Uudised


Noored Hispaania hambaarstid siirduvad Madalmaadesse

Hispaanias elava hollandlase ja EURESe Madalmaade esinduse nõustaja sõbralik vestlus käivitas 2014. aastal katseprojekti, mille eesmärk oli aidata noori Hispaania hambaarste tööle Madalmaadesse. Kuus kuud hiljem otsustasid 12 ülikooli lõpetanut siirduda algatuse „Sinu esimene EURESe töökoht" abiga Hispaaniast Madalmaadesse. Sel aastal on see arv tõusnud 40ni.

Loe lähemalt >>

03/07/2015


Nüüdsest on lihtsam pakkuda noortele võimalusi suurendada tööalast konkurentsivõimet

Praegusel tööturul ei ole tööd leida soovivate noorte väljavaated kuigi roosilised. Kogemuste ja tööalaste oskuste puudumine ning võimaluste vähesus neid omandada on vaid mõned takistused, mida noored eurooplased kohtavad. Neil on vaja kooli või ülikooli lõpu ja tööelu alguse vahele jääval keerulisel ajal tuge, et seda otsustavat eluetappi kõige tõhusamalt ära kasutada.

Loe lähemalt >>

29/06/2015


Uute meditsiiniõe oskuste õppimine teises riigis: Marco lugu Ühendkuningriigis

26-aastane Marco Colombero tuli Ühendkuningriiki riiklikku terviseametisse mõneks ajaks tööle sooviga jagada ideid teiste meditsiiniõdedega ja end arendada.

Loe lähemalt >>

26/06/2015


EURESe nõustajad mõtlevad loominguliselt

Kas olete kunagi endalt küsinud, kust hangivad EURESe nõustajad teavet, et vastata tööotsijate, värbajate ja oma välismaiste kolleegide teabepäringutele? Meditsiin, IT, põllumajandus – EURESe nõustajatelt palutakse abi kõikides valdkondades. Enda kurssi viimiseks ja teabe hankimiseks kasutavad nad loomingulist lähenemist. Allpool on kirjeldatud, kuidas Kreeka EURESe nõustaja tutvus olukorraga tehnikasektoris.

Loe lähemalt >>

22/06/2015


Positiivne meelestatus on Norras elava Hispaania meditsiiniõe jaoks tähtis

Kaks aastat tagasi võttis Alba Gracia kuulda oma südamehäält ja siirdus Hispaaniast Norrasse töötama meditsiiniõena. Hispaanias on tema lugu eduka EURESe kogemuse hea näide. Siin on mõned Alba ja tema EURESe nõustaja nõuanded uude riiki elama asumise kohta.

Loe lähemalt >>

15/06/2015


Kokakarjäär ühes maailma ilusaimas mäestikus

Matej Kulas oli töötanud Horvaatias kokana juba üheksa aastat, kuid tööalased väljavaated olid seal kesised ja sageli puudus kindlustunne. Nii otsustas ta Austrias ringi vaadata ning osales töömessil, mille korraldasid Dieter Müller, EURESe nõustaja Vorarlbergis, ja kohalik kaubanduskoda. Ta ei ole seni oma otsust kahetsenud.

Loe lähemalt >>

05/06/2015


Kõrgem pensioniiga, erialavahetus hilisemas eas – muutused ELis seoses eakate töötajatega

Üldine pensioniiga ELis on 65 aastat, kuid see hakkab muutuma. Hispaania, Prantsusmaa, Saksamaa ja Taani on otsustanud tõsta pensioniea 67 aastale, Ühendkuningriigi ja Iirimaa eesmärk on aga 68 aastat. Enamikus riikides toimub see tõus 2020. aastatel. Paljud inimesed töötavad juba praegu kauem, vahetades eriala või minnes üle osalisele tööajale vastavalt oma vajadustele.

Loe lähemalt >>

03/06/2015


Pensionile jääv EURESe nõustaja räägib, kuidas saavutada välismaale siirdumisel edu

Barbara Gorter-Zahuta on 32 aastat viinud kokku inimesi ja võimalusi, neist 15 aastat on ta tegutsenud EURESe võrgustikus Madalmaades. Ta jäi aprillis pensionile ning kohtusime temaga, et vestelda muutustest, mida ta on aastate jooksul näinud, ja leida, kuidas uuest riigist saaks uus kodu.

Loe lähemalt >>

28/05/2015


Pingviinid kutsuvad – British Antarctic Survey pakub mitmesuguseid töökohti

Kas su töö elektroonika ja arvutite valdkonnas on ajapikku muutnud veidi tüütuks? Kui jah, võib asutusel British Antarctic Survey olla just sulle sobiv töö. Nad pakuvad tööd mõnest kuust kuni rohkem kui aastaks. Elektroonikainseneri ametikoht on vaid üks pakutavatest võimalustest.

Loe lähemalt >>

22/05/2015


Raske töö, meeldiv keskkond – EURESe Belgia kontor aitab tööotsijail leida töökoha Club Med Club Medis

Puhkekeskuses töötada soovivad inimesed võivad arvata, et Club Medis töötamine on kui puhkusel viibimine. Probleemi lahendamiseks loodavad turismisektori tööandjad EURESe nõustajate abiga seda väärarusaama muuta.

Loe lähemalt >>

22/05/2015vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.