Uudised


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Loe lähemalt >>

24/05/2017


Julgete päralt on maailm: rumeenlasest automüügimees Rootsis

Alati võib alustada uut tööelu välismaal – see on ka Nicolae Cazanescu veendumus. Pärast 17 aastat autoremonditöid tundis Nicolae, et vajab veidi värskendust. Ta pöördus EURESe Rumeenia esindusse ja palus abi välistööturu otsinguis. Kõigest kahe kuu möödudes võib ta juba jagada oma uue elu kogemusi.

Loe lähemalt >>

23/05/2017


Prantsusmaa EURES: Emploi Store lihtsustab töökoha otsimist

Kui oled hetkel töötu või otsid uut töökohta, siis tead, mida tähendab ütlus „töökoha otsimine on suur töö“. Palju aega kulub veebiotsinguteks, üritades leida ettevõtteid, tööpakkumiste veebilehti, CVde malle, karjäärinõuandeid jne. See kõik väsitab ja sageli ei vii kuhugi, kuid Prantsusmaa EURESel on nüüd veebileht, mis teeb selle kõik ise. Kui oled hetkel töötu või otsid uut töökohta, siis tead, mida tähendab ütlus „töökoha otsimine on suur töö“. Palju aega kulub veebiotsinguteks, üritades leida ettevõtteid, tööpakkumiste veebilehti, CVde malle, karjäärinõuandeid jne. See kõik väsitab ja sageli ei vii kuhugi, kuid Prantsusmaa EURESel on nüüd veebileht, mis teeb selle kõik ise.

Loe lähemalt >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Loe lähemalt >>

16/05/2017


Lootust kirjanikele


„Miks te soovite meil töötada?“ on küsimus, mida teilt kindlasti küsitakse

Sellele on raske vastata nii, et see oleks ühtlasi nii originaalne kui ka asjakohane. Kui püüate oma vastusega teistest kindlasti eristuda, võib see näida kunstlik. Kui püüate vastata selgelt ja lihtsalt, olete tõenäoliselt üks paljudest, kes ütlevad ühte ja sedasama. Niisiis, kuidas olla meeldejääv, ent samas ka tõsiseltvõetav?

Loe lähemalt >>

03/05/2017


Kõik programmi „Erasmus+“ kohta


Endine Horvaatia meediatöötaja leidis oma suhtlusoskusele rakenduse Saksamaal


Mida eelistad, kas minna tööle või ülikooli?

Tuleviku kohta otsuste tegemine ei ole lihtne, eriti kui elu on alles ees ja kardad valida väära tee. Kui noor lõpetab kooli, seisab ta silmitsi esimese suure valikuga: kas minna ülikooli või sukelduda kohe tööellu? See on olnud alati raske valik ning lihtsat vastust ei ole. Oleme koondanud siia mõned tähelepanekud, mis ehk aitavad sul teha õige otsuse.

Loe lähemalt >>

20/04/2017


Millised on töökohad 2050. aastal?

Robotite, automaatika ja uute ärimudelite tähtsus töömaailmas on juba suur ning on kindel, et uus tehnoloogia mõjutab meie tööd väga palju. Milline võiks välja näha töömaailma tulevik? Kuidas muudab üha suurenev automaatika tööd järgmistel aastakümnetel?

Loe lähemalt >>

13/04/2017


vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.