Články s novinkami


Hraní her by klidně mohlo doplnit soubor nástrojů náborových pracovníků

Oprašte své znalosti počítačových her, mohlo by to být rozhodující, až příště půjdete na pohovor. Velké podniky jako Deloitte prověřují uchazeče v oblastech, jako je tolerování rizika, rychlost učení, duševní čilost a vytrvalost, pozorováním, jak dobře hrají speciálně vyvinuté hry.

Přečtěte si více >>

05/02/2016


Nový rok, nové zaměstnání? Projděte si tipy od odborníků na kariérní poradenství, jak s tímto předsevzetím v roce 2016 uspět

Začátek nového roku je příležitostí zamyslet se nad tím, čeho bychom chtěli v práci dosáhnout – učinit nová předsevzetí, provést bilanci svých cílů a přehodnotit svou kariéru.

Přečtěte si více >>

02/02/2016


Stáže čekají na několik šťastných studentů medicíny

Naučíte se nové způsoby práce, získáte praktické zkušenosti, osvěžíte si angličtinu a ještě za to dostanete zaplaceno. Pobočka sítě EURES v Litvě se spojila s pracovní agenturou Jark Healthcare, aby společně umožnily studentům medicíny získat letní stáž ve Spojeném království, která by jim mohla pomoci při budování kariéry.

Přečtěte si více >>

26/01/2016


Budování domova v nové zemi – portugalská zdravotní sestra se finančně postavila na vlastní nohy v Německu

Joana Cavaco z Portugalska přijala před dvěma lety zaměstnání v Německu a ráda by se podělila o pár tipů, které mohou být užitečné pro kohokoli, kdo uvažuje o přestěhování za prací do kulturně zcela odlišné země.

Přečtěte si více >>

19/01/2016


Odlehlý malebný koutek, nebo pustina, kde lišky dávají dobrou noc? Připravte se na práci v divočině!

I když většina pracovních příležitostí se nachází spíše ve městech, celá řad nabízených volných míst je v drsnějších odlehlejších lokalitách. Jak se mohou uchazeči o zaměstnání v odlehlých komunitách zabydlet? A jak mohou zaměstnavatelé pomoci svým zaměstnancům vyrovnat se s izolací a přimět je zůstat déle? Jedna norská poradkyně EURES má pár nápadů.

Přečtěte si více >>

15/01/2016


Hrdý a šťastný – pracovníkovi z Rumunska místo v zahraničí přineslo skutečný úspěch

Constantin Amariei se rozhodl změnit směr, jakým se jeho život v Rumunsku ubíral, a přijmout práci v České republice, když mu bylo 48 let. Byl to velký krok, ale věřil, že mu síť EURES nabídla skutečné místo, protože, jak říká: „EURES nedoporučuje žádné ‚šedé‘ firmy.“

Přečtěte si více >>

12/01/2016


Evropský den pracovních příležitostí byl pro belgického IT specialistu opravdu úspěšný!

Pierre Dramaix byl v Belgii po návratu z cesty do Kanady již tři měsíce a věděl, že je načase začít si hledat nové zaměstnání. Protože hodně stál o práci v zahraničí, se zájmem navštívil Evropský den pracovních příležitostí pořádaný sítí EURES v Bruselu.

Přečtěte si více >>

08/01/2016


Živého chatu Drop’pin na Twitteru se účastní přes 300 000 uživatelů

Šest mladých Evropanů, kteří se nabídli, že povedou živou diskusi v rámci projektu Drop'pin, mělo 25. listopadu napilno. Hashtag #DroppinGoFar byl už v poledne jedním z nejpopulárnějších témat a do ukončení akce jej na Twitteru použilo 303 000 uživatelů.

Přečtěte si více >>

05/01/2016


Nadnárodní společnosti, jako je Disneyland® Paris, využívají služeb sítě EURES k zajištění kvalitnějšího náboru

Je podzim. To znamená, že zábavní park Disneyland® Paris se připravuje na nábor zaměstnanců v oblasti pohostinství i dalších pracovníků, jejichž úkolem bude postarat se jako tým o to, aby návštěvníci odcházeli z parku plní nezapomenutelných zážitků. Společnost by tato důležitá místa ráda obsadila těmi pravými lidmi. Obrátila se tedy na síť EURES, aby jí pomohla oslovit uchazeče o zaměstnání z celé EU.

Přečtěte si více >>

18/12/2015


Švédští designéři zazářili na vídeňském veletrhu designu

Téměř dva roky EURES ve Švédsku pomalu rozvíjí spolupráci s pořadateli veletrhu skandinávského designu a osvětlení, který se koná v různých městech EU. Výsledek? Skvělá šance pro mladé švédské designéry předvést své výtvory špičkám v oboru na vídeňském veletrhu konaném v říjnu.

Přečtěte si více >>

15/12/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.