Články s novinkami


How can businesses and organisations stay relevant in our fast-paced world?

The world is changing rapidly. The third industrial revolution, which began in the 1960s and saw electronics, IT and automated production become an integral part of our lives, has recently given way to a new age of technological advancements.

Přečtěte si více >>

23/02/2017


Praktická brožura usnadňuje nově příchozím život a práci v Rakousku

Pokud uvažujete o práci v Rakousku, doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli novou brožuru o životních a pracovních podmínkách, kterou vypracovala rakouská pobočka sítě EURES. Na více než 60 stranách naleznete užitečná fakta a informace o všech aspektech úspěšného života v Rakousku. Tuto brožuru by si měl přečíst každý, kdo chce v této zemi žít.

Přečtěte si více >>

22/02/2017


8 tips for online job hunting like a pro

The internet is an amazing tool when it comes to looking for a job. But it can also be confusing, with so much information and so many options making it difficult to know where to start. Before you know it, three hours have passed and you’re no closer to landing that dream job.

Přečtěte si více >>

17/02/2017


Ze stážistky zaměstnankyní – systém záruk pro mladé lidi pomohl mladé Bulharce najít práci v oboru, který vystudovala

Po 10 letech studia ekonomiky Theodora Dobrevová předpokládala, že najde práci přímo odpovídající jejímu vzdělání. Přestože získala bakalářský titul z ekonomiky a finanční kontroly, dvě pracovní nabídky, které obdržela, byly zcela mimo její obor studia.

Přečtěte si více >>

17/01/1970


The 5 ‘S’ rules for writing a killer cover letter

Looking for a job can be time-consuming and sometimes a bit frustrating. It can be daunting to know that you applied for your dream job last week… but so did 300 other candidates! What’s the key to success?

Přečtěte si více >>

10/02/2017


Finským učitelům se otevírají příležitosti ve Švédsku

Kvalifikovaní učitelé hledající práci ve Finsku nacházejí nové příležitosti ve Švédsku díky spolupráci v rámci sítě EURES.

Přečtěte si více >>

10/02/2017


Sladká chuť úspěchu přivedla jednu uchazečku o zaměstnání z Marseille do Lublani

Dva roky poté, co se odhodlala a za pomoci sítě EURES přestěhovala z Francie do Slovinska, se cukrářka Valerie Labat-Gest připravuje na otevření své vlastní cukrárny v Istanbulu.

Přečtěte si více >>

03/02/2017


Pomáháme mladým Švédům budovat kariéru v dánském pohostinství

Švédští učni, kteří by se rádi uplatnili v dánském pohostinství, získali pomoc v podobě dvoutýdenního kurzu sestaveného prostřednictvím přeshraniční spolupráce sítě EURES v regionu Øresund. Byl uspořádán jako pilotní studie s cílem zajistit úzkou vazbu mezi výukou a potřebami zaměstnavatelů.

Přečtěte si více >>

29/01/2017


Díky nové práci v Rakousku se slovinské uchazečce o zaměstnání otevírají nové obzory

Ana-Marija Vratanarová pocházející z jedné vesničky ve Slovinsku hledala nejprve dobrou práci doma. Pak ale uviděla nabídku, která ji velmi zaujala. Nabídka byla inzerovaná na místním úřadu práce a týkala se práce v rodinném hotelu v Rakousku. „Řekla jsem si, proč ne?“ Kontaktovala tedy poradce EURES Žarka Markoviče v Lublani.

Přečtěte si více >>

13/01/2017


Příjemné vánoční svátky všem

Pracovníci sítě EURES by rádi využili této příležitosti a popřáli vám příjemné svátky a nový rok plný nových příležitostí. Jste-li nezaměstnaní, potřebujete změnu, nebo máte zájem o práci v jiné kultuře a vaším novoročním předsevzetím je hledat nové pracovní uplatnění, síť EURES vám ráda pomůže vašich cílů dosáhnout.

Přečtěte si více >>

20/12/2016


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.