Uudised


1000 Hispaania noort saavad MobiPro programmi ja EURESe vahendusel praktikavõimaluse

Hispaania noortele avaneb võimalus lihvida kutseoskusi, õppida saksa keelt ja edendada karjääri mainekates ettevõtetes. Ainuüksi käesoleval aastal leiavad 1000 hispaanlast EURESe ja Saksamaa MobiPro programmi abiga praktikakohad kogu riigis.

Loe lähemalt >>

29/03/2016


12 Rootsi stsenaristi saavad võimaluse pakkuda oma ideid Poola produtsentidele

Stsenaariumide kirjutamine on valdkond, milles on raske läbi lüüa. 12 Rootsi stsenaristi esitasid 26. märtsil koostöös Poola Filmi Instituudiga erialaspetsialistidele oma ideid ning nende tegevus sai seega uue hoo. See võimalus kasvas välja kaheaastasest suhete arendamisest instituudi ja Rootsis tegutseva EURESe nõustaja Wanna Spiridonidou vahel.

Loe lähemalt >>

12/05/2015


2014. aastal käivitatakse uus EURESe portaal

EURESe portaal läbib 2014. aasta alguses uuenduskuuri: portaali lisatakse uus veebipõhine CV rakendus ("CV Online"), täiustatakse otsingufunktsioone, portaal saab uue ilme ja muutub kasutajasõbralikumaks. EURESe eesmärk on lihtsustada tööotsijatel ja tööandjatel üksteise leidmist.

Loe lähemalt >>

24/01/2014


3500 tööpakkumist Saarbrückeni piiriülesel tööhõivepäeval

Kui otsid Euroopa südant, mine Saksamaa, Prantsusmaa, Luksemburgi ja Belgia ristumiskohta – just seal on sõlmitud ka EURES piiriülene partnerlus*. Selle mitmekesise piirkonna südames Saarbrückenis Saksamaal peeti hiljuti tööhõivepäev, kus kuulis nii saksa, prantsuse kui ka inglise keelt.

Loe lähemalt >>

20/06/2014


Ajutine töökoht välismaal võib tugevdada CVd

Kui Brenda van de Klundert lõpetas Haagi rakenduskõrgkooli (Haagse Hogeschool) Euroopa uuringute erialal, soovis ta leida tööd, mis arendaks teda erialal edasi ja laiendaks silmaringi. Ta pöördus Madalmaades Dordrechtis töötava EURES nõustaja Peter de Leede poole ja küsis töövõimaluste kohta välismaal.

Loe lähemalt >>

19/07/2016


Arvutimängud võivad muutuda värbajate järgmiseks uudseks abivahendiks

Arenda oma arvutimängude mängimise oskust, sest järgmisel töövestlusel võib see olla otsustav tegur. Tuntud ettevõtted, nagu Deloitte, hindavad kandidaatide riskitaluvust, õppimise ja mõttekiirust ning püsivust selle alusel, kui hästi nad mängivad spetsiaalselt väljatöötatud mänge.

Loe lähemalt >>

05/02/2016


Austria transpordiettevõte kasutab töötajate leidmisel EURESe abi

Austria väikelinnas Wörglis asuv transpordiettevõte Transped Europe kasutab EURESe teenust, et leida uusi juhte. Praeguse seisuga on Transped oma rahvusvahelisse kollektiivi tööle võtnud kaks slovakki ja jätkab kvalifitseeritud kandidaatide otsimist kogu Euroopas.

Loe lähemalt >>

25/07/2014


Avaldatud on uus teave EURESe nõustaja arsenali tugevdamiseks

EURESe nõustajad on koolitatud tööhõivespetsialistid, kes annavad tööotsijatele ning tööandjatele töökoha leidmise ja värbamisalast teavet, juhiseid ja nõu. Komisjoni uus aruanne pakub neile kasulikku uut teavet puuduvate oskuste paremaks kaardistamiseks.

Loe lähemalt >>

03/10/2014


Belgia turismikooli lõpetanud noor leiab Hispaanias töökoha meelelahutajana

EURESe tööhõivepäev kujunes ühele tööelu alustavale Belgia neiule väga edukaks – ta läheb sel suvel tööle Hispaaniasse, kus teda ootab ees rahvusvaheline meelelahutajate rühm.

Loe lähemalt >>

05/04/2016


Bulgaarlased ja rumeenlased saavad nüüd töötada vabalt kogu Euroopa Liidus

2014. aasta jaanuaris kaotati bulgaarlastele ja rumeenlastele kehtinud tööturupiirangud kogu Euroopa Liidus.

Loe lähemalt >>

06/03/2014vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.