Články s novinkami


Vše o programu Erasmus+

Erasmus+ je program Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Od roku 2014 pomáhá tisícům mladých lidí a organizací rozšiřovat obzory za hranice – mladým lidem umožňuje rozvíjet dovednosti a organizacím zvyšovat potenciál jejich pracovníků. V následujícím článku se zaměřujeme na některé příležitosti, které program Erasmus+ přináší mladým lidem a organizacím zapojeným do služby Drop’pin@EURES.

Přečtěte si více >>

25/04/2017


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Práce nebo vysoká škola – čemu byste měli dát přednost?

Rozhodovat se o budoucnosti není nikdy snadné, zejména pokud máte prakticky celý život před sebou a obáváte se, že byste mohli vsadit na špatnou kartu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí čeká řadu mladých lidí po ukončení střední školy: půjdu na vysokou nebo rovnou do práce? Tato otázka trápí mladé lidi odnepaměti a není na ní jednoduchá odpověď. Níže najdete pár myšlenek, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kterou cestou se vydat.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Jak budou vypadat pracoviště v roce 2050?

Roboti, automatizace a nové obchodní modely hrají významnou úlohu na pracovišti již nyní; není pochyb o tom, že velký vliv na způsob naší práce mají technologie. Můžeme ale zkusit předpovědět vývoj do budoucna? Kam budou v příštích desetiletích směřovat trendy v automatizaci?

Přečtěte si více >>

13/04/2017


Není to mnou, ale vámi: jak se vyrovnat s odmítnutím, když se ucházíte o práci

Všichni jsme to zažili. Vytvořili jste skvělý životopis, napsali perfektní motivační dopis, prošli pohovorem na jedničku, se zatajeným dechem čekali na zavolání nebo e-mail... a nakonec slyšeli známou větu: „Děkujeme vám, ale bohužel...“ Pokud jste vůbec měli to štěstí, že se vám někdo ozval.

Přečtěte si více >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Přečtěte si více >>

05/04/2017


Maďarsko-rakouské partnerství sítě EURES pomáhá startupům

Způsob práce se mění, mnoho tradičních pracovních míst ustupuje novým technologiím a čím dál víc společností upřednostňuje zadávání zakázek před standardním zaměstnáváním osob. Této nové situaci se přizpůsobuje i síť EURES změnou podoby pomoci, kterou poskytuje uchazečům o zaměstnání.

Přečtěte si více >>

04/04/2017


Studium, odborná příprava nebo práce v zahraničí – co potřebuji vědět?

Jednou z výhod občana EU je, že se může svobodně přestěhovat do jakéhokoli jiného členského státu za prací nebo studiem. Je to lákavá vyhlídka, kterou každoročně využívají tisíce mladých lidí, aby si rozšířily obzory. Vědomi si této skutečnosti jsme dali dohromady nejlepší tipy pro ty, kteří uvažují, že zkusí využít nějakou příležitost v zahraničí.

Přečtěte si více >>

29/03/2017


Systém záruk pro mladé lidi pomáhá uchazeči o zaměstnání získat práci v odvětví komunikací

Když David Banović ze Slovinska absolvoval již několikátý pohovor a stále neměl zaměstnání, začal ztrácet motivaci zkoušet to dál. Místo toho, aby to vzdal, se však pro pomoc obrátil na systém záruk pro mladé lidi.

Přečtěte si více >>

23/03/2017


Co je odborné vzdělávání a příprava a proč by to mělo být pro mě důležité?


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.