Uudised


Uudne algatus – EURESe töömess sotsiaalmeedias

Märkige see kuupäev kalendrisse! Reedel, 9. oktoobril 2015 toimub töömess Twitteris ja Facebookis. See Madalmaade EURESe algatus on esimene omataoline ja kui seda saadab edu, võivad sellest eeskuju võtta teisedki EURESe esindused mujal Euroopas.

Loe lähemalt >>

01/10/2015


Tänu EURESe abile täidab Leedu ehitusettevõte vabad töökohad kiiresti ja lihtsalt

Hoolimata tegutsemisest keerulises majanduskliimas läheb Leedus Kaunases asuval ehitusettevõttel Projektana hästi. Nende põhitöö on vundamentide rajamine ehitusobjektidel Leedus, Lätis, Valgevenes ja Venemaal. Sissetuleva töö suur hulk tähendab aga seda, et nad peavad sageli palkama töötajaid ja otsima vajalike oskustega inimesi ka kaugemalt. Projektana jaoks on EURESe võrgustiku kaudu värbamise kasulikkus selge.

Loe lähemalt >>

29/09/2015


Kas lähed Taani tööle? Workindenmarki abikaasade programm aitab su partneril tööd leida

Kui Tiago Silva abikaasa sai Taani haiglas psühhiaatrikoha, ei jäänud Tiago lihtsalt koju istuma. Ta liitus Workindenmarki abikaasade programmiga, mis pakub Taanis tööd saanud inimeste abikaasadele ja elukaaslastele töö leidmiseks juhiseid ja nõuandeid.

Loe lähemalt >>

18/09/2015


Kreeka õde leidis tänu algatusele „Sinu esimene EURESe töökoht” töö Saksamaal Schwarzwaldis ja põetab seal Alzheimeri patsienti

Kuna olukord Kreekas on jätkuvalt raske, on ka mõnes valdkonnas töö leidmine keeruline. Üks selliseid valdkondi on tervishoid. Nii oligi õeharidusega Kalliope Kazepil hea meel, kui tal avanes võimalus edendada oma karjääri Saksamaal Schwarzwaldis.

Loe lähemalt >>

15/09/2015


Õppimine klassiruumis, harjutamine töökohal – programm MobiPro kannab tõesti vilja

Ainuüksi käesoleval aastal on rohkem kui 100 Bulgaaria noort haaranud võimalusest kasutada kutseõppe- ja töövõimalusi, mida pakub programm Job of my Life Saksamaal

Loe lähemalt >>

10/09/2015


Töökoha otsimine EURESe portaalis – otsing on võimsam, kasutamine lihtsam

Meie portaal muutub! Meie otsingumootor „Otsi töökohta" muutub peagi võimsamaks, kuid samas saab lihtsama kasutajaliidese.

Loe lähemalt >>

07/09/2015


Milline praktika sobib sulle?

Kui oled alla 35-aastane ja otsid tööd, siis võib Sinu esimene EURESe töökoht ja uus portaal Drop'pin@EURES olla just sinu jaoks. Need kohad võivad aidata sul leida töö- või praktikakohta Euroopa Liidu mis tahes liikmesriigis ning Norras ja Islandil. Kuid kas sa tead, mis on õppepraktika ja õpipoisiõppe erinevus? Ja mis on tavaline praktika? Loe edasi!

Loe lähemalt >>

04/09/2015


EURESe nõustajad aitavad koolilõpetajatel oma võimalusi kaaluda

Läti koolilõpetajad saavad EURESe nõustajatelt, kes käivad koolides tulevaste tööotsijatega vahetult rääkimas, lähemat teavet tööotsingutest Euroopas.

Loe lähemalt >>

01/09/2015


Kakskeelsus avardab inimaju maailmatunnetust

Mitme keele oskusest on ilmne kasu: mitmekeelne inimene tunneb end rohkemates riikides nagu kodus, tema konkurentsivõime tööturul on suurem ja tal on lihtsam suhelda. Hiljutised uuringud näitavad peale selle ka varjatud kasu.

Loe lähemalt >>

28/08/2015


Job dating – EURES Luksemburg kasutab kõikvõimalike meetodeid, et aidata tööotsijal leida ideaalset töökohta

Kui otsite külalismajanduse valdkonnas tööd, püüdke jõuda 26. oktoobril 2015 Luksemburgi linna Mondorf les Bains'i. EURES korraldab nn job dating-ürituse, et viia teid kokku võimalike tööandjatega. Ka töötajaid otsivad värbajad on üritusele oodatud.

Loe lähemalt >>

25/08/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.