Avalda töökuulutus


Enamik EURESe tööalase liikuvuse portaali tööpakkumistest on pärit EURESes osalevate riikide tööturuasutuste vabade töökohtade andmebaasidest. Veebiteenuseks nimetatud tehnoloogia abil kontrollib EURESe otsimootor reaalajas kõiki riiklikke andmebaase, et leida tööpakkumisi. Töökohti on kahte liiki:
  • EURESe töökohad, mis on märgistatud sinise lipuga, on tööpakkumised, mille puhul on tööandja otseselt huvitatud töötajate välismaalt värbamisest;
  • kõik muud riiklike andmebaaside tööpakkumised.

Lisaks on olemas keskandmebaas, kuhu EURESe nõustajad saavad käsitsi sisestada tööpakkumisi, mis märgistatakse kui EURESe töökohad. Mõnes riigis, mis ei ole veel veebiteenusega täielikult liitunud, on selline viis praegu EURESe portaali tööpakkumiste esitamiseks ainuke võimalus, kuid seda saab kasutada ka mitmel eriotstarbel, mis riiklikes andmebaasides ei oleks võimalik, näiteks kui tööandja tahab avaldada tööpakkumise erinevates keeltes jne.

Tööpakkumise avaldamiseks riiklikus töökohtade andmebaasis ja samal ajal selle nähtavaks muutmiseks ka EURESe portaalis on mitu võimalust. Paljudes riikides saab esitada tööpakkumisi ise Interneti kaudu või läbi kõnekeskuse. Allpool esitatud tabelist saab teada, kuidas konkreetses riigis toimida ja kelle poole pöörduda. Kõigi EURESe nõustajate kontaktandmed võib leida klõpsates parempoolses veerus nupul „Pöördu EURESe nõustaja poole”. Tööturuasutuste kohta info leidmiseks tuleb klõpsata parempoolses veerus lingil „Riigi tööturuasutused”.

Juhime tähelepanu sellele, et tihti on ise teatamise teenuse kasutamiseks vaja kasutajatunnust ning mõnes riigis kehtib ka nõue, et tööpakkumise esitamiseks peab olema vastavas riigis tööandjana registreeritud.

Kuidas teatada EURESe portaalis vabast töökohast