Uudised


EURESest on saanud hooajatöötajatest sõltuva perefirma tähtis abiline

Rootsi abielupaar Kenneth ja Birgit Andersson võtsid perekonna maasikakasvatuse üle 1991. aastal, kuid firma püsib elujõulisena võõrtöötajatest korjajate toel. Töötajate värbamine välismaalt nõuab raha ja aega ning seda takistas keelebarjäär. Takistuste ületamiseks pöördusid Anderssonid EURESe poole.

Loe lähemalt >>

24/11/2015


Portugali tervishoiutöötajad Põhja-Norras

Lissabonist pärit noore abielupaari uus elu Norras algas keelekursusega. Praegu töötavad nad laborandi ja apteekrina polaarjoone lähedal asuvas linnas ning nende ligi 2-aastane tütar kasvab kakskeelseks.

Loe lähemalt >>

17/11/2015


Tööotsijat ootab ees töövestlus, psühhomeetriline test ja küsimustik – miks on töökohale kandideerimine nii keerukas?

Nõudlikel juhtudel kasutatakse sobivaima kandidaadi leidmiseks mitut meetodit korraga. Järgmiseks tutvustame uusimaid suundumusi ja selgitame, milleks tuleb töövestlusele minnes valmis olla.

Loe lähemalt >>

13/11/2015


Unelmate digitöökoht – veel saab registreeruda Madridi töömessile

Messil otsivad endale kvaliteetseid töötajaid sellised digimaailma hiiglased nagu Uber, Amazon, Huawei ja Booking.com. Võib-olla sobid neile sina? Kui otsid tööd digisektoris, tutvu Euroopa digitaalse töömessiga, mis toimub Madridis 20. novembril.

Loe lähemalt >>

09/11/2015


Islandi värbajad ja tööandjad saavad EURESe Malta esinduselt sihipärast tuge

Sel Vahemere saarel vajavad mitu kiirelt arenevat sektorit – alates tarkvarast ja lõpetades veebipõhiste hasartmängudega – pakiliselt uusi töötajaid. EURESe Malta esindus on küll väike, kuid pälvib kiidusõnu nendes sektorites tegutsevate värbajate ja tööandjate aktiivse toetamise eest.

Loe lähemalt >>

06/11/2015


EURESe tihe riikidevaheline koostöö – kvaliteetne teenus tööotsijatele ja tööandjatele

EURES on ELi-ülene võrgustik kontaktidega kogu Euroopas. Nõustajatel on korrapäraste kohtumiste ja sagedase koostöö tõttu suurepärane võimalus viia tööotsijad kokku sobiva töö pakkujatega. EURESe võrgustiku kaks liiget – Ungarist ja Rumeeniast – selgitavad, kuidas koostöö tegelikult toimib ja miks see on oluline.

Loe lähemalt >>

03/11/2015


Digitaalmeedia avab tänu EURESe uuele algatusele oma uksed viiele noorele Iiri tööotsijale

Mõnikord võib välismaal saadud kogemus tõeliselt aidata saada unistuste tööd ja uus kava Iirimaal annab noortele tööotsijatele selle võimaluse. Viis Iirimaa Experience Your Europe (EYE) ehk Euroopas kogemuste omandamise programmis osalejat läbisid Madalmaades Illuminata Media juures meediakoolituse. Nüüd tagasi Dublinis olles saavad nad aasta lõpuks selles Madalmaade ettevõttes kas töökoha või tööpakkumise.

Loe lähemalt >>

27/10/2015


Olete jõudnud intervjuu etappi – ärge laske närvidel end alt vedada!

Leidsite ideaalse töökoha? Saite intervjuukutse? Lugege edasi, et saada ideid, kuidas jääda rahulikuks ja enesekindlaks, isegi kui tunnete end närvilisena.

Loe lähemalt >>

20/10/2015


IT-alal ülikooli lõpetanud itaallane leiab algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht” abiga Ühendkuningriigis töökoha

Emiliano Prisco oli väga rahul, kui ta sai Inglismaal suures IT-firmas praktikakoha. Tema rahulolu kadus aga kohe, kui ta sai teada, et Erasmus ei toeta tema välismaale siirdumist. Tänu Itaalia EURESe nõustajatele ja oma uuele tööandjale tegi ta siiski teoks oma unistuse ja sõlmis tähtajalise töölepingu.

Loe lähemalt >>

16/10/2015


Üks CV, 28 riiki: koosta CV, mis sobib kogu Euroopas

Kas soovid laiendada tööotsingut teistesse Euroopa Liidu riikidesse? Riigiti võib CV stiil ja sisu olla väga erinev. Kuidas olla kindel, et esitled oma võimeid, pädevusi ja keeleoskusi nii, et seda mõistetaks kõikjal?

Loe lähemalt >>

12/10/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.