Články s novinkami


Buďte svým vlastním pánem: samostatně výdělečná činnost na vzestupu


Pět důvodů, proč nastoupit do startupu

Po skončení studia v Číně se Håvard Stjernen (29), vedoucí oddělení řízení kontaktu s partnery, rozhodl odmítnout nabídku práce v Norsku a místo toho nastoupil do německého startupu. V tomto článku vysvětluje, co ho k tomu vedlo.

Přečtěte si více >>

06/12/2017


Jak předpisy EU chrání vaše důchody?

Bez ohledu na to, jestli se vydáváte na své první dobrodružství přes EURES nebo se pomalu chystáte do důchodu po desítkách let strávených v různých částech Evropské unie, koordinace důchodových dávek může být trochu znepokojující. Díky právním předpisům EU je však podání žádosti o státní a soukromé důchody jednoduché a zároveň spravedlivé.

Přečtěte si více >>

30/11/2017


Důležité je, kam se chcete dostat, nikoli kde studujete

Opakovaně mi děkovala, že jsem ji vzal do firmy na stáž. Proč? Protože ji nějaký student univerzity přesvědčil, že „lidé jako ona“ budou „lidmi jako já“ přijímáni vždycky jako poslední.

Přečtěte si více >>

23/11/2017


Léto v Chorvatsku, zima v Rakousku: jednomu uchazeči o zaměstnání se to podařilo

Chorvatsko je díky svému úchvatnému pobřeží oblíbeným letním turistickým cílem, což znamená, že jsou tam velmi žádaní kvalifikovaní a zkušení pracovníci v oblasti pohostinství.

Přečtěte si více >>

22/11/2017


Nástroj pro malé a střední podniky: zvyšte potenciál svého podniku


Maximalizujte dopad svého životopisu – zkuste to jinak!

Podle toho, o jaké místo se ucházíte, někdy zaměstnavatel chce zjistit, kdo jste, a teprve potom hodnotí vaše dovednosti a zkušenosti. Proč tedy nezkombinovat životopis v podobě videa s tradičnější verzí? Máte-li pocit, že je to pro vás to pravé, čtěte dál a dozvíte se, kdy je vhodné předložit videoživotopis a co musíte zvážit při jeho natáčení.

Přečtěte si více >>

09/11/2017


5 tipů pro nové učně nebo stážisty

Dostali jste dopis (nebo e-mail) o přijetí. Víte, kdy začínáte a kde. Prohlédli jste si své nové pracoviště na internetu, abyste věděli, co vás čeká. Co teď? Je načase zjistit, jak být v učňovské přípravě nebo na stáži mimořádně úspěšní!

Přečtěte si více >>

08/11/2017


How to make a good first impression… within the first two weeks

It doesn’t matter if it’s a full-time job, a vocational apprenticeship or a part-time internship – first impressions are always important. Lots of articles have been written about how to use those first precious few seconds wisely… so we thought we’d look at the first couple of weeks instead. After all, it can take some time to settle into a new workplace and find your feet!

Přečtěte si více >>

02/11/2017


Od uchazeče o zaměstnání k podnikatelce – systém záruk pro mladé lidi pomáhá ženě z Litvy splnit si sny

Goda Tokerės vždy věděla, že se chce věnovat tvůrčí práci. Neměla však úplně jasno v tom, jak získat dovednosti a znalosti, které by jí to umožnily.

Přečtěte si více >>

01/11/2017


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.