Články s novinkami


Díky nové práci v Rakousku se slovinské uchazečce o zaměstnání otevírají nové obzory

Ana-Marija Vratanarová pocházející z jedné vesničky ve Slovinsku hledala nejprve dobrou práci doma. Pak ale uviděla nabídku, která ji velmi zaujala. Nabídka byla inzerovaná na místním úřadu práce a týkala se práce v rodinném hotelu v Rakousku. „Řekla jsem si, proč ne?“ Kontaktovala tedy poradce EURES Žarka Markoviče v Lublani.

Přečtěte si více >>

13/01/2017


Příjemné vánoční svátky všem

Pracovníci sítě EURES by rádi využili této příležitosti a popřáli vám příjemné svátky a nový rok plný nových příležitostí. Jste-li nezaměstnaní, potřebujete změnu, nebo máte zájem o práci v jiné kultuře a vaším novoročním předsevzetím je hledat nové pracovní uplatnění, síť EURES vám ráda pomůže vašich cílů dosáhnout.

Přečtěte si více >>

20/12/2016


Od koníčka k podnikání – systém záruk pro mladé lidi pomohl mladé Řekyni splnit si sen

Poté, co Aristea Zachariová dokončila školu, následovaly tři měsíce neúspěšného hledání zaměstnání, kdy byla finančně závislá na rodičích a obávala se o svou budoucnost. Když jí místní úřad práce představil systém záruk pro mladé lidi a nabídl jí, aby se do tohoto programu zapojila, okamžitě této možnosti využila a začala se učit kadeřnicí.

Přečtěte si více >>

16/12/2016


Webináře pomáhají lidem přizpůsobit životopisy a motivační dopisy švédskému trhu práce

Pokud vás láká práce v zemi s krásnou přírodou, zdravým přístupem k rovnováze mezi pracovním a soukromým životem a bohatou tradicí v oblasti umění a designu, pak by se vám mohlo zamlouvat Švédsko.

Přečtěte si více >>

13/12/2016


Cílené školení pomáhá španělským kuchařům dostat se na švédský trh práce

S cílem maximalizovat šance účastníků na úspěch na akcích zaměřených na nalezení španělských kuchařů pro švédské restaurace španělská pobočka sítě EURES uspořádala webinář o tom, jak sestavit životopis pro tento trh práce.

Přečtěte si více >>

09/12/2016


Systém záruk pro mladé lidi – stav po třech letech

Systém záruk pro mladé lidi a Iniciativa na podporu zaměstnanosti mladých lidí, která systém podporuje, to jsou dvě iniciativy EU, jejichž cílem je pomáhat mladým lidem získat práci nebo nastoupit do odborné či učňovské přípravy. Tyto programy zaměřené na boj proti nezaměstnanosti mladých lidí v Evropě byly vytvořeny před třemi lety a pomohly již milionům mladých lidí. Přestože výsledky vypadají dobře, Evropská komise dává jasně najevo, že nesmíme usnout na vavřínech.

Přečtěte si více >>

06/12/2016


Zaměstnanost podle statistických údajů v posledních dvou letech roste

Nezaměstnanost v EU je v současnosti nejnižší (8,6 %) od března 2009. Oproti loňskému roku klesl počet nezaměstnaných o 1,6 milionu, jak uvádí podzimní vydání čtvrtletního přezkumu vývoje zaměstnanosti a sociální situace v Evropě (ESDE).

Přečtěte si více >>

02/12/2016


Mladý Ital dělá vynikající pizzy 2 000 km od domova

Když vám příležitost zaklepe na dveře, je dobré se jí chopit. Přesně to udělal Emanuel Cappelletti, čerstvý absolvent italské školy cestovního ruchu a pohostinství. Díky podpoře sítě EURES dnes pracuje ve finské pizzerii a užívá si každou minutu.

Přečtěte si více >>

29/11/2016


Berlín hostí odbornou prezentační akci pro švédské scénáristy

Jste připraveni na další trhák na přehlídce filmů Scandi nebo televizní seriál? Soudě podle pozitivních ohlasů některých z 23 účastníků prezentační akce pro scénáristy, kterou dne 2. června 2016 uspořádala pobočka sítě EURES ve Švédsku, se možná brzy objeví v kinech nebo na obrazovkách ve vašem regionu.

Přečtěte si více >>

25/11/2016


Objevte tvůj talent prostřednictvím odborné přípravy

Ještě stále přetrvává dojem, že po ukončení střední školy by vždy mělo následovat studium na univerzitě. Odborná příprava, jako je učňovské školství, však může otevřít cestu k vynikajícím příležitostem. Za poslední desetiletí se podoba kurzů odborné přípravy i rozmanitost povolání, k nimž mohou vést, výrazně změnila. Nastala tudíž vhodná chvíle, aby Evropská komise uspořádala svůj první týden odborných dovedností.

Přečtěte si více >>

22/11/2016Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.