Články s novinkami


Předveďte své dovednosti a osobnost při pohovorech na dálku

Skype, Google Hangouts nebo Netop Live Guide – tyto internetové komunikační kanály se stále častěji stávají místem, kde uchazeči o zaměstnání přesvědčují zaměstnavatele, že jsou nejvhodnějším kandidátem na volné pracovní místo. Roste rovněž oblíbenost telefonických pohovorů.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Starší pracovníci se stěhují za hranice – mají zkušenosti a jsou realisté

Zkušenosti mohou být na trhu práce výhodou, ale také mohou potenciální zaměstnavatele odradit. Starší pracovníci mohou být jako zaměstnanci nákladnější, a proto v ekonomikách postižených krizí často představují méně zkušení mladí pracovníci levnější řešení. Ve chvíli, kdy se ve vaší zemi zúží škála zaměstnání, o která se můžete ucházet, stěhování za hranice s pomocí sítě EURES může být dobrou volbou.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Nejste spokojeni s platem ve své domovské zemi? Porozhlédněte se jinde!

Výzkum provedený nadací WageIndicator porovnává, jaká je hodinová mzda pracovníků v různých zemích ve stejném zaměstnání. Můžete použít nástroj, který vám ukáže, jaké jsou rozdíly v jednotlivých profesích a které země platí nejvíce.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Švédsko – země příležitostí pro finské uchazeče o zaměstnání v oblasti IT

Když loni v létě Nokia ve Finsku oznámila propouštění, ocitlo se mnoho finských pracovníků v oblasti IT ve znepokojivé situaci. V téže době mělo vzrůstající švédské technologické odvětví problémy s obsazením volných pracovních míst. Švédská a finská pobočka sítě EURES si této nerovnoměrné situace všimly a zahájily rozsáhlou náborovou kampaň k její nápravě, která v prosinci vyvrcholila úspěšným dnem pracovních příležitostí.

Přečtěte si více >>

17/04/2015


Cestování může rozšiřovat obzory, ale práce v zahraničí vás učiní chytřejšími!

Práce v zahraničí, setkávání s novými kulturami, učení nových jazyků – veškeré takovéto rychlé přemýšlení je pro mozek dobrý trénink. Řada studií dokazuje, že lidé, kteří pracují nebo studují v zahraničí, předčí v tvůrčím myšlení a řešení problémů ostatní.

Přečtěte si více >>

17/04/2015Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.