Uudised


Koondamine teisel pool piiri – EURESe nõustajad aitavad leida uusi töökohti

Madalmaade ühes piiriäärses linnas saavad koondatud töötajad uue töökoha otsimisel lisaabi tänu piirkonna ja Belgia EURESe nõustajate tihedatele koostöösidemetele.

Loe lähemalt >>

29/07/2016


Norra nafta- ja gaasisektor on keerulises olukorras – EURESe Taani esindus lööb kaasa, et aidata inimestel leida uut tööd

Paljud kõrge kvalifikatsiooniga insenerid, kelle oskused on olnud Norra nafta- ja gaasitööstuse edu jaoks nii olulised, on koondatud ajalooliselt madalate hindade tõttu. Kuid mõne jaoks neist avanevad uued võimalused, sest EURESe Taani esindus aitab neil leida tööd uutes sektorites, sealhulgas tuuleenergia valdkonnas.

Loe lähemalt >>

26/07/2016


Noor Portugali apteeker alustab Rootsis uut elu

Headest hinnetest ja aastatepikkustest õpingutest ei piisanud, et Claudia Batalha leidnuks Portugalis töökoha ja saanuks elada vanematest sõltumatult. Kõik muutus, kui ta vend käis Luksemburgist külas ja rääkis seal elades leitud võimalustest. Claudia otsustas võtta vennast eeskuju ja otsida tööd Euroopa Liidus. „Mõistsin, et kuigi jään ikka portugallaseks, olen ühtlasi eurooplane,“ ütleb Claudia.

Loe lähemalt >>

22/07/2016


Ajutine töökoht välismaal võib tugevdada CVd

Kui Brenda van de Klundert lõpetas Haagi rakenduskõrgkooli (Haagse Hogeschool) Euroopa uuringute erialal, soovis ta leida tööd, mis arendaks teda erialal edasi ja laiendaks silmaringi. Ta pöördus Madalmaades Dordrechtis töötava EURES nõustaja Peter de Leede poole ja küsis töövõimaluste kohta välismaal.

Loe lähemalt >>

19/07/2016


„Teeme keerulise lihtsaks“ – kõnekeskuse töötaja räägib, miks talle see töö meeldib

11 aastat on Leonie de Krijger töötanud Madalmaades Goesis klientide kõnekeskuses ja aidanud inimesi, kes soovivad tulla Madalmaadesse tööle. Leonie ja tema kolleegid teevad töö otsimise lihtsamaks paljudel teemadel, alates hüvitistest kuni pädevuse tunnustamiseni.

Loe lähemalt >>

12/07/2016


Vahemere-Hispaania tööhõivepäeval oli rambivalguses hooajatöö

SOIBi–EURESe korraldatud Baleaaride tööhõivepäev 2016 keskendus hooajatööle. Üritus meelitas kohale tuhatkond inimest ja sellel tehti enam kui 300 pakkumist töötamiseks nii Hispaanias kui ka teistes riikides. Üritus õnnestus suuresti tänu tööotsijate profiilide eelnevale sobitamisele olemasolevate tööpakkumistega ning varajasele reklaamimisele suhtlusvõrgustikes ja EURESe veebilehtedel.

Loe lähemalt >>

08/07/2016


Mida teha, kui korraga on vaja 130 uut töötajat? Appi tuli EURESe Madalmaade esindus

E-mööblipoodide ketil POCO on kogu Saksamaal üle 100 kaupluse ja oli loogiline, et järgmine pood avatakse piiri taga Madalmaades Enschedes. Ettevõtte personaliosakond mõistis, et vaja on sellise võrgustiku abi, mis suudaks abistada piiriülesel värbamisel, ja võttis ühendust EURESe esindusega Saksamaal, kes viis nad kokku EURESe Madalmaade esinduse nõustaja Wim Eversiga.

Loe lähemalt >>

05/07/2016


Uues reformitud EURESes on esikohal kasutajate edu


Facebooki fotovõistlus #EUinmyregion – tule ja osale!

Euroopa Liit rahastab igal aastal tuhandeid piirkondlikke projekte: mõni neist on kindlasti ka sinu lähedal! Tee sellest lahe pilt ning võid võita tasuta reisi Brüsselisse ja fotoseminarile. Selleks osale võistlusel #EUinmyregion.

Loe lähemalt >>

28/06/2016


Kas ees ootab tööintervjuu? Kas enesereklaam valmistab sulle raskusi? Püüa avaldada intervjueerijale muljet teisel viisil

Intervjueerijad soovivad su senise tegevuse kohta mitte sinu veenmisoskust, vaid kindlaid tõendeid. Seega kui enesereklaamimine sulle ei sobi ja kõik enesemüügi nõuanded teevad sind närviliseks, ära kaota julgust. On veel teinegi võimalus, millest võib tööintervjuu hinnaliste minutite jooksul abi olla.

Loe lähemalt >>

24/06/2016vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.