Články s novinkami


Usilovná práce, příjemná atmosféra – EURES Belgie pomáhá uchazečům o zaměstnání získat práci v agentuře Club Med

Lidé, kteří jsou ochotní pracovat v resortu, si mohou myslet, že pracovat v agentuře Club Med je jako jít na dovolenou. Zaměstnavatelé z odvětví cestovního ruchu, kteří se s tímto problémem setkávají, doufají, že s pomocí poradců EURES se jim podaří tuto mylnou představu změnit.

Přečtěte si více >>

22/05/2015


12 švédských scénáristů získalo možnost představit se polským producentům

Jak je známo, uživit se jako scénárista je poměrně obtížné. Dvanácti švédským scénáristům se 26. března dostalo podpory v podobě možnosti předvést své nápady ve spolupráci s Polským institutem filmového umění odborníkům z oboru. Tato příležitost byla výsledkem dvouletého budování spolupráce mezi institutem a poradkyní EURES Wannou Spiridonidouovou, která působí ve Švédsku.

Přečtěte si více >>

12/05/2015


Tučňáci volají – organizace British Antarctic Survey nabízí řadu různých pracovních míst

Jestliže vás nudí práce v oblasti elektroniky a výpočetní techniky, co to trochu rozhýbat? Pokud je to váš případ, mohlo by se u organizace British Antarctic Survey najít místo právě pro vás. Organizace zveřejnila seznam volných pracovních míst, která potřebuje zaplnit, přičemž se jedná o práci na několik měsíců až na více než rok. Inženýr elektrotechnik je jen jednou z hledaných profesí.

Přečtěte si více >>

22/05/2015


Program Tvoje první práce přes EURES zprostředkovává pracovní příležitosti v Německu

Jihoněmecký tým programu Tvoje první práce přes EURES pomohl za pouhých 7 měsíců 65 mladým uchazečům o práci z Řecka, Španělska, Rumunska a Portugalska nalézt nové pracovní uplatnění ve zdravotnictví a v MSP působících v oblasti péče o seniory.

Přečtěte si více >>

06/05/2015


Výstava fotografa díky pomoci sítě EURES

Podle zprávy zveřejněné v roce 2014 kulturní a tvůrčí odvětví vytváří 4,2 % HDP EU a zaměstnává přibližně sedm milionů lidí, zejména v malých podnicích. Potřeba tvůrčí nebo umělecké práce však není tak zřejmá jako v jiných odvětvích, i nábor se řídí jinými pravidly. K hledání umělců pro konkrétní pracovní příležitosti musí tedy poradci EURES přistupovat jinak.

Přečtěte si více >>

05/05/2015


Předveďte své dovednosti a osobnost při pohovorech na dálku

Skype, Google Hangouts nebo Netop Live Guide – tyto internetové komunikační kanály se stále častěji stávají místem, kde uchazeči o zaměstnání přesvědčují zaměstnavatele, že jsou nejvhodnějším kandidátem na volné pracovní místo. Roste rovněž oblíbenost telefonických pohovorů.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Starší pracovníci se stěhují za hranice – mají zkušenosti a jsou realisté

Zkušenosti mohou být na trhu práce výhodou, ale také mohou potenciální zaměstnavatele odradit. Starší pracovníci mohou být jako zaměstnanci nákladnější, a proto v ekonomikách postižených krizí často představují méně zkušení mladí pracovníci levnější řešení. Ve chvíli, kdy se ve vaší zemi zúží škála zaměstnání, o která se můžete ucházet, stěhování za hranice s pomocí sítě EURES může být dobrou volbou.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Nejste spokojeni s platem ve své domovské zemi? Porozhlédněte se jinde!

Výzkum provedený nadací WageIndicator porovnává, jaká je hodinová mzda pracovníků v různých zemích ve stejném zaměstnání. Můžete použít nástroj, který vám ukáže, jaké jsou rozdíly v jednotlivých profesích a které země platí nejvíce.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Švédsko – země příležitostí pro finské uchazeče o zaměstnání v oblasti IT

Když loni v létě Nokia ve Finsku oznámila propouštění, ocitlo se mnoho finských pracovníků v oblasti IT ve znepokojivé situaci. V téže době mělo vzrůstající švédské technologické odvětví problémy s obsazením volných pracovních míst. Švédská a finská pobočka sítě EURES si této nerovnoměrné situace všimly a zahájily rozsáhlou náborovou kampaň k její nápravě, která v prosinci vyvrcholila úspěšným dnem pracovních příležitostí.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Cestování může rozšiřovat obzory, ale práce v zahraničí vás učiní chytřejšími!

Práce v zahraničí, setkávání s novými kulturami, učení nových jazyků – veškeré takovéto rychlé přemýšlení je pro mozek dobrý trénink. Řada studií dokazuje, že lidé, kteří pracují nebo studují v zahraničí, předčí v tvůrčím myšlení a řešení problémů ostatní.

Přečtěte si více >>

17/04/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.