Uudised


Millist nõu saab anda 30aastase töökogemusega nõustaja?

Cindy Sijmonsma on ligi 30 aastat nõustanud tööotsijaid olenemata sektorist või asukohast. Cindy on EURESe nõustaja võrdkuju – pühendunud, motiveeritud ja alati valmis aitama tööotsijal uude keskkonda sisse elada. „Kultuur on midagi rohkemat kui raamatud ja muusika," kinnitab ta ning lisab, et sellest sõltuvad meie lõunasöögiharjumused ja omavaheline suhtlus.

Loe lähemalt >>

28/07/2015


Käsikirjast ekraanile – Rootsi kirjanikud uurivad, kas nende ideed on edukad

12 stsenaristile anti juunikuus võimalus pakkuda Berliinis oma ideid produtsentidele. Rootsi EURESe nõustaja Wanna Spiridonidou korraldas Saksamaal kolmandat korda ürituse, mis võimaldas kirjanikel suhelda filmitootjatega ja esitleda oma ideid.

Loe lähemalt >>

24/07/2015


Kaks noort itaallast räägivad YouTube'is, miks nad otsustasid osaleda algatuses „Sinu esimene EURESe töökoht”

Fabio Bertollini ja Agata Murgano on Itaalia noored, kes suurendavad algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht" kaudu oma karjäärivõimalusi. Nad räägivad oma kogemustest kahes hiljuti YouTube'i üleslaaditud videos. Edasi lugedes saate teada, miks nad valisid selle algatuse ja mida see neile pakkus.

Loe lähemalt >>

20/07/2015


EURES – ühtne lähenemisviis, et aidata teil tööd leida ja töökohta hoida

Kui EURES aitas Panagiota Domestichoul leida Soomes õendusabi assistendi töökoha, tundis Panagiota lõpuks, et saab teha Kreekas omandatud kvalifikatsioonile vastavat tööd. Peagi tekkisid aga probleemid: pärast kuuekuulist töötamist pidasid tööandjad vajalikuks küsida täiendavaid dokumente. EURESe Kreeka esindus ja Europe Direct koos EURESe Soome esindusega tulid Panagiotale appi.

Loe lähemalt >>

17/07/2015


IT-valdkonna töövõimalused soomlastele, kes soovivad siirduda Rootsi

Rootsis on vaja infotöötlus-, arvuti- ja tehnoloogiaeksperte. Tööandjad taipavad, et õige koht nende otsimiseks võib olla Soome, kus ümberkorraldused Nokias on jätnud palju spetsialiste tööta. Tööotsijatel aitavad uusi tööandjaid leida ja oma elus värske lehe pöörata EURESe nõustajad nii Soomest kui ka Rootsist.

Loe lähemalt >>

13/07/2015


Uus äpp arvutab su CV põhjal välja su õige palga

Otsid tööd või soovid palgatõusu, kuid ei ole kindel, kui suur su palk peaks olema? Uus äpp aitab välja arvutada, kui suurt palka sa väärt oled.

Loe lähemalt >>

08/07/2015


Noored Hispaania hambaarstid siirduvad Madalmaadesse

Hispaanias elava hollandlase ja EURESe Madalmaade esinduse nõustaja sõbralik vestlus käivitas 2014. aastal katseprojekti, mille eesmärk oli aidata noori Hispaania hambaarste tööle Madalmaadesse. Kuus kuud hiljem otsustasid 12 ülikooli lõpetanut siirduda algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht" abiga Hispaaniast Madalmaadesse. Sel aastal on see arv tõusnud 40ni.

Loe lähemalt >>

03/07/2015


Nüüdsest on lihtsam pakkuda noortele võimalusi suurendada tööalast konkurentsivõimet

Praegusel tööturul ei ole tööd leida soovivate noorte väljavaated kuigi roosilised. Kogemuste ja tööalaste oskuste puudumine ning võimaluste vähesus neid omandada on vaid mõned takistused, mida noored eurooplased kohtavad. Neil on vaja kooli või ülikooli lõpu ja tööelu alguse vahele jääval keerulisel ajal tuge, et seda otsustavat eluetappi kõige tõhusamalt ära kasutada.

Loe lähemalt >>

29/06/2015


Uute meditsiiniõe oskuste õppimine teises riigis: Marco lugu Ühendkuningriigis

26-aastane Marco Colombero tuli Ühendkuningriiki riiklikku terviseametisse mõneks ajaks tööle sooviga jagada ideid teiste meditsiiniõdedega ja end arendada.

Loe lähemalt >>

26/06/2015


EURESe nõustajad mõtlevad loominguliselt

Kas olete kunagi endalt küsinud, kust hangivad EURESe nõustajad teavet, et vastata tööotsijate, värbajate ja oma välismaiste kolleegide teabepäringutele? Meditsiin, IT, põllumajandus – EURESe nõustajatelt palutakse abi kõikides valdkondades. Enda kurssi viimiseks ja teabe hankimiseks kasutavad nad loomingulist lähenemist. Allpool on kirjeldatud, kuidas Kreeka EURESe nõustaja tutvus olukorraga tehnikasektoris.

Loe lähemalt >>

22/06/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.