Články s novinkami


Veletrhy pracovních příležitostí: využijte čas co nejlépe

Našli jste si tedy veletrh pracovních příležitostí, na který byste chtěli jít, a zaregistrovali jste se (v případě potřeby). Co dál? Možná si myslíte, že stačí tam zajít, ale abyste takový veletrh využili co nejlépe a také chytře využili svůj čas, je dobré trochu si to předem naplánovat...

Přečtěte si více >>

22/06/2017


Švédsko zve zdravotnické odborníky z Řecka na sever

Úspěšná koncepce zaměstnanosti podněcuje zdravotnické pracovníky k tomu, aby vyměnili Řecko za Švédsko. Minulý měsíc proběhl v Aténách a Soluni „Švédský týden“, který se koná pravidelně dvakrát ročně, nicméně spolupráce mezi těmito dvěma zeměmi probíhá již dlouho.

Přečtěte si více >>

20/06/2017


Veletrh pracovních příležitostí vzdálený jen pár kliknutí: Talentovaní lidé v oboru IT z celé Evropy se připojili k irskému Evropskému on-line dni pracovních příležitostí

Představte si na chvilku, že jste uchazečem o zaměstnání, který vystudoval software/IT nebo má dovednosti v oblasti obchodních služeb a chce budovat svoji kariéru. Kde byste se zkusili poohlédnout po nových příležitostech? Není příliš pravděpodobné, že byste prohlíželi letáky na nějakém veletrhu pracovních příležitostí. Nejspíš byste hledali převážně nebo výhradně na „všemohoucím internetu“.

Přečtěte si více >>

14/06/2017


Vše o Evropském sociálním fondu (ESF)

Mezi lety 2007 až 2014 našlo za podpory Evropského sociálního fondu (ESF) práci téměř deset milionů Evropanů. Jelikož fond v letošním roce slaví 60 let od svého založení, je vhodná příležitost k tomu podrobněji popsat, jak ESF funguje, jaké druhy podpory nabízí a jak se můžete zapojit…

Přečtěte si více >>

13/06/2017


Průvodce vytvářením sítí kontaktů

Podstatou vytváření sítí kontaktů je budovat vztahy, dát o sobě vědět a mít přístup k příležitostem, na které byste při běžném vyhledávání práce na internetu nenarazili. Je potřeba si toho hodně promyslet, zejména pokud jde o vlastní účast na akci zaměřené na navazování kontaktů, a proto jsme tento postup rozdělili na tři hlavní kroky, abychom vám pomohli se připravit, chytře využívat čas a vytěžit z této zkušenosti co nejvíce.

Přečtěte si více >>

08/06/2017


Návrat domů: Jak podstatně ulehčit život polským pracovníkům vracejícím se domů?

Lidé mají přirozenou tendenci cestovat a přemísťovat se a přirozenou touhu po změně. Přiznejme si to, být neustále aktivní je jedním z vedlejších produktů našeho stále globalizovanějšího světa. Nedávno se však zároveň začal dít pravý opak. Nyní se ukazuje, že čím dál více Poláků, kteří žijí v zahraničí, začalo spřádat plány na návrat domů. Zhruba před patnácti lety Poláci své domovy opouštěli a odcházeli za lepším a nyní hledají práci zpátky doma. V minulosti bylo otázkou proč. Dnes jde pouze o to, kdy…

Přečtěte si více >>

07/06/2017


Organizace Actiris šíří v Bruselu dobré zprávy o programu Tvoje první práce přes EURES

V prosinci 2016 vyšli spolupracovníci sítě EURES z organizace Actiris do ulic a propagovali program pracovní mobility s názvem Tvoje první práce přes EURES. Actiris International je mezinárodní složkou bruselské veřejné služby zaměstnanosti Actiris, která je jedním z partnerů podporujících úsilí sítě EURES.

Přečtěte si více >>

01/06/2017


K čemu je mi vytváření sítí kontaktů dobré?

Dovednosti a zkušenosti jsou nezbytnou součástí jakékoli úspěšné kariéry. Konkurence na pracovním trhu v našem moderním světě prudce roste, a proto stále více platí staré rčení: „Nezáleží na tom, co znáte, ale na tom, koho znáte“. Díky vytváření sítí kontaktů můžete získat náskok před konkurencí a mohou se vám otevřít dveře, o nichž jste ani nevěděli, že existují.

Přečtěte si více >>

30/05/2017


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Přečtěte si více >>

24/05/2017


Odvážnému štěstí přeje – příběh rumunského prodejce automobilů ve Švédsku

Nikdy není pozdě nastartovat znovu vaši kariéru v zahraničí. Nicolae Cazanescu si to rozhodně myslí. Když měl pocit, že po 17 letech prodávání automobilů potřebuje jeho kariéra nový směr, obrátil se na pobočku sítě EURES v Rumunsku s žádostí o pomoc s hledáním pracovního uplatnění v cizině. A do dvou měsíců se s námi již mohl podělit o svůj příběh.

Přečtěte si více >>

23/05/2017


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.