• Üritused

Uudised


Tagasi

Viis nõuannet, kuidas tõhusalt kasutada sotsiaalmeediat oma organisatsiooni heaks

Sotsiaalmeedia on ettevõtete jaoks suurepärane vahend, ent üksnes Facebooki või Twitteri konto omamisest ei piisa, et massist eristuda. See, kuidas sotsiaalmeediat kasutatakse, on eduga üha tihedamalt seotud, eriti arvestades, et enamik sihtrühmi kasutab üha rohkem digitehnoloogiat.
Picture

Hiljutises The Guardiani artiklis kirjutati ettevõtetest, kes edukalt kasutavad sotsiaalmeediat, tänu millele töötasime välja olulised nõuanded, kuidas ettevõtted ja organisatsioonid saavad tõhusalt kasutada sotsiaalmeedia võimalusi.

 

Koostage plaan ja järgige seda

On üldteada, et sotsiaalmeedia strateegia olemasolu on tõhusa sotsiaalmeediakajastuse oluline osa. Sellised strateegiad võimaldavad keskenduda ettevõtte jaoks olulisele, sihtrühmadele ja sõnumiliikidele. Samuti soovitame koostada sotsiaalmeedia sisukalendri, millega saate sotsiaalmeedia sisu kavandada juba ette ja selle järgi näha, mis tulevasi olulisi üritusi või sündmusi saate kasutada.

 

Õppige tundma sihtrühmi

Selliste sotsiaalmeedia uuringuvahenditega nagu Facebooki rakendus Audience Insights ja Facebooki otsingumootor Graph Search või analüüsivahenditega nagu Buzzsumo, BuzzStream ja Tweepi saate parema ülevaate oma sihtrühma huvidest ja käitumisest ning selle liikmete kontaktidest sotsiaalmeedias. Nende vahendite abil saadud teabe alusel saab seejärel töötada välja tõhusamat sotsiaalmeedia sisu.

 

Valige sobivad platvormid

Olemas on arvukalt sotsiaalmeedia platvorme, millel kõigil on oma eelised ja puudused, sõltuvalt teie vajadustest. Teie organisatsioonil või ettevõttel võib olla tõhusam keskenduda neist ühele või kahele, sest paljude platvormide konto ajakohastamine võib võtta palju aega. Mõelge, mis platvormid on teie sihtrühma seas populaarsed ja mille omadused rahuldavad kõige paremini teie vajadusi.

 

Täiustage suhtlemistaktikat

Tõhus suhtlemine sihtrühmaga äärmiselt tähtis ja see aitab ka suunata sisu väljatöötamist. Teatud teemad võivad püüda sihtrühma tähelepanu teistest rohkem ja postituste teatud meediakanaliliigid võivad olla teistest populaarsemad. Huumor võib olla hea lähenemisviis (kui see sobib), samuti vastama kutsuvad küsimused. Vestluse jätkamine aitab tekitada teie ettevõtte või organisatsiooni suhtes kogukonnatunnet.

 

Kohandage pakutavat sisu

Sama sisu mitmel sotsiaalmeedia platvormil postitamine võib olla ahvatlev, eriti kui näiteks Facebooki ja Twitteri kontod on seotud ning see toimub automaatselt. Iga platvormi jaoks kohandatud sisu koostades jõuate võimalikult paljude inimesteni ja saate suhelda oma jälgijatega võimalikult tõhusalt. Twitter sobib küsimuste esitamiseks ja üleskutsete postitamiseks ning Facebooki saab üles laadida videoid ja korraldada võistlusi. Instagramis saab postitada fotosid ja kujutisi ning LinkedIn on sobiv koht pikemate postituste ja arutelurühmade jaoks.

Sotsiaalmeedial on veel palju muidki aspekte, kuid loodetavasti leiate juba sellest viiest kõige olulisemast nõuandest hea lähtepunkti. Sotsiaalmeedial on teabevahetuses tohutu potentsiaal, seega kasutage selle pakutavad võimalusi tõhusalt!

 

Lisateave

 

Euroopa tööhõivepäevad

 

Drop’pin@EURES

 

EURESe nõustajad

 

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

 

EURESe töökohtade andmebaas

 

EURESe teenused tööandjatele

 

EURESe ürituste kalender

 

Eelseisvad veebiüritused

 

EURES Facebookis

 

EURES Twitteris

 

EURES LinkedInis

 

EURES Google+ kaudu

 

NB! EURES ega Euroopa Komisjon ei toeta ühtki eespool mainitud kolmanda isiku veebilehte.

14/03/2017

vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.