Články s novinkami


Chcete v zahraničí strávit nějaký čas hledáním práce? Nezapomeňte, že své dávky si můžete „exportovat“

Když se Delphine Beukelaers rozhodla, že odejde z Francie a bude hledat práci v lotyšském hlavním městě Riga, byla připravena použít na přežití své úspory. Za pouhých několik týdnů by tak proinvestovala čas i peníze. Možná i veškeré své peníze, neměla by však dost času na to, aby nalezla vhodnou příležitost, absolvovala pohovor a pracovní místo získala. Byla velice ráda, když se dozvěděla, že má právo „exportovat" dávku, kterou pobírala ve Francii.

Přečtěte si více >>

06/10/2015


Odvážný krok do neznáma – EURES pořádá veletrh pracovních příležitostí prostřednictvím sociálních médií

Toto datum si určitě poznamenejte do kalendáře. V pátek dne 9. října 2015 bude zahájen veletrh pracovních příležitostí, který proběhne výhradně na Twitteru a Facebooku. Tato inovativní akce, kterou pořádá pobočka sítě EURES v Nizozemsku, je pro EURES první svého druhu. Pokud bude úspěšná, mohla by se pro kolegy ze sítě EURES po celé Evropě stát akcí hodnou následování.

Přečtěte si více >>

01/10/2015


Litevská stavební firma díky podpoře sítě EURES rychle a snadno obsazuje volná pracovní místa

Stavební firmě Projektana z litevského Kaunasu se navzdory působení v obecně složité ekonomické situaci daří velmi dobře. Její hlavní podnikatelskou činností je pokládání stavebních základů v Litvě, Lotyšsku, Bělorusku a Rusku. Ale objem přicházejících zakázek znamená, že musí často přijímat zaměstnance a hledat požadované kvalifikační profily v širokém okolí. Projektana má ohledně výhod najímání pracovníků prostřednictvím sítě EURES jasno.

Přečtěte si více >>

29/09/2015


Řecká zdravotní sestra pomáhá pacientce trpící Alzheimerovou nemocí v Černém lese díky programu Tvoje první práce přes EURES

Vzhledem k tomu, že situace v Řecku zůstává i nadále problematická, je velmi obtížné v některých odvětvích najít práci. Zdravotnictví je jednou z oblastí, která byla těžce zasažena, a proto byla zdravotní sestra Kalliope Kazepiová ráda, když dostala šanci ke kariérnímu rozvoji na pracovním místě v Černém lese v Německu.

Přečtěte si více >>

15/09/2015


Teorie ve třídě, praxe na pracovišti – program MobiPro se opravdu vyplácí

Jen letos se šance absolvovat odbornou přípravu a získat práci v Německu díky programu Job of My Life [Práce mých snů] chopilo více než 100 mladých lidí z Bulharska.

Přečtěte si více >>

10/09/2015


Hledání práce na portálu EURES – lepší vyhledávání, snazší použití

Náš portál se mění! Uchazeči o zaměstnání, kteří používají nástroj „Vyhledat pracovní místo", budou již brzy moci naplno využít výkonnější vyhledávač a jednodušší rozhraní.

Přečtěte si více >>

07/09/2015


Stáž, odborná stáž, učňovská příprava – co je vhodné právě pro vás?

Je-li vám méně než 35 let a hledáte práci, pak program Tvoje první práce přes EURES a nový portál Drop'pin@EURES mohou být právě pro vás. Mohou vám pomoci najít práci, stáž či učňovskou přípravu v kterékoliv zemi EU a také v Norsku a na Islandu. Je vám však jasný rozdíl mezi stáží a učňovskou přípravou? A co odborná stáž? Čtěte dál a vše bude srozumitelnější.

Přečtěte si více >>

04/09/2015


Poradci EURES pomáhají absolventům posoudit jejich možnosti

Díky aktivitám poradců EURES, kteří navštěvují školy a mluví přímo s brzkými uchazeči o zaměstnání, získávají budoucí lotyšští absolventi představu o hledání práce v Evropě.

Přečtěte si více >>

01/09/2015


Lidé hovořící dvěma jazyky posilují své kognitivní schopnosti

Ovládání různých jazyků má zjevné výhody: na více místech se cítíte jako doma, vaše šance na nalezení práce se významně zvyšují a můžete se snadno bavit s lidmi kolem sebe. Má to však i skryté výhody, jak ukazuje nedávný výzkum.

Přečtěte si více >>

28/08/2015


Pracovní seznamky – pobočka sítě EURES v Lucembursku využívá všech možností, aby vám pomohla najít zaměstnání jako stvořené pro vás

Jestliže hledáte práci v odvětví pohostinství a můžete se 26. října 2015 dostavit do Mondorf les Bains v Lucembursku, pak si toto datum rezervujte. Síť EURES pořádá pracovní seznamku, na které můžete navázat kontakt s potenciálním zaměstnavatelem. Pokud hledáte zaměstnance, pak vězte, že náboroví pracovníci jsou také vítáni.

Přečtěte si více >>

25/08/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.