Články s novinkami


What can networking do for me?

Skills and experience are an essential part of any successful career. But as competition for jobs grows fiercer in our modern world, the old saying “It’s not what you know, it’s who you know,” is gaining greater significance. Networking can give you the edge over the competition and help to open doors that you may not have even known existed.

Přečtěte si více >>

30/05/2017


Investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future

As former US President John F. Kennedy once said, “The future promise of any nation can be directly measured by the present prospects of its youth.” Kennedy may have been talking about the United States, but the sentiment is one that can be applied to any EU Member State and the future of Europe as a whole. With the European Commission recently reaffirming its commitment to investing in young people, we look at why this is such an important issue, why investing in Europe’s youth is investing in Europe’s future and how your business or organisation can get involved.

Přečtěte si více >>

24/05/2017


Odvážnému štěstí přeje – příběh rumunského prodejce automobilů ve Švédsku

Nikdy není pozdě nastartovat znovu vaši kariéru v zahraničí. Nicolae Cazanescu si to rozhodně myslí. Když měl pocit, že po 17 letech prodávání automobilů potřebuje jeho kariéra nový směr, obrátil se na pobočku sítě EURES v Rumunsku s žádostí o pomoc s hledáním pracovního uplatnění v cizině. A do dvou měsíců se s námi již mohl podělit o svůj příběh.

Přečtěte si více >>

23/05/2017


EURES Francie: snadnější hledání zaměstnání díky platformě Emploi Store

Pokud jste nezaměstnaní nebo byste v pracovním životě uvítali změnu, pak asi dobře rozumíte rčení „hledání práce je práce sama o sobě“. Hodiny strávené na internetu prohlížením stránek společností, portálů s nabídkami pracovních míst, vzorů životopisů, poradenství pro hledání zaměstnání... a tak dál pořád dokola. Je to únavné a často ubíjející, ale nevěšte hlavu, francouzská pobočka sítě EURES nabízí zcela nové webové stránky, které to všechno udělají za vás.

Přečtěte si více >>

17/05/2017


EURES: Opportunities for young people, businesses and organisations

While Drop’pin has always been a part of the EURES family, the platform’s recent relocation to the EURES website has firmly united the two services. We thought it was a good time to take a closer look at EURES and what this unique network has to offer the young people, businesses and organisations of Drop’pin.

Přečtěte si více >>

16/05/2017


Naděje pro spisovatele


5 tips for acing your interview

The interview. It’s the last stop on the job hunting journey and, arguably, the most daunting. Up to this point, all the interviewer had to judge you on was your CV and covering letter – now it’s time to really impress. You know you’re the right person for this job, but how can you convince them? We’ve put together a list of our top tips for overcoming the final hurdle and securing that job…

Přečtěte si více >>

09/05/2017


Vše o programu Erasmus+

Erasmus+ je program Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport. Od roku 2014 pomáhá tisícům mladých lidí a organizací rozšiřovat obzory za hranice – mladým lidem umožňuje rozvíjet dovednosti a organizacím zvyšovat potenciál jejich pracovníků. V následujícím článku se zaměřujeme na některé příležitosti, které program Erasmus+ přináší mladým lidem a organizacím zapojeným do služby Drop’pin@EURES.

Přečtěte si více >>

25/04/2017


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Práce nebo vysoká škola – čemu byste měli dát přednost?

Rozhodovat se o budoucnosti není nikdy snadné, zejména pokud máte prakticky celý život před sebou a obáváte se, že byste mohli vsadit na špatnou kartu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí čeká řadu mladých lidí po ukončení střední školy: půjdu na vysokou nebo rovnou do práce? Tato otázka trápí mladé lidi odnepaměti a není na ní jednoduchá odpověď. Níže najdete pár myšlenek, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kterou cestou se vydat.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.