Uudised


Job dating – EURES Luksemburg kasutab kõikvõimalike meetodeid, et aidata tööotsijal leida ideaalset töökohta

Kui otsite külalismajanduse valdkonnas tööd, püüdke jõuda 6. oktoobril 2015 Luksemburgi linna Mondorf les Bains'i. EURES korraldab nn job dating-ürituse, et viia teid kokku võimalike tööandjatega. Ka töötajaid otsivad värbajad on üritusele oodatud.

Loe lähemalt >>

25/08/2015


Euroopa tööhõivepäevad: kuidas avaldada muljet juba esimesel kohtumisel!

Karjääri- ja töömessid, töötutvumine ning kiirintervjuud – tööotsijad ja tööandjad teevad õige valiku nimel kõik võimaliku. Kuidas siiski olla kindel, et kasutad maksimaalselt oma lühiajalist võimalust särada?

Loe lähemalt >>

13/08/2015


EURES aitab Itaalia paaril koos Rootsi ümber asuda

Elu alustamine võõrsil, kus sind ootavad uus töö, uus keel ja uus kultuur, on põnev, kuid raske. Kui see tähendab ka elukaaslase maha jätmist, võib valik olla päris keeruline. EURESe Itaalia ja Rootsi esindused aitasid Itaalia paaril leida koos tööd, kindlustades nii mõlemale uue tuleviku.

Loe lähemalt >>

11/08/2015


Kuidas kohtuda uute inimestega, täiendada oma CVd ja veeta suvel lõbusalt aega? Õpi mõnda keelt!

Kui sul veab ja suvevaheaeg kestab kaks kuud, on see praegu enam-vähem poole peal ja sa oled võib-olla juba veidi tüdinenud. Veeda seda aega kasulikult ja õpi mõnda uut keelt!

Loe lähemalt >>

05/08/2015


Millist nõu saab anda 30aastase töökogemusega nõustaja?

Cindy Sijmonsma on ligi 30 aastat nõustanud tööotsijaid olenemata sektorist või asukohast. Cindy on EURESe nõustaja võrdkuju – pühendunud, motiveeritud ja alati valmis aitama tööotsijal uude keskkonda sisse elada. „Kultuur on midagi rohkemat kui raamatud ja muusika," kinnitab ta ning lisab, et sellest sõltuvad meie lõunasöögiharjumused ja omavaheline suhtlus.

Loe lähemalt >>

28/07/2015


Käsikirjast ekraanile – Rootsi kirjanikud uurivad, kas nende ideed on edukad

12 stsenaristile anti juunikuus võimalus pakkuda Berliinis oma ideid produtsentidele. Rootsi EURESe nõustaja Wanna Spiridonidou korraldas Saksamaal kolmandat korda ürituse, mis võimaldas kirjanikel suhelda filmitootjatega ja esitleda oma ideid.

Loe lähemalt >>

24/07/2015


Kaks noort itaallast räägivad YouTube'is, miks nad otsustasid osaleda algatuses „Sinu esimene EURESe töökoht”

Fabio Bertollini ja Agata Murgano on Itaalia noored, kes suurendavad algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht" kaudu oma karjäärivõimalusi. Nad räägivad oma kogemustest kahes hiljuti YouTube'i üleslaaditud videos. Edasi lugedes saate teada, miks nad valisid selle algatuse ja mida see neile pakkus.

Loe lähemalt >>

20/07/2015


EURES – ühtne lähenemisviis, et aidata teil tööd leida ja töökohta hoida

Kui EURES aitas Panagiota Domestichoul leida Soomes õendusabi assistendi töökoha, tundis Panagiota lõpuks, et saab teha Kreekas omandatud kvalifikatsioonile vastavat tööd. Peagi tekkisid aga probleemid: pärast kuuekuulist töötamist pidasid tööandjad vajalikuks küsida täiendavaid dokumente. EURESe Kreeka esindus ja Europe Direct koos EURESe Soome esindusega tulid Panagiotale appi.

Loe lähemalt >>

17/07/2015


IT-valdkonna töövõimalused soomlastele, kes soovivad siirduda Rootsi

Rootsis on vaja infotöötlus-, arvuti- ja tehnoloogiaeksperte. Tööandjad taipavad, et õige koht nende otsimiseks võib olla Soome, kus ümberkorraldused Nokias on jätnud palju spetsialiste tööta. Tööotsijatel aitavad uusi tööandjaid leida ja oma elus värske lehe pöörata EURESe nõustajad nii Soomest kui ka Rootsist.

Loe lähemalt >>

13/07/2015


Uus äpp arvutab su CV põhjal välja su õige palga

Otsid tööd või soovid palgatõusu, kuid ei ole kindel, kui suur su palk peaks olema? Uus äpp aitab välja arvutada, kui suurt palka sa väärt oled.

Loe lähemalt >>

08/07/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.