Články s novinkami


12 švédských scénáristů získalo možnost představit se polským producentům

Jak je známo, uživit se jako scénárista je poměrně obtížné. Dvanácti švédským scénáristům se 26. března dostalo podpory v podobě možnosti předvést své nápady ve spolupráci s Polským institutem filmového umění odborníkům z oboru. Tato příležitost byla výsledkem dvouletého budování spolupráce mezi institutem a poradkyní EURES Wannou Spiridonidouovou, která působí ve Švédsku.

Přečtěte si více >>

12/05/2015


Aktualizovaná příručka „Připraveni na stěhování?“ – nyní k dispozici

Populární příručka sítě EURES s názvem Připraveni na stěhování? shrnuje více než 20leté zkušenosti sítě EURES s hledáním zaměstnání v Evropě. Nedávno přepracovaná příručka je nyní k dispozici v 25 jazycích i ve formě elektronické knihy.

Přečtěte si více >>

21/05/2014


Belgická absolventka v oboru cestovního ruchu se chystá na práci animátorky ve Španělsku

Evropské dny pracovních příležitostí byly pro mladou absolventku z Belgie na počátku kariéry ohromně úspěšné – letos v létě se vydá do Španělska, kde bude pracovat s mezinárodním týmem animátorů.

Přečtěte si více >>

05/04/2016


Budování domova v nové zemi – portugalská zdravotní sestra se finančně postavila na vlastní nohy v Německu

Joana Cavaco z Portugalska přijala před dvěma lety zaměstnání v Německu a ráda by se podělila o pár tipů, které mohou být užitečné pro kohokoli, kdo uvažuje o přestěhování za prací do kulturně zcela odlišné země.

Přečtěte si více >>

19/01/2016


Cestování může rozšiřovat obzory, ale práce v zahraničí vás učiní chytřejšími!

Práce v zahraničí, setkávání s novými kulturami, učení nových jazyků – veškeré takovéto rychlé přemýšlení je pro mozek dobrý trénink. Řada studií dokazuje, že lidé, kteří pracují nebo studují v zahraničí, předčí v tvůrčím myšlení a řešení problémů ostatní.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Co potřebujete vědět před odjezdem – chorvatský veletrh bezpečné mobility, 9. května

Jaká máte práva v souvislosti s nárokem na sociální zabezpečení v jiné zemi EU při hledání práce? Jak si může být člověk jistý, že nabízené místo skutečně existuje a práce odpovídá popisu? Veletrh bezpečné mobility, který se bude konat 9. května v Záhřebu, poskytne odpovědi na tyto i další klíčové otázky všem, kteří uvažují o práci v jiné zemi EU.

Přečtěte si více >>

26/04/2016


Den pracovních příležitostí ve španělském Středomoří zaměřený na sezónní práci

Baleárský den pracovních příležitostí 2016 pořádaný službou zaměstnanosti SOIB-EURES byl zaměřený na sezónní práci. Přilákal tisíce návštěvníků a jeho výsledkem bylo přes 300 nabídek práce v místních podnicích i v zahraničí. K úspěchu akce značně přispěla příprava spočívající ve vyhledávání vhodných pracovních míst k profilům uchazečů a včasné inzerování na sociálních sítích a internetových stránkách sítě EURES.

Přečtěte si více >>

08/07/2016


Digitální média otevírají dveře pěti mladým irským uchazečům o zaměstnání díky nové iniciativě portálu EURES

Někdy může získání zkušeností v zahraničí uchazečům skutečně dopomoci k nejlepší práci a nový program v Irsku mladým uchazečům tento náskok poskytuje. Pět účastníků irského programu Experience Your Europe (EYE, Zažijte svoji Evropu) absolvovalo školení v oblasti médií v Nizozemsku u společnosti Illuminata Media. Nyní jsou zpátky v Dublinu a všichni budou mít do konce roku od této nizozemské firmy práci či nabídku práce.

Přečtěte si více >>

27/10/2015


Digitální pracovní místo vašich snů – registrace uchazečů o zaměstnání na madridský veletrh pracovních příležitostí je stále možná

Náboroví pracovníci předních světových značek, jako je Uber, Amazon development, Huawei nebo Booking.com, se poohlížejí po kvalitních zaměstnancích. Možná potřebují právě vás. Pokud hledáte práci v digitálním odvětví, nepropásněte Evropský veletrh digitálních pracovních příležitostí, který se uskuteční dne 20. listopadu v Madridu.

Přečtěte si více >>

09/11/2015


Digitální stopy – vystupte z davu a upozorněte na sebe z těch správných důvodů

Elektronické životopisy, pohovory na dálku přes Skype a nyní „digitální stopy“ – podoba hledání zaměstnání se stále mění. Příprava před pohovorem je oboustranná. Můžete si prověřit společnost, která vás pozvala na pohovor, ale stejně tak si může náborový pracovník prověřit vás.

Přečtěte si více >>

18/03/2016Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.