Články s novinkami


Lidé hovořící dvěma jazyky posilují své kognitivní schopnosti

Ovládání různých jazyků má zjevné výhody: na více místech se cítíte jako doma, vaše šance na nalezení práce se významně zvyšují a můžete se snadno bavit s lidmi kolem sebe. Má to však i skryté výhody, jak ukazuje nedávný výzkum.

Přečtěte si více >>

28/08/2015


Pracovní seznamky – pobočka sítě EURES v Lucembursku využívá všech možností, aby vám pomohla najít zaměstnání jako stvořené pro vás

Jestliže hledáte práci v odvětví pohostinství a můžete se 6. října 2015 dostavit do Mondorf les Bains v Lucembursku, pak si toto datum rezervujte. Síť EURES pořádá pracovní seznamku, na které můžete navázat kontakt s potenciálním zaměstnavatelem. Pokud hledáte zaměstnance, pak vězte, že náboroví pracovníci jsou také vítáni.

Přečtěte si více >>

25/08/2015


Evropské dny pracovních příležitostí – jak to udělat, aby již první setkání stálo za to!

Veletrhy pracovních příležitostí a práce, pracovní seznamky a rychlopohovory – uchazeči o zaměstnání a zaměstnavatelé vyrážejí ven a snaží se najít ten pravý protějšek. Jak si však můžete být jisti, že svou krátkou příležitost zazářit využijete na maximum?

Přečtěte si více >>

13/08/2015


EURES pomáhá italskému páru přestěhovat se do Švédska společně

Začínat život v jiné zemi – nová práce, nový jazyk, nová kultura – je vzrušující i náročné. Pokud to však znamená nechat partnera doma, může to být těžká volba. EURES Itálie a Švédsko pomohly italskému páru najít práci společně, a zajistit tak novou budoucnost pro oba.

Přečtěte si více >>

11/08/2015


Jak se seznámit s lidmi, získat profesní zkušenosti a užít si o prázdninách trochu zábavy – učte se cizí jazyk

Možná máte to štěstí a máte dva měsíce letního volna, právě se nacházíte někde uprostřed a možná se začínáte trochu nudit? Co takhle tento čas dobře využít a naučit se nový jazyk?

Přečtěte si více >>

05/08/2015


Jaké informace vám může poskytnout poradce s téměř 30letou praxí?

Již téměř 30 let je Cindy Sijmonsmaová připravena poradit ohledně nalezení práce v jakémkoli odvětví a zemi. Cindy je nejlepším příkladem poradce EURES, je oddaná, motivovaná a vždy připravená pomoci lidem zorientovat se v novém prostředí. „Kultura, to je mnohem víc než knihy a hudba," říká. „Je to otázka toho, jak jíme při poledních pauzách, jak komunikujeme."

Přečtěte si více >>

28/07/2015


Ze scénáře na plátno – švédští autoři vidí, zda jejich nápady mají křídla

Dvanáct scénáristů získalo v červnu v Berlíně možnost představit své nápady producentům. Na třetí akci tohoto druhu konané v Německu, kterou pořádala švédská poradkyně EURES Wanna Spiridonidouová, se autoři setkali s odborníky z oboru a v rámci prezentace jim představili své scénáře.

Přečtěte si více >>

24/07/2015


Dva mladí Italové se na YouTube svěřují, proč si vybrali program Tvoje první práce přes EURES

Fabio Bertollini a Agata Murganová jsou mladí lidé z Itálie, kteří pomocí programu Tvoje první práce přes EURES v maximální možné míře využívají pracovní příležitosti, které se jim nabízejí. O své zkušenosti se dělí na dvou videích, která byla nedávno zveřejněna na YouTube. Přečtěte si, proč si program vybrali a co jim nabídl.

Přečtěte si více >>

20/07/2015


EURES – společný přístup, jak vám pomoci získat místo a udržet si je

Když síť EURES pomohla Panagiotě Domestichouové získat místo ošetřovatelky ve Finsku, Panagiota měla konečně pocit, že může dělat to, co v Řecku vystudovala. Pak se ale objevily problémy – po šesti měsících práce se její zaměstnavatelé domnívali, že potřebují další doklady. Na pomoc přišly sítě EURES a Europe Direct v Řecku společně s pobočkou sítě EURES ve Finsku.

Přečtěte si více >>

17/07/2015


Pracovní příležitosti v oblasti IT pro Finy, kteří uvažují o přestěhování do Švédska

Švédsko potřebuje odborníky v oblasti informatiky, počítačů a technologií. Někteří zaměstnavatelé si začínají uvědomovat, že by je mohli nalézt ve Finsku, kde po rozsáhlé reorganizaci ve společnosti Nokia zůstalo bez práce mnoho odborníků. Poradci sítě EURES z obou zemí jsou připraveni pomoci lidem nalézt nové zaměstnavatele a pohnout se z místa.

Přečtěte si více >>

13/07/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.