Články s novinkami


Pro rodinný podnik závislý na sezónním náboru je EURES nezbytným spojencem.

Švédský pár Kenneth a Birgit Anderssonovi převzal rodinnou jahodovou farmu v roce 1991. Pro podnik jsou velmi důležití zahraniční sběrači. Ale nábor zahraničních pracovníků byl drahý a časově náročný, nemluvě o komplikacích způsobených jazykovou bariérou. Anderssonovi se obrátili na portál EURES, aby jim pomohl tyto a další překážky překonat.

Přečtěte si více >>

24/11/2015


Portugalští zdravotničtí pracovníci přivážejí své dovednosti do severního Norska

Pro mladý pár z Lisabonu začal nový život v Norsku cílenou jazykovou přípravou. Dnes pracují jako laboratorní analytička a lékárník ve městě poblíž severního polárního kruhu a mají téměř dvouletou dcerku, která se rychle učí oba jazyky.

Přečtěte si více >>

17/11/2015


Pohovor, psychometrický test a dotazník – proč je čím dál složitější ucházet se o místo?

Náboráři, kteří hledají zaměstnance na vyšší pozice, používají určitý soubor technik, aby se ujistili, že zaměstnají správného člověka. Čtěte dál a dozvíte se o nejnovějších trendech a o tom, co můžete očekávat.

Přečtěte si více >>

13/11/2015


Digitální pracovní místo vašich snů – registrace uchazečů o zaměstnání na madridský veletrh pracovních příležitostí je stále možná

Náboroví pracovníci předních světových značek, jako je Uber, Amazon development, Huawei nebo Booking.com, se poohlížejí po kvalitních zaměstnancích. Možná potřebují právě vás. Pokud hledáte práci v digitálním odvětví, nepropásněte Evropský veletrh digitálních pracovních příležitostí, který se uskuteční dne 20. listopadu v Madridu.

Přečtěte si více >>

09/11/2015


Náboroví pracovníci a zaměstnavatelé na Maltě těží z individuální podpory tamní pobočky EURES

Několik prosperujících odvětví na tomto středomořském ostrově – od softwaru po on-line hazardní hry – naléhavě hledá nové zaměstnance. Tým EURES Malta není velký, ale dostává se mu uznání za aktivní podporu náborových pracovníků a zaměstnavatelů působících v těchto odvětvích.

Přečtěte si více >>

06/11/2015


Těsná spolupráce mezi zeměmi v rámci EURES = nejlepší služby pro uchazeče o zaměstnání a zaměstnavatele

EURES je síť, která působí v celé EU a má kontakty i mimo Evropu. Díky pravidelnému setkávání a časté spolupráci jsou poradci schopni propojit uchazeče o zaměstnání s nejvhodnějšími náborovými pracovníky. Dvě pracovnice sítě EURES – z Maďarska a Rumunska – vysvětlují, jak to funguje v praxi a proč na tom záleží.

Přečtěte si více >>

03/11/2015


Digitální média otevírají dveře pěti mladým irským uchazečům o zaměstnání díky nové iniciativě portálu EURES

Někdy může získání zkušeností v zahraničí uchazečům skutečně dopomoci k nejlepší práci a nový program v Irsku mladým uchazečům tento náskok poskytuje. Pět účastníků irského programu Experience Your Europe (EYE, Zažijte svoji Evropu) absolvovalo školení v oblasti médií v Nizozemsku u společnosti Illuminata Media. Nyní jsou zpátky v Dublinu a všichni budou mít do konce roku od této nizozemské firmy práci či nabídku práce.

Přečtěte si více >>

27/10/2015


Vynaložené úsilí vás dovedlo až k pohovoru – tak ať vám ho nepokazí nervy na pochodu!

Podařilo se vám najít vysněnou práci? Dokázali jste se probojovat až k pozvání na pohovor? Přečtěte si pár tipů, jak vystupovat klidně a sebevědomě i přesto, že se cítíte jako uzlíček nervů.

Přečtěte si více >>

20/10/2015


Italský absolvent studia informačních technologií si díky programu Tvoje první práce přes EURES našel zaměstnání ve Spojeném království

Emiliano Prisco si po získání stáže u velké IT firmy v Anglii dělal velké naděje. Z nadějí se ale záhy staly pochybnosti, když se dozvěděl, že nezískal podporu z programu Erasmus, kterou potřeboval k přesunu do zahraničí. Díky pomoci poradců EURES v Itálii a novému zaměstnavateli si však dnes užívá své zaměstnání snů se smlouvou na dobu určitou.

Přečtěte si více >>

16/10/2015


Jeden životopis pro 28 zemí: vytvořte životopis, který bude srozumitelný komukoli v Evropě

Zvažujete, že byste se poohlédli po zaměstnání i v jiných zemích EU? Způsob psaní životopisu je v každé zemi jiný a výrazně se liší také pravidla ohledně toho, co do životopisu zahrnout. Jak se tedy ujistit, že své dovednosti, kvalifikaci a jazykové znalosti popíšete tak, abyste se prezentovali způsobem, který bude fungovat v jakékoli kultuře?

Přečtěte si více >>

12/10/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.