Uudised


Oskuste ja isiksuse maksmapanek kaugvestlustel

Skype, Google Hangouts ja Netop Live Guide – need elektroonilised sidekanalid on järjest enam saamas kohaks, kus tööotsijad veenavad tööandjaid oma ideaalses sobivuses vabale töökohale. Telefonivestlused muutuvad samuti üha populaarsemaks.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Välismaale siirduvad vanemad töötajad on kogenud ja realistlikud

Kogemused võivad tööturul kasuks tulla, kuid ka võimalikke tööandjaid peletada. Vanemaid töötajaid tööle võtta võib olla kulukam ja majanduslanguse ajal on sageli soodsam värvata vähese väljaõppega noorukeid. Kui kodumaal väheneb sulle sobivate töökohtade arv, võib EURESe võrgustiku kaudu välismaale siirdumine olla hea valik.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Sa ei ole töötasuga oma koduriigis rahul? Võrdle andmeid!

Palku võrdleva sihtasutuse WageIndicator Foundation uuringust selgub, mis on töötajate tunnitasu sama töö eest eri riikides. Uuringu vahend võrdleb eri ameteid ning näitab kohe ka kõrgeimat töötasu maksvaid riike.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Soome IT-sektori tööotsijate jaoks on Rootsi kõigi võimaluste maa

Kui Nokia koondas eelmisel suvel palju töötajaid, kaotasid paljud Soome IT-spetsialistid töö. Samal ajal oli Rootsi kasvavas tehnikasektoris töötajate puudus. Probleemi lahendamiseks alustasid EURESe Rootsi ja Soome esindus suurt värbamist, mis tipnes detsembris toimunud eduka tööhõivepäevaga.

Loe lähemalt >>

17/04/2015


Reisimine võib maailmavaadet avardada, kuid välismaal töötamine teeb targemaks!

Välismaal töötamine, uute kultuuridega tutvumine, uute keelte õppimine – kogu see kiire mõttetöö treenib aju hästi. Mitmed uuringud on tõestanud, et välismaal töötavad või õppivad inimesed on loovama mõttemaailmaga ja lahendavad probleeme kiiremini.

Loe lähemalt >>

17/04/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.