Články s novinkami


Předveďte své dovednosti a osobnost při pohovorech na dálku

Skype, Google Hangouts nebo Netop Live Guide – tyto internetové komunikační kanály se stále častěji stávají místem, kde uchazeči o zaměstnání přesvědčují zaměstnavatele, že jsou nejvhodnějším kandidátem na volné pracovní místo. Roste rovněž oblíbenost telefonických pohovorů.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Starší pracovníci se stěhují za hranice – mají zkušenosti a jsou realisté

Zkušenosti mohou být na trhu práce výhodou, ale také mohou potenciální zaměstnavatele odradit. Starší pracovníci mohou být jako zaměstnanci nákladnější, a proto v ekonomikách postižených krizí často představují méně zkušení mladí pracovníci levnější řešení. Ve chvíli, kdy se ve vaší zemi zúží škála zaměstnání, o která se můžete ucházet, stěhování za hranice s pomocí sítě EURES může být dobrou volbou.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Nejste spokojeni s platem ve své domovské zemi? Porozhlédněte se jinde!

Výzkum provedený nadací WageIndicator porovnává, jaká je hodinová mzda pracovníků v různých zemích ve stejném zaměstnání. Můžete použít nástroj, který vám ukáže, jaké jsou rozdíly v jednotlivých profesích a které země platí nejvíce.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Švédsko – země příležitostí pro finské uchazeče o zaměstnání v oblasti IT

Když loni v létě Nokia ve Finsku oznámila propouštění, ocitlo se mnoho finských pracovníků v oblasti IT ve znepokojivé situaci. V téže době mělo vzrůstající švédské technologické odvětví problémy s obsazením volných pracovních míst. Švédská a finská pobočka sítě EURES si této nerovnoměrné situace všimly a zahájily rozsáhlou náborovou kampaň k její nápravě, která v prosinci vyvrcholila úspěšným dnem pracovních příležitostí.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Cestování může rozšiřovat obzory, ale práce v zahraničí vás učiní chytřejšími!

Práce v zahraničí, setkávání s novými kulturami, učení nových jazyků – veškeré takovéto rychlé přemýšlení je pro mozek dobrý trénink. Řada studií dokazuje, že lidé, kteří pracují nebo studují v zahraničí, předčí v tvůrčím myšlení a řešení problémů ostatní.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Životopisy – zlatá střední cesta mezi sebepropagací a upřímností

Slyšeli jste o muži, který jel na pracovní pohovor metrem a při vystupování vynadal jinému cestujícímu? A když pak dorazil na pohovor, zjistil, že muž, na kterého byl v metru hrubý, seděl naproti němu jako osoba vedoucí pohovor? Tu práci nedostal.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


EURES Slovinsko pomáhá Mance Müllerové nalézt její ideální zaměstnání

Obklopena studenty se Manca Müllerová cítí ve svém živlu. Svůj domov ve Slovinsku opustila již dříve, aby si vyzkoušela studium na dánské lidové vyšší škole. Po jeho ukončení pro ni však nebylo jednoduché se s novým prostředím rozloučit. Jen o rok později ale byla zpět jako asistentka učitele a nyní si již u školní správy zajistila stálou pracovní pozici. „Slovinská pobočka sítě EURES mi poskytla podporu a důvěru, kterou jsem potřebovala k překonání všech byrokratických nástrah a vykročení do nové životní etapy," poznamenává Manca Müllerová.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Jídelní kluby – setkejte se s místními a obeznamte se s místní kulturou

Rozhodli jste se učinit velký krok a využít odpovídající pracovní uplatnění v jiné zemi, které vám pomohla nalézt síť EURES. A nyní začíná nová kapitola vašeho života. Sžít se s novým prostředím nemusí být zrovna jednoduché. Pokud se ale chcete dozvědět více o místních obyvatelích, pak jídelní klub může být přesně tím, co hledáte.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Seznamte se s týmem, který stojí za Evropskými on-line dny pracovních příležitostí

Evropské (on-line) dny pracovních příležitostí se staly jedním z nejúčinnějších nástrojů sítě EURES při navazování kontaktů mezi uchazeči o zaměstnání a zaměstnavateli v rámci celého kontinentu. Aby byly tyto akce úspěšné, probíhá v zákulisí mnoho složité práce. Hovořili jsme se s lidmi, kteří pomáhají s realizací Evropských (on-line) dnů pracovních příležitostí.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


„Lidský rozměr“ oddělení uživatelské podpory EURES jako klíč k efektivnímu řešení problémů

Pro mnoho uchazečů o zaměstnání a zaměstnavatelů představuje EURES internetový nástroj k prozkoumání příležitostí, které nabízí evropský trh práce. Pro efektivní fungování portálu EURES je nutná intenzivní práce v zákulisí. Hovořili jsme s koordinátorkou oddělení uživatelské podpory EURES Evi Guinouvou, která spolu se svým týmem v Lucemburku zajišťuje, aby potíže uživatelů s portálem byly řešeny efektivně.

Přečtěte si více >>

17/04/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.