Články s novinkami


All about Erasmus+

Erasmus+ is the European Commission’s programme for education, training, youth and sport. Since 2014, Erasmus+ has been helping thousands of young people and organisations to expand their horizons abroad, develop their skills (young people) and boost the skills-base of their staff (organisations). In the following article we take a look at some of the opportunities that Erasmus+ can offer Drop’pin@EURES’s young people and organisations.

Přečtěte si více >>

25/04/2017


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Work or university – which is right for you?

Making decisions about your future is never easy, especially when you have your whole life stretched out in front of you and you’re worried about choosing the wrong path. One of the first big decisions for a lot of young people will crop up after finishing school: do you go to university or do you head straight into the world of work? It’s an age-old question and one that doesn’t have any easy answer. We’ve put together some thoughts that will hopefully help you to decide what’s right for you.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Jak budou vypadat pracoviště v roce 2050?

Roboti, automatizace a nové obchodní modely hrají významnou úlohu na pracovišti již nyní; není pochyb o tom, že velký vliv na způsob naší práce mají technologie. Můžeme ale zkusit předpovědět vývoj do budoucna? Kam budou v příštích desetiletích směřovat trendy v automatizaci?

Přečtěte si více >>

13/04/2017


Není to mnou, ale vámi: jak se vyrovnat s odmítnutím, když se ucházíte o práci

Všichni jsme to zažili. Vytvořili jste skvělý životopis, napsali perfektní motivační dopis, prošli pohovorem na jedničku, se zatajeným dechem čekali na zavolání nebo e-mail... a nakonec slyšeli známou větu: „Děkujeme vám, ale bohužel...“ Pokud jste vůbec měli to štěstí, že se vám někdo ozval.

Přečtěte si více >>

11/04/2017


8 tips for building a great website for your organisation

A great website has become the heart of any business or organisation in our modern world. Whether you’re building one from scratch or want to improve an existing one, there are some essential decisions to be made before you begin…

Přečtěte si více >>

05/04/2017


Maďarsko-rakouské partnerství sítě EURES pomáhá startupům

Způsob práce se mění, mnoho tradičních pracovních míst ustupuje novým technologiím a čím dál víc společností upřednostňuje zadávání zakázek před standardním zaměstnáváním osob. Této nové situaci se přizpůsobuje i síť EURES změnou podoby pomoci, kterou poskytuje uchazečům o zaměstnání.

Přečtěte si více >>

04/04/2017


Studium, odborná příprava nebo práce v zahraničí – co potřebuji vědět?

Jednou z výhod občana EU je, že se může svobodně přestěhovat do jakéhokoli jiného členského státu za prací nebo studiem. Je to lákavá vyhlídka, kterou každoročně využívají tisíce mladých lidí, aby si rozšířily obzory. Vědomi si této skutečnosti jsme dali dohromady nejlepší tipy pro ty, kteří uvažují, že zkusí využít nějakou příležitost v zahraničí.

Přečtěte si více >>

29/03/2017


Systém záruk pro mladé lidi pomáhá uchazeči o zaměstnání získat práci v odvětví komunikací

Když David Banović ze Slovinska absolvoval již několikátý pohovor a stále neměl zaměstnání, začal ztrácet motivaci zkoušet to dál. Místo toho, aby to vzdal, se však pro pomoc obrátil na systém záruk pro mladé lidi.

Přečtěte si více >>

23/03/2017


Co je odborné vzdělávání a příprava a proč by to mělo být pro mě důležité?


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.