Uudised


Noortegarantii kolm aastat hiljem – kuidas sellel läheb?

Noortegarantii ja seda toetav noorte tööhõive algatus on kaks algatust, millega EL soovis aidata noortel täiskasvanutel töö-, koolitus- ja praktikakohti leida. Need kolme aasta eest loodud programmid, mille eesmärk on võidelda noorte töötuse vastu Euroopas, on aidanud miljoneid noori. Kuigi tulemused paistavad olevat head, on Euroopa Komisjonile selge, et loorberitele ei saa puhkama jääda.

Loe lähemalt >>

06/12/2016


Hiljutine statistika näitab tööhõive kasvu viimasel kahel aastal

Tööpuudus on ELis praegu madalaimal tasemel (8,6%) pärast 2009. aasta märtsi. Euroopa tööhõive ja sotsiaalse arengu kvartaliülevaate sügisväljaande andmetel on eelmise aastaga võrreldes töötuid 1,6 miljoni võrra vähem.

Loe lähemalt >>

02/12/2016


Noor itaallane küpsetab täiuslikke pitsasid 2000 km kodunt eemal

Kui võimalus avaneb, ei tohi seda mööda lasta. Emanuel Cappelletti, Itaalia turismi- ja teeninduskooli värske lõpetanu seda ei teinudki. Nüüd töötab ta EURESe toel Soome pitsarestoranis ja naudib iga hetke.

Loe lähemalt >>

29/11/2016


Rootsi stsenaristid esitlevad oma ideid Berliinis

Kas olete valmis vaatama uut Põhjamaade menufilmi või teleseriaali? See võib varsti teie kodulinnas linastuda, kui otsustada juubeldushüüete järgi, mis kostusid 2. juunil Rootsi EURESe esinduse korraldatud 23 osalejaga stsenaariumiesitlusel.

Loe lähemalt >>

25/11/2016


Avastage kutseõppe kaudu oma anded

Endiselt arvatakse, et ülikool on keskkooli lõpetamise järel ainus arengutee. Ometi võib kutseõpe, näiteks õpipoisiõppena pakkuda suurepäraseid võimalusi. Kutseõppe vorm ja võimalike elukutsete valik on viimastel aastakümnetel suuresti muutunud. Seetõttu on Euroopa Komisjoni jaoks praegu parim aeg esimese kutseoskuste nädala korraldamiseks.

Loe lähemalt >>

22/11/2016


Noored ettevõtjaks pürgijad saavad tuge veebi, vahetu suhtluse ja spetsiaalsete seminaride kaudu

Kas tahaksid töötada üksikettevõtjana? Vaata digioskuste veebilehte I-LINC, kus on palju praktilisi nõuandeid ja toetav kogukond, kes aitab sul teha esimesi samme füüsilisest isikust ettevõtjana. Või ammuta inspiratsiooni Soome EURESe ettevõtlusele keskendumisest ja noorte ettevõtjate kasvavast võrgustikust riigis.

Loe lähemalt >>

08/11/2016


Uued hiilgavad tööväljavaated kunstnikele, kes panevad meie linnad särama

Kui Teie visiitkaardile on märgitud „valguskunstnik“, jagub teile ohtralt komplimente, kuid püsiva töö leidmine ei ole lihtne. Tulevik paistab siiski helgem mitmele selle valdkonna tippkunstnikule pärast oma talendi esitlemist võimalikele tööandjatele, kes kogunesid EURESe kutsel Stockholmi.

Loe lähemalt >>

04/11/2016


Keeletarkvarale spetsialiseerunud Taani firma laiendab värbamist

Andekaid IT-spetsialiste jahtiv Taani firma kasutab korrapäraselt EURESe teenuseid. Veebitõlkele ja -õppele keskenduv ettevõte Ordbogen A/S laieneb rahvusvaheliselt ja kavatseb oma töötajate arvu 2020. aastaks viiekordistada. Kui oled koodimeister, võib see olla just sinu võimalus.

Loe lähemalt >>

31/10/2016


Peatsel Eesti tööhõivepäeval pakutakse huvitavaid töökohti

Kas viibid palju looduses? Kui jah, mõtle töökohale Eestis, mis on keskkonna tulemusindeksi järgi üks maailma kümnest kõige rohelisemast riigist. Kui soovid otsida töökohta riigis, kus on suurepärased karjäärivõimalused, hea elukvaliteet ja muljetavaldav looduskeskkond, osale Euroopa (veebi-)tööhõivepäeval. Selle korraldab EURESe Eesti esindus koostöös Eesti Töötukassa ja programmiga „Work in Estonia“ ning see toimub veebis 11. novembril kell 11–15 Kesk-Euroopa aja järgi.

Loe lähemalt >>

28/10/2016


Tänu värbamisalasele koostöö leiavad Itaalia hooldajad töökohad Iirimaa hooldekodudes

Iirimaal otsitakse pidevalt väljaõppinud töötajaid enam kui 400 hooldekodusse, eriti maapiirkondades. Alates 2016. aasta märtsist on tänu Iirimaa ja Itaalia EURESe ühisprojektile värvatud kaheksa kvalifitseeritud Itaalia hooldajat. Kuid tööpakkumisi on veelgi.

Loe lähemalt >>

25/10/2016vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.