Články s novinkami


Propouštění za hranicemi? Poradci EURES spojili své síly, aby pomohli propuštěným pracovníkům nalézt novou práci

Pracovníci, kteří přijdou o práci v pohraničním nizozemském městě, získali další podporu při hledání zaměstnání díky úzkým pracovním vztahům mezi poradci EURES v pohraniční oblasti a jejich belgickými kolegy.

Přečtěte si více >>

29/07/2016


Norské odvětví těžby ropy a zemního plynu těžce zasaženo – EURES Dánsko nabízí několika pracovníkům pomoc při hledání nové práce

Mnoho vysoce kvalifikovaných inženýrů, jejichž dovednosti byly pro úspěch norského odvětví těžby ropy a zemního plynu stěžejní, bylo propuštěno pro nadbytečnost v důsledku historického propadu cen. Pro některé z nich se však otevírají nové příležitosti, jelikož pracovníci dánské pobočky sítě EURES jim pomáhají najít práci v nových odvětvích, včetně větrné energie.

Přečtěte si více >>

26/07/2016


Mladá portugalská lékárnice začíná nový život ve Švédsku

Titul a roky studia nestačily k tomu, aby portugalská absolventka Claudia Batalhaová sehnala práci, která by jí umožnila osamostatnit se a odstěhovat se od rodičů. Vše se změnilo, když na návštěvu přijel její bratr a vyprávěl o příležitostech, které objevil, když se přestěhoval do Lucemburska. Rozhodla se jít v jeho šlépějích a poohlédnout se po práci v EU. „Uvědomila jsem si, že i když budu vždy Portugalka, jsem také Evropanka,“ říká Claudia.

Přečtěte si více >>

22/07/2016


Krátkodobým zaměstnáním v zahraničí si můžete vylepšit životopis

Když Brenda van de Klundert získala na Haagse Hogeschool diplom v oboru evropských studií, rozhodla se hledat práci, kde by využila nově nabytou kvalifikaci a získala širší rozhled. Obrátila se proto na Petera de Leede, poradce sítě EURES v nizozemském Dordrechtu, aby získala informace o pracovních příležitostech v zahraničí.

Přečtěte si více >>

19/07/2016


Vydávaná autorka rozšiřuje své publikum díky události uspořádané sítí EURES

Dětská autorka Kajsa Gordan píše tak dlouho, kam jí paměť sahá, a její dílo bylo přeloženo do pěti jazyků, včetně čínštiny. A nyní se díky práci švédské poradkyně EURES Wanny Spiridonidou její publikum ještě rozšířilo. Jeden řecký nakladatel slyšel její autorské čtení a podepsal s ní smlouvu, což Kajsu těší.

Přečtěte si více >>

15/07/2016


Zjednodušovat složité – operátorka call centra vysvětluje, proč má svoji práci ráda

Leonie de Krijger pracuje 11 let v klientském call centru v nizozemském městě Goes a lidem, kteří se zajímají o o práci v Nizozemsku, pomáhá v Nizozemsku nalézt pracovní uplatnění. Leonie a její kolegové pomáhají eliminovat stres z hledání práce ve všech fázích, od žádostí o dávky po uznávání kvalifikací.

Přečtěte si více >>

12/07/2016


Den pracovních příležitostí ve španělském Středomoří zaměřený na sezónní práci

Baleárský den pracovních příležitostí 2016 pořádaný službou zaměstnanosti SOIB-EURES byl zaměřený na sezónní práci. Přilákal tisíce návštěvníků a jeho výsledkem bylo přes 300 nabídek práce v místních podnicích i v zahraničí. K úspěchu akce značně přispěla příprava spočívající ve vyhledávání vhodných pracovních míst k profilům uchazečů a včasné inzerování na sociálních sítích a internetových stránkách sítě EURES.

Přečtěte si více >>

08/07/2016


Potřebujete 130 nových zaměstnanců pro váš podnikatelský záměr? Nizozemská pobočka sítě EURES se této výzvy nezalekla

On-line řetězec prodejen s nábytkem POCO se sídlem v Německu má po celé zemi více než 100 prodejen, a proto se rozhodnutí otevřít další prodejnu za hranicemi v Enschede v Nizozemsku zdálo být logickým dalším krokem. Společnost si uvědomila, že s přeshraničním náborem budou potřebovat pomoc nějaké sítě, která s tím má zkušenosti, a proto se oddělení lidských zdrojů obrátilo na německou pobočku sítě EURES, která je zkontaktovala s místním poradcem EURES v Nizozemsku Wimem Eversem.

Přečtěte si více >>

05/07/2016


V nově reformované síti EURES je na prvním místě váš úspěch


Fotografická soutěž na Facebooku #EUinmyregion – na co ještě čekáte?

Každý rok investuje EU do tisíců regionálních projektů a jeden musí být někde ve vaší blízkosti! Pořiďte jeho skvělou fotografii a můžete si užít bezplatný výlet do Bruselu a fotografický seminář. Šanci vyhrát máte v soutěži #EUinmyregion.

Přečtěte si více >>

28/06/2016Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.