Uudised


Uus töökoht Austrias avardab Sloveenia tööotsija maailma

Sloveenia väikekülast pärit Ana-Marija Vratanar otsis head töökohta koduriigis, kuni märkas huvitavat töökuulutust. Kohaliku tööhõiveameti kaudu otsiti töötajat Austria perehotelli. „Mõtlesin, et võiks ju proovida.“ Nii võttis ta ühendust Ljubljanas tegutseva EURESe nõustaja Žarko Markovičiga.

Loe lähemalt >>

13/01/2017


Head jõulusoovid kõigile

EURES soovib häid jõule ja uutest võimalustest tulvil uut aastat. Kui otsustad uuel aastal otsida uut töökohta, kui oled töötu, vajad elumuutust või soovid töötada teistsuguses kultuuris, saad EURESelt plaanide teostamisel tuge.

Loe lähemalt >>

20/12/2016


Harrastusest äritegevuseks – noortegarantii aitab noorel kreeklannal teostada unistust

Aristea Zachari otsis pärast kooli lõpetamist kolm kuud edutult tööd – see muutis ta vanematest rahaliselt sõltuvaks ja pani muretsema tuleviku pärast. Kui ta kuulis kohalikus tööhõiveametis noortegarantiist, soovis ta kohe selles osaleda ja õppida juuksuriks.

Loe lähemalt >>

16/12/2016


Veebiseminar aitab kirjutada Rootsi tööturule sobivat CV-d ja motivatsioonikirja

Kui tahaksid töötada ilusa loodusega, töö- ja eraelu tasakaalu tunnustavas ning rikkaliku kunsti- ja disainitraditsiooniga riigis, võib Rootsi olla sinu jaoks õige valik.

Loe lähemalt >>

13/12/2016


Erikoolitused aitavad Hispaania kokkadel Rootsi tööturule pääseda

Et suurendada Rootsi restoranidesse Hispaania kokkade värbamise üritustel osalejate kandideerimise edukust, korraldas EURESe Hispaania esindus sellele tööturule CVde koostamise veebiseminari.

Loe lähemalt >>

09/12/2016


Noortegarantii kolm aastat hiljem – kuidas sellel läheb?

Noortegarantii ja seda toetav noorte tööhõive algatus on kaks algatust, millega EL soovis aidata noortel täiskasvanutel töö-, koolitus- ja praktikakohti leida. Need kolme aasta eest loodud programmid, mille eesmärk on võidelda noorte töötuse vastu Euroopas, on aidanud miljoneid noori. Kuigi tulemused paistavad olevat head, on Euroopa Komisjonile selge, et loorberitele ei saa puhkama jääda.

Loe lähemalt >>

06/12/2016


Hiljutine statistika näitab tööhõive kasvu viimasel kahel aastal

Tööpuudus on ELis praegu madalaimal tasemel (8,6%) pärast 2009. aasta märtsi. Euroopa tööhõive ja sotsiaalse arengu kvartaliülevaate sügisväljaande andmetel on eelmise aastaga võrreldes töötuid 1,6 miljoni võrra vähem.

Loe lähemalt >>

02/12/2016


Noor itaallane küpsetab täiuslikke pitsasid 2000 km kodunt eemal

Kui võimalus avaneb, ei tohi seda mööda lasta. Emanuel Cappelletti, Itaalia turismi- ja teeninduskooli värske lõpetanu seda ei teinudki. Nüüd töötab ta EURESe toel Soome pitsarestoranis ja naudib iga hetke.

Loe lähemalt >>

29/11/2016


Rootsi stsenaristid esitlevad oma ideid Berliinis

Kas olete valmis vaatama uut Põhjamaade menufilmi või teleseriaali? See võib varsti teie kodulinnas linastuda, kui otsustada juubeldushüüete järgi, mis kostusid 2. juunil Rootsi EURESe esinduse korraldatud 23 osalejaga stsenaariumiesitlusel.

Loe lähemalt >>

25/11/2016


Avastage kutseõppe kaudu oma anded

Endiselt arvatakse, et ülikool on keskkooli lõpetamise järel ainus arengutee. Ometi võib kutseõpe, näiteks õpipoisiõppena pakkuda suurepäraseid võimalusi. Kutseõppe vorm ja võimalike elukutsete valik on viimastel aastakümnetel suuresti muutunud. Seetõttu on Euroopa Komisjoni jaoks praegu parim aeg esimese kutseoskuste nädala korraldamiseks.

Loe lähemalt >>

22/11/2016vastutusest loobumine

"Fookuses" artiklite eesmärk on anda EURESe portaali külastajatele teavet päevakajaliste teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelusid ja debatte. Artiklid ei kajasta tingimata Euroopa Komisjoni seisukohti.