Články s novinkami


EURES Francie: snadnější hledání zaměstnání díky platformě Emploi Store

Pokud jste nezaměstnaní nebo byste v pracovním životě uvítali změnu, pak asi dobře rozumíte rčení „hledání práce je práce sama o sobě“. Hodiny strávené na internetu prohlížením stránek společností, portálů s nabídkami pracovních míst, vzorů životopisů, poradenství pro hledání zaměstnání... a tak dál pořád dokola. Je to únavné a často ubíjející, ale nevěšte hlavu, francouzská pobočka sítě EURES nabízí zcela nové webové stránky, které to všechno udělají za vás.

Přečtěte si více >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Přečtěte si více >>

16/05/2017


Naděje pro spisovatele


„Proč u nás chcete pracovat?“ – dobře se připravte na otázku, kterou určitě dostanete

Na tuto otázku je těžké odpovědět originálně a přesto relevantně. Když se budete snažit a odpovíte tak, abyste se schválně zviditelnili, může vaše odpověď působit strojeně. Pokud zkusíte odpovědět jasně a jednoduše, nejspíš se zařadíte k mnoha dalším uchazečům, kteří řekli úplně to samé. Jak tedy zajistit, aby si vás zapamatovali a zároveň vás brali vážně?

Přečtěte si více >>

03/05/2017


Vše o programu Erasmus+

Erasmus+ je program Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Od roku 2014 pomáhá tisícům mladých lidí a organizací rozšiřovat obzory za hranice – mladým lidem umožňuje rozvíjet dovednosti a organizacím zvyšovat potenciál jejich pracovníků. V následujícím článku se zaměřujeme na některé příležitosti, které program Erasmus+ přináší mladým lidem a organizacím zapojeným do služby Drop’pin@EURES.

Přečtěte si více >>

25/04/2017


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Práce nebo vysoká škola – čemu byste měli dát přednost?

Rozhodovat se o budoucnosti není nikdy snadné, zejména pokud máte prakticky celý život před sebou a obáváte se, že byste mohli vsadit na špatnou kartu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí čeká řadu mladých lidí po ukončení střední školy: půjdu na vysokou nebo rovnou do práce? Tato otázka trápí mladé lidi odnepaměti a není na ní jednoduchá odpověď. Níže najdete pár myšlenek, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kterou cestou se vydat.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Jak budou vypadat pracoviště v roce 2050?

Roboti, automatizace a nové obchodní modely hrají významnou úlohu na pracovišti již nyní; není pochyb o tom, že velký vliv na způsob naší práce mají technologie. Můžeme ale zkusit předpovědět vývoj do budoucna? Kam budou v příštích desetiletích směřovat trendy v automatizaci?

Přečtěte si více >>

13/04/2017


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.