Články s novinkami


Zaměstnanost podle statistických údajů v posledních dvou letech roste

Nezaměstnanost v EU je v současnosti nejnižší (8,6 %) od března 2009. Oproti loňskému roku klesl počet nezaměstnaných o 1,6 milionu, jak uvádí podzimní vydání čtvrtletního přezkumu vývoje zaměstnanosti a sociální situace v Evropě (ESDE).

Přečtěte si více >>

02/12/2016


Mladý Ital dělá vynikající pizzy 2 000 km od domova

Když vám příležitost zaklepe na dveře, je dobré se jí chopit. Přesně to udělal Emanuel Cappelletti, čerstvý absolvent italské školy cestovního ruchu a pohostinství. Díky podpoře sítě EURES dnes pracuje ve finské pizzerii a užívá si každou minutu.

Přečtěte si více >>

29/11/2016


Berlín hostí odbornou prezentační akci pro švédské scénáristy

Jste připraveni na další trhák na přehlídce filmů Scandi nebo televizní seriál? Soudě podle pozitivních ohlasů některých z 23 účastníků prezentační akce pro scénáristy, kterou dne 2. června 2016 uspořádala pobočka sítě EURES ve Švédsku, se možná brzy objeví v kinech nebo na obrazovkách ve vašem regionu.

Přečtěte si více >>

25/11/2016


Objevte tvůj talent prostřednictvím odborné přípravy

Ještě stále přetrvává dojem, že po ukončení střední školy by vždy mělo následovat studium na univerzitě. Odborná příprava, jako je učňovské školství, však může otevřít cestu k vynikajícím příležitostem. Za poslední desetiletí se podoba kurzů odborné přípravy i rozmanitost povolání, k nimž mohou vést, výrazně změnila. Nastala tudíž vhodná chvíle, aby Evropská komise uspořádala svůj první týden odborných dovedností.

Přečtěte si více >>

22/11/2016


Podpora budoucích podnikatelů on-line, osobně a během seminářů šitých na míru

Láká vás pracovat sami na sebe? Navštivte webovou stránku I-LINC, stránku věnovanou digitálním dovednostem, která je plná praktických tipů a nabízí podpůrnou síť. Pomůže vám s prvními kroky samostatně výdělečně činné osoby. Nebo se můžete inspirovat finskou pobočkou sítě EURES a jejím zaměřením na podnikatele a na rostoucí síť mladých podnikatelů v této zemi.

Přečtěte si více >>

08/11/2016


Zářivé vyhlídky nového zaměstnání pro umělce, kteří osvětlují naše města

Máte-li na vizitce uvedeno „světelný umělec“, setkáte se se spoustou komplimentů, avšak můžete mít potíže se získáním stálého zaměstnání. Několika nejlepším umělcům z tohoto úzce specializovaného odvětví se však blýská na lepší časy, jelikož mohli předvést své schopnosti zaměstnavatelům, kteří se shromáždili ve Stockholmu na výslovné pozvání sítě EURES.

Přečtěte si více >>

04/11/2016


Dánská společnost specializující se na jazykový software zintenzivňuje nábor zaměstnanců

Ve snaze získat talentované odborníky na IT dánská firma pravidelně využívá služby sítě EURES. Společnost Ordbogen A/S, která se zaměřuje na on-line překlady a on-line vzdělávání, vstupuje na mezinárodní trh a do roku 2020 chce zpětinásobit počet svých zaměstnanců. Pokud jste jednička v programování, může to být šance právě pro vás.

Přečtěte si více >>

31/10/2016


Podívejte se na nabídku pracovních příležitostí, která se představí během nadcházejícího dne pracovních příležitostí v Estonsku

Máte rádi nádhernou přírodu? Pokud ano, tak byste možná měli zapřemýšlet o práci v Estonsku, které se podle Indexu environmentální výkonnosti řadí mezi 10 nejzelenějších zemí na světě. Pokud si vás získala myšlenka začít pracovat v zemi, která se pyšní skvělými pracovními příležitostmi, vysokou kvalitou života a úžasným přírodním prostředím, pak se podívejte na Evropský (on-line) den pracovních příležitostí. Ve spolupráci s Estonským fondem pojištění pro případ nezaměstnanosti jej hostí EURES Estonsko. Koná se on-line dne 11. listopadu od 11:00 do 15:00 středoevropského času.

Přečtěte si více >>

28/10/2016


Díky náborovému partnerství přicházejí zdravotníci z Itálie pracovat do irských pečovatelských domů

Irsko má trvale zájem získávat kvalifikované zaměstnance pro svých více než 400 pečovatelských domů, zejména ve venkovských oblastech. Od března 2016 pomohl společný projekt irské a italské pobočky sítě EURES těmto domům zaměstnat osm vysoce kvalifikovaných italských zdravotnických pracovníků a o dalších nabídkách pracovních míst se jedná.

Přečtěte si více >>

25/10/2016


Investujte do budoucnosti prostřednictvím placené stáže a odborné přípravy v Německu

Jedenáct mladých lidí ze Slovenska a Španělska letos v létě odjelo do východního Německa, aby si vyzkoušeli, co obnáší péče o seniory. Za podpory programu MobiPro-EU (The Job of My Life) a sítě EURES získali měsíční stáž ve zvoleném oboru a k tomu se zdarma učí německy.

Přečtěte si více >>

21/10/2016Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.