Uudised


Tänu värbamisalasele koostöö leiavad Itaalia hooldajad töökohad Iirimaa hooldekodudes

Iirimaal otsitakse pidevalt väljaõppinud töötajaid enam kui 400 hooldekodusse, eriti maapiirkondades. Alates 2016. aasta märtsist on tänu Iirimaa ja Itaalia EURESe ühisprojektile värvatud kaheksa kvalifitseeritud Itaalia hooldajat. Kuid tööpakkumisi on veelgi.

Loe lähemalt >>

25/10/2016


Investeeri tulevikku – tasustatud praktika ja väljaõpe Saksamaal

Üksteist Slovakkia ja Hispaania noort sõitsid sel suvel Ida-Saksamaale, et õppida eakate hooldajaks. Programmi MobiPro-EU (The Job of My Life) ja EURESe abiga said nad võimaluse läbida kuuajaline praktika valitud erialal ning ühtlasi õppida täiesti tasuta saksa keelt.

Loe lähemalt >>

21/10/2016


Euroopa sotsiaalõiguste samba kujundamine – lööge arutelus kaasa

Kas meie sotsiaalõigused on 21. sajandile kohased? Kas me saame parandada töötutele sotsiaaltoetuste pakkumise viisi? Need on vaid mõned küsimused, mis kerkivad esile Euroopa Komisjoni algatatud arutelus, mis kestab kuni aasta lõpuni.

Loe lähemalt >>

18/10/2016


Te ei osale kõrgkoolilõpetajate programmis? Ärge heitke meelt – on muidki viise, kuidas karjääri alustada

Mõni ettevõte pakub kõrgkoolilõpetajatele suunatud programme, et värvata äsja ülikooli lõpetanuid. Nende abil võib hõlpsasti pääseda paljudesse ettevõtlusvaldkondadesse. Kui soovisite mõnes sellises programmis osaleda, aga te ei saanud kohta, ärge muretsege. Karjäärimure lahendamiseks on teisigi häid võimalusi.

Loe lähemalt >>

14/10/2016


Dünaamiline video tutvustab tööotsijatele rahvusvahelisi võimalusi

Tahaksid laiendada oma silmaringi, omandada uusi oskusi või anda hoogu oma karjäärile rahvusvahelise liikuvuse projektiga? Kui sul on vanust 18–30 eluaastat, siis vaata uut lõbusat videot, mille on teinud Actiris International – Brüsseli avaliku tööturuasutuse Actiris rahvusvahelise tööhõive osakond.

Loe lähemalt >>

11/10/2016


Nursing Homes Ireland hindab EURESe abi vajalike töötajate leidmisel

Iirimaal on praegu puudus kvalifitseeritud meditsiiniõdedest nii avalikus kui ka erasektoris. Organisatsiooni Nursing Homes Ireland 118 liikme (erahooldekodude) seas jaanuaris 2016 korraldatud uuring näitas, et saadaval on 300 vaba töökohta.

Loe lähemalt >>

07/10/2016


Tööpakkumiste nutikas suunamine sotsiaalmeediarühmadele aitab inimestel kodumaale naasta

EURES aitab sageli leida töötajaid ja töökohti välismaal, kuid talitus võib aidata ka kodumaale tagasipöördumisel, juhtides tähelepanu headele töövõimalustele.

Loe lähemalt >>

04/10/2016


EURESe Hispaania büroo nõustaja hiljutine katsumus – leida bioteadlasi Taani ettevõtte jaoks

Hispaania EURESe nõustaja Manuel Zazo Cardeñosa oskab ära tunda nii hea lehmalüpsja kui ka sobivad kandidaadid, keda kutsuda kohtuma Taani ühe suurima tervishoiuettevõtte Novo Nordisk esindajatega. Olenemata EURESe nõustamisteenuseid kasutavate ettevõtete värbamisvajadustest teevad nõustajad kõik endast oleneva kliendi nõudmiste täitmiseks.

Loe lähemalt >>

30/09/2016


Noor itaallane rändab tänu mitmele ELi programmile Euroopas ja kaugemal

Erasmuse kaudu Soome, tagasi Euroopa vabatahtlikuks ja siis edasi Leonardo Da Vinci programmi raames Ühendkuningriiki Cambridge’i. Itaallasel Danilo Bisbanol on nüüdseks, kui ta töötab Orlandos Disney Epcoti lõbustuspargis, olnud kasu abist, mida EURES võib pakkuda.

Loe lähemalt >>

27/09/2016


Põnev aeg – äsja kesk- või kõrgkooli lõpetanud noored alustavad tööelu

Kool on läbi, paljude jaoks ka kõrgkool. Kui oled üks neist, on su ees maailm valla. Mida arvavad Euroopa noored töövõimaluste ja kavatsuste kohta?

Loe lähemalt >>

23/09/2016vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.