Články s novinkami


Jaké informace vám může poskytnout poradce s téměř 30letou praxí?

Již téměř 30 let je Cindy Sijmonsmaová připravena poradit ohledně nalezení práce v jakémkoli odvětví a zemi. Cindy je nejlepším příkladem poradce EURES, je oddaná, motivovaná a vždy připravená pomoci lidem zorientovat se v novém prostředí. „Kultura, to je mnohem víc než knihy a hudba," říká. „Je to otázka toho, jak jíme při poledních pauzách, jak komunikujeme."

Přečtěte si více >>

28/07/2015


Ze scénáře na plátno – švédští autoři vidí, zda jejich nápady mají křídla

Dvanáct scénáristů získalo v červnu v Berlíně možnost představit své nápady producentům. Na třetí akci tohoto druhu konané v Německu, kterou pořádala švédská poradkyně EURES Wanna Spiridonidouová, se autoři setkali s odborníky z oboru a v rámci prezentace jim představili své scénáře.

Přečtěte si více >>

24/07/2015


Dva mladí Italové se na YouTube svěřují, proč si vybrali program Tvoje první práce přes EURES

Fabio Bertollini a Agata Murganová jsou mladí lidé z Itálie, kteří pomocí programu Tvoje první práce přes EURES v maximální možné míře využívají pracovní příležitosti, které se jim nabízejí. O své zkušenosti se dělí na dvou videích, která byla nedávno zveřejněna na YouTube. Přečtěte si, proč si program vybrali a co jim nabídl.

Přečtěte si více >>

20/07/2015


EURES – společný přístup, jak vám pomoci získat místo a udržet si je

Když síť EURES pomohla Panagiotě Domestichouové získat místo ošetřovatelky ve Finsku, Panagiota měla konečně pocit, že může dělat to, co v Řecku vystudovala. Pak se ale objevily problémy – po šesti měsících práce se její zaměstnavatelé domnívali, že potřebují další doklady. Na pomoc přišly sítě EURES a Europe Direct v Řecku společně s pobočkou sítě EURES ve Finsku.

Přečtěte si více >>

17/07/2015


Pracovní příležitosti v oblasti IT pro Finy, kteří uvažují o přestěhování do Švédska

Švédsko potřebuje odborníky v oblasti informatiky, počítačů a technologií. Někteří zaměstnavatelé si začínají uvědomovat, že by je mohli nalézt ve Finsku, kde po rozsáhlé reorganizaci ve společnosti Nokia zůstalo bez práce mnoho odborníků. Poradci sítě EURES z obou zemí jsou připraveni pomoci lidem nalézt nové zaměstnavatele a pohnout se z místa.

Přečtěte si více >>

13/07/2015


Nová aplikace vypočítá správnou výši vašeho platu na základě vašeho životopisu


Mladí španělští zubní lékaři se stěhují do Nizozemska

Na počátku pilotního projektu, zahájeného v roce 2014 na pomoc španělským zubním lékařům nalézt zaměstnání v Nizozemsku, byl přátelský rozhovor mezi Nizozemcem žijícím ve Španělsku a poradcem EURES v Nizozemsku. S pomocí programu Tvoje první práce přes EURES využilo o 6 měsíců později 12 absolventů možnost přestěhovat se ze Španělska do Nizozemska. V letošním roce se toto číslo vyšplhá až přibližně na 40.

Přečtěte si více >>

03/07/2015


Poskytování příležitostí mladým lidem ke zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce je nyní ještě snazší

V současné době se zdá, že se na trhu práce proti mladým lidem, kteří se chtějí zapojit do pracovního procesu, vše spiklo. Málo zkušeností a pracovních dovedností spolu s nedostatkem vhodných příležitostí k získání těchto dovedností – to je jen několik příkladů překážek, s nimiž se mladí Evropané potýkají. Při překonávání záludného předělu mezi ukončením školy nebo univerzity a zahájením kariéry potřebují pomoc, aby tento stěžejní okamžik v životě využili co nejlépe.

Přečtěte si více >>

29/06/2015


Osvojit si nové ošetřovatelské dovednosti v jiné zemi – Marco míří do Spojeného království

Podělit se o zkušenosti s dalšími zdravotními sestrami a ošetřovateli a osobně na sobě pracovat – to jsou cíle, které přiměly 26letého Marca Colombera k tomu, aby vyzkoušel štěstí v Národní zdravotní službě Spojeného království.

Přečtěte si více >>

26/06/2015


Kreativita poradců EURES

Přemýšleli jste někdy o tom, jak poradci EURES mohou zvládnout vyhovět potřebám uchazečů o zaměstnání, náborových pracovníků a svých kolegů v jiných zemích? Lékařství, IT, zemědělství – poradci EURES mohou být požádáni o pomoc v jakémkoli odvětví. K tomu potřebují znát aktuální situaci a zjišťování příslušných informací může vyžadovat určitou kreativitu. Přinášíme vám příklad toho, jak se řecký poradce zhostil úkolu obeznámit se s odvětvím strojírenství.

Přečtěte si více >>

22/06/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.