Články s novinkami


Poskytování příležitostí mladým lidem ke zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce je nyní ještě snazší

V současné době se zdá, že se na trhu práce proti mladým lidem, kteří se chtějí zapojit do pracovního procesu, vše spiklo. Málo zkušeností a pracovních dovedností spolu s nedostatkem vhodných příležitostí k získání těchto dovedností – to je jen několik příkladů překážek, s nimiž se mladí Evropané potýkají. Při překonávání záludného předělu mezi ukončením školy nebo univerzity a zahájením kariéry potřebují pomoc, aby tento stěžejní okamžik v životě využili co nejlépe.

Přečtěte si více >>

29/06/2015


Osvojit si nové ošetřovatelské dovednosti v jiné zemi – Marco míří do Spojeného království

Podělit se o zkušenosti s dalšími zdravotními sestrami a ošetřovateli a osobně na sobě pracovat – to jsou cíle, které přiměly 26letého Marca Colombera k tomu, aby vyzkoušel štěstí v Národní zdravotní službě Spojeného království.

Přečtěte si více >>

26/06/2015


Kreativita poradců EURES

Přemýšleli jste někdy o tom, jak poradci EURES mohou zvládnout vyhovět potřebám uchazečů o zaměstnání, náborových pracovníků a svých kolegů v jiných zemích? Lékařství, IT, zemědělství – poradci EURES mohou být požádáni o pomoc v jakémkoli odvětví. K tomu potřebují znát aktuální situaci a zjišťování příslušných informací může vyžadovat určitou kreativitu. Přinášíme vám příklad toho, jak se řecký poradce zhostil úkolu obeznámit se s odvětvím strojírenství.

Přečtěte si více >>

22/06/2015


Podle španělské zdravotní sestry pracující v Norsku je důležité myslet pozitivně

Před dvěma lety šla Alba Gracia za svým srdcem a přestěhovala se ze Španělska do Norska, aby nastoupila na místo zdravotní sestry. Ve Španělsku je její příběh dobrým příkladem úspěšné zkušenosti s EURES. Níže najdete několik tipů od Alby a jejího poradce EURES, jak se usadit v nové zemi.

Přečtěte si více >>

15/06/2015


Zdokonalování kuchařského umění v jednom z nejkrásnějších pohoří na světě

Mladý kuchař Matej Kulas má za sebou již devět sezón profesionálního vaření v Chorvatsku. Příležitostí ale není mnoho a pracovní místa jsou až příliš často nejistá. Proto se rozhodl poohlédnout se po práci dále od domova, v Rakousku, a navštívil veletrh pracovních příležitostí, který pořádali poradce EURES ve Vorarlbersku Dieter Müller a místní obchodní komora. Od té doby toho ani jednou nelitoval.

Přečtěte si více >>

05/06/2015


Vyšší věk pro odchod do důchodu, změny kariéry v pozdějším stádiu života – měnící se vzorec pro starší pracovníky v EU

Obecný důchodový věk v EU je 65 let, to se však začíná měnit. Dánsko, Francie, Německo a Španělsko se rozhodly zvýšit věk pro odchod do důchodu na 67 let, zatímco v Británii a Irsku je cílem 68 let. Ve většině zemí se tato zvýšení projeví v letech 2020 až 2030. Mnoho lidí již nyní pracuje déle, mění kariéru nebo začínají pracovat na částečný úvazek, tak aby to vyhovovalo jejich potřebám.

Přečtěte si více >>

03/06/2015


Poradkyně EURES, která odchází do důchodu, hovoří o tom, jak zajistit, aby váš přesun do zahraničí byl úspěšný

32 let propojovala Barbara Gorter-Zahutaová uchazeče o zaměstnání a odpovídající pracovní příležitosti, z toho 15 let v síti EURES v Nizozemsku. V dubnu odešla do důchodu. Sešli jsme se s ní, abychom si povídali o změnách, které zažila, a zjistili, co to obnáší, chcete-li v nové zemi vybudovat svůj nový domov.

Přečtěte si více >>

28/05/2015


Tučňáci volají – organizace British Antarctic Survey nabízí řadu různých pracovních míst

Jestliže vás nudí práce v oblasti elektroniky a výpočetní techniky, co to trochu rozhýbat? Pokud je to váš případ, mohlo by se u organizace British Antarctic Survey najít místo právě pro vás. Organizace zveřejnila seznam volných pracovních míst, která potřebuje zaplnit, přičemž se jedná o práci na několik měsíců až na více než rok. Inženýr elektrotechnik je jen jednou z hledaných profesí.

Přečtěte si více >>

22/05/2015


Usilovná práce, příjemná atmosféra – EURES Belgie pomáhá uchazečům o zaměstnání získat práci v agentuře Club Med

Lidé, kteří jsou ochotní pracovat v resortu, si mohou myslet, že pracovat v agentuře Club Med je jako jít na dovolenou. Zaměstnavatelé z odvětví cestovního ruchu, kteří se s tímto problémem setkávají, doufají, že s pomocí poradců EURES se jim podaří tuto mylnou představu změnit.

Přečtěte si více >>

22/05/2015


12 švédských scénáristů získalo možnost představit se polským producentům

Jak je známo, uživit se jako scénárista je poměrně obtížné. Dvanácti švédským scénáristům se 26. března dostalo podpory v podobě možnosti předvést své nápady ve spolupráci s Polským institutem filmového umění odborníkům z oboru. Tato příležitost byla výsledkem dvouletého budování spolupráce mezi institutem a poradkyní EURES Wannou Spiridonidouovou, která působí ve Švédsku.

Přečtěte si více >>

12/05/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.