Články s novinkami


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Přečtěte si více >>

24/05/2017


Odvážnému štěstí přeje – příběh rumunského prodejce automobilů ve Švédsku

Nikdy není pozdě nastartovat znovu vaši kariéru v zahraničí. Nicolae Cazanescu si to rozhodně myslí. Když měl pocit, že po 17 letech prodávání automobilů potřebuje jeho kariéra nový směr, obrátil se na pobočku sítě EURES v Rumunsku s žádostí o pomoc s hledáním pracovního uplatnění v cizině. A do dvou měsíců se s námi již mohl podělit o svůj příběh.

Přečtěte si více >>

23/05/2017


5 tips for acing your interview

The interview. It’s the last stop on the job hunting journey and, arguably, the most daunting. Up to this point, all the interviewer had to judge you on was your CV and covering letter – now it’s time to really impress. You know you’re the right person for this job, but how can you convince them? We’ve put together a list of our top tips for overcoming the final hurdle and securing that job…

Přečtěte si více >>

09/05/2017


Vše o programu Erasmus+

Erasmus+ je program Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Od roku 2014 pomáhá tisícům mladých lidí a organizací rozšiřovat obzory za hranice – mladým lidem umožňuje rozvíjet dovednosti a organizacím zvyšovat potenciál jejich pracovníků. V následujícím článku se zaměřujeme na některé příležitosti, které program Erasmus+ přináší mladým lidem a organizacím zapojeným do služby Drop’pin@EURES.

Přečtěte si více >>

25/04/2017


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Práce nebo vysoká škola – čemu byste měli dát přednost?

Rozhodovat se o budoucnosti není nikdy snadné, zejména pokud máte prakticky celý život před sebou a obáváte se, že byste mohli vsadit na špatnou kartu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí čeká řadu mladých lidí po ukončení střední školy: půjdu na vysokou nebo rovnou do práce? Tato otázka trápí mladé lidi odnepaměti a není na ní jednoduchá odpověď. Níže najdete pár myšlenek, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kterou cestou se vydat.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Jak budou vypadat pracoviště v roce 2050?

Roboti, automatizace a nové obchodní modely hrají významnou úlohu na pracovišti již nyní; není pochyb o tom, že velký vliv na způsob naší práce mají technologie. Můžeme ale zkusit předpovědět vývoj do budoucna? Kam budou v příštích desetiletích směřovat trendy v automatizaci?

Přečtěte si více >>

13/04/2017


Není to mnou, ale vámi: jak se vyrovnat s odmítnutím, když se ucházíte o práci

Všichni jsme to zažili. Vytvořili jste skvělý životopis, napsali perfektní motivační dopis, prošli pohovorem na jedničku, se zatajeným dechem čekali na zavolání nebo e-mail... a nakonec slyšeli známou větu: „Děkujeme vám, ale bohužel...“ Pokud jste vůbec měli to štěstí, že se vám někdo ozval.

Přečtěte si více >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Přečtěte si více >>

05/04/2017


Maďarsko-rakouské partnerství sítě EURES pomáhá startupům

Způsob práce se mění, mnoho tradičních pracovních míst ustupuje novým technologiím a čím dál víc společností upřednostňuje zadávání zakázek před standardním zaměstnáváním osob. Této nové situaci se přizpůsobuje i síť EURES změnou podoby pomoci, kterou poskytuje uchazečům o zaměstnání.

Přečtěte si více >>

04/04/2017


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.