Články s novinkami


Investujte do budoucnosti prostřednictvím placené stáže a odborné přípravy v Německu

Jedenáct mladých lidí ze Slovenska a Španělska letos v létě odjelo do východního Německa, aby si vyzkoušeli, co obnáší péče o seniory. Za podpory programu MobiPro-EU (The Job of My Life) a sítě EURES získali měsíční stáž ve zvoleném oboru a k tomu se zdarma učí německy.

Přečtěte si více >>

21/10/2016


Formování evropského pilíře sociálních práv – zapojte se do debaty

Odpovídají naše sociální práva 21. století? Můžeme zlepšit způsob cílení sociální podpory na nezaměstnané? To je jen několik otázek vznesených během debaty, kterou otevřela Evropská komise a která bude probíhat do konce roku.

Přečtěte si více >>

18/10/2016


Nedostali jste se do programu pro absolventy? Nezoufejte – existují další způsoby, jak můžete nastartovat svůj kariérní růst

Programy pro absolventy nabízejí některé podniky, aby přilákaly čerstvé absolventy vysokých škol. Mohou představovat rychlý způsob, jak se uplatnit v mnoha odvětvích. Pokud jste se chtěli do takového programu dostat a nedostali, nedělejte si starosti. Existují další vhodné způsoby, jak nastartovat kariéru.

Přečtěte si více >>

14/10/2016


Dynamické video poukazuje na možnosti uchazečů o práci v zahraničí

Chcete si rozšířit obzory, získat nové dovednosti nebo podpořit svoji kariéru díky projektu mezinárodní mobility? Pokud je vám 18 až 30 let, podívejte se na nové zábavné video od Actiris International, zprostředkovatele pracovních příležitostí v zahraničí působícího v rámci bruselské veřejné služby zaměstnanosti, Actiris.

Přečtěte si více >>

11/10/2016


Organizace Nursing Homes Ireland vítá pomoc sítě EURES při hledání zaměstnanců, které potřebují její členové

V Irsku je nyní nedostatek kvalifikovaných ošetřovatelů jak ve veřejném, tak v soukromém sektoru. Výsledky průzkumu provedeného v lednu 2016 mezi 118 členy organizace Nursing Homes Ireland (pouze soukromé rezidenční pečovatelské domy) ukázaly, že v těchto domech je 300 volných pracovních míst.

Přečtěte si více >>

07/10/2016


Chytré cílení pracovních nabídek na konkrétní skupiny uživatelů na sociálních sítích pomáhá lidem, kteří se chtějí vrátit do své rodné země

Síť EURES často pomáhá najít zaměstnance a volná pracovní místa v zahraničí, může však lidem pomoci také vrátit se do rodné země tím, že je upozorní na zajímavé pracovní příležitosti.

Přečtěte si více >>

04/10/2016


Poslední náborová výzva pro španělského poradce EURES – biologové pro dánskou firmu

Španělský poradce EURES Manuel Zazo Cardeñosa ví, jak najít dobré dojiče, poradí si ale i s výběrem uchazečů pro setkání se zástupci jedné z největších dánských farmaceutických společností Novo Nordisk. Ať jsou náborové požadavky společností, které vyhledávají poradenství sítě EURES, jakékoli, poradci se vynasnaží, aby jejich potřebám vyhověli.

Přečtěte si více >>

30/09/2016


Mladý Ital poznává Evropu a další části světa díky řadě programů EU

Do Finska v rámci programu Erasmus, zpátky v rámci Evropské dobrovolné služby a pak do Cambridge ve Spojeném království prostřednictvím programu Leonardo Da Vinci. Nyní Ital Danilo Bisbano využil pomoci sítě EURES a pracuje pro společnost Disney v zábavním parku Epcot Theme Park v Orlandu.

Přečtěte si více >>

27/09/2016


Vzrušující doba – čerství absolventi začínají budovat svoji kariéru

Škola a pro mnohé vysoká škola jsou již minulostí. Pokud patříte mezi mladé lidi, kteří právě dokončili denní studium, otevírá se vám celý svět. Co si někteří mladí Evropané myslí o svých možnostech a šancích?

Přečtěte si více >>

23/09/2016


Na co se nejlépe zeptat, když si s vámi tazatel vymění role

Mnoho lidí se nejvíce obává té části pohovoru, která začíná otázkou „Chtěl/a byste se nás na něco zeptat?“ Nenechte se jí vyvést z míry, protože je to vaše šance jak vystoupit z davu. Blýskněte se jednou z těchto pěti otázek.

Přečtěte si více >>

02/09/2016Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.