Uudised


Raske töö, meeldiv keskkond – EURESe Belgia kontor aitab tööotsijail leida töökoha Club Med Club Medis

Puhkekeskuses töötada soovivad inimesed võivad arvata, et Club Medis töötamine on kui puhkusel viibimine. Probleemi lahendamiseks loodavad turismisektori tööandjad EURESe nõustajate abiga seda väärarusaama muuta.

Loe lähemalt >>

22/05/2015


12 Rootsi stsenaristi saavad võimaluse pakkuda oma ideid Poola produtsentidele

Stsenaariumide kirjutamine on valdkond, milles on raske läbi lüüa. 12 Rootsi stsenaristi esitasid 26. märtsil koostöös Poola Filmi Instituudiga erialaspetsialistidele oma ideid ning nende tegevus sai seega uue hoo. See võimalus kasvas välja kaheaastasest suhete arendamisest instituudi ja Rootsis tegutseva EURESe nõustaja Wanna Spiridonidou vahel.

Loe lähemalt >>

12/05/2015


Pingviinid kutsuvad – British Antarctic Survey pakub mitmesuguseid töökohti

Kas su töö elektroonika ja arvutite valdkonnas on ajapikku muutnud veidi tüütuks? Kui jah, võib asutusel British Antarctic Survey olla just sulle sobiv töö. Nad pakuvad tööd mõnest kuust kuni rohkem kui aastaks. Elektroonikainseneri ametikoht on vaid üks pakutavatest võimalustest.

Loe lähemalt >>

22/05/2015


Töövõimalused Saksamaal algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht” kaudu

Ainult seitsme kuuga on algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht" aidanud 65 noorel Kreeka, Hispaania, Rumeenia ja Portugali tööotsijal leida Lõuna-Saksamaal töövõimalusi tervishoiusektoris ja vanurihoolduse väikeettevõtetes.

Loe lähemalt >>

06/05/2015


EURESe nõustamise tulemusel sündis fotonäitus

2014. aastal avaldatud aruande kohaselt moodustab loome- ja kultuurisektor 4,2% Euroopa Liidu sisemajanduse kogutoodangust ning pakub peamiselt väikeettevõtluses tööd ligikaudu 7 miljonile inimesele. Loometeoseid või taieseid ei vajata aga sama ilmselt kui teiste sektorite tooteid ning tööle võtmine toimub teistsuguse mudeli järgi. Nii peavad EURESe nõustajad otsima kunstnikele töövõimalusi muul viisil.

Loe lähemalt >>

05/05/2015


Oskuste ja isiksuse maksmapanek kaugvestlustel

Skype, Google Hangouts ja Netop Live Guide – need elektroonilised sidekanalid on järjest enam saamas kohaks, kus tööotsijad veenavad tööandjaid oma ideaalses sobivuses vabale töökohale. Telefonivestlused muutuvad samuti üha populaarsemaks.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Välismaale siirduvad vanemad töötajad on kogenud ja realistlikud

Kogemused võivad tööturul kasuks tulla, kuid ka võimalikke tööandjaid peletada. Vanemaid töötajaid tööle võtta võib olla kulukam ja majanduslanguse ajal on sageli soodsam värvata vähese väljaõppega noorukeid. Kui kodumaal väheneb sulle sobivate töökohtade arv, võib EURESe võrgustiku kaudu välismaale siirdumine olla hea valik.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Sa ei ole töötasuga oma koduriigis rahul? Võrdle andmeid!

Palku võrdleva sihtasutuse WageIndicator Foundation uuringust selgub, mis on töötajate tunnitasu sama töö eest eri riikides. Uuringu vahend võrdleb eri ameteid ning näitab kohe ka kõrgeimat töötasu maksvaid riike.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Soome IT-sektori tööotsijate jaoks on Rootsi kõigi võimaluste maa

Kui Nokia koondas eelmisel suvel palju töötajaid, kaotasid paljud Soome IT-spetsialistid töö. Samal ajal oli Rootsi kasvavas tehnikasektoris töötajate puudus. Probleemi lahendamiseks alustasid EURESe Rootsi ja Soome esindus suurt värbamist, mis tipnes detsembris toimunud eduka tööhõivepäevaga.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Reisimine võib maailmavaadet avardada, kuid välismaal töötamine teeb targemaks!

Välismaal töötamine, uute kultuuridega tutvumine, uute keelte õppimine – kogu see kiire mõttetöö treenib aju hästi. Mitmed uuringud on tõestanud, et välismaal töötavad või õppivad inimesed on loovama mõttemaailmaga ja lahendavad probleeme kiiremini.

Loe lähemalt >>

17/04/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.