Články s novinkami


Bývalý chorvatský pracovník v médiích využívá své dovednosti v práci s lidmi v Německu


Práce nebo vysoká škola – čemu byste měli dát přednost?

Rozhodovat se o budoucnosti není nikdy snadné, zejména pokud máte prakticky celý život před sebou a obáváte se, že byste mohli vsadit na špatnou kartu. Jedno z prvních velkých rozhodnutí čeká řadu mladých lidí po ukončení střední školy: půjdu na vysokou nebo rovnou do práce? Tato otázka trápí mladé lidi odnepaměti a není na ní jednoduchá odpověď. Níže najdete pár myšlenek, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kterou cestou se vydat.

Přečtěte si více >>

20/04/2017


Co je odborné vzdělávání a příprava a proč by to mělo být pro mě důležité?


Pět tipů, jak zajistit, aby sociální média pro vaši organizaci fungovala

Sociální média jsou pro firmy skvělým nástrojem, ale mít účet na Facebooku nebo Twitteru již k vystoupení z davu nestačí. S úspěchem bývá stále častěji spojováno to, jak sociální média používáte, zejména s rostoucí digitalizací většiny cílových skupin.

Přečtěte si více >>

14/03/2017


Systém záruk pro mladé lidi v kostce

Systém záruk pro mladé lidi je jedním z hlavních způsobů, jak EU pomáhá snižovat nezaměstnanost mladých. Jak funguje a jak se mohou mladí lidé a podniky zapojit? Na to vám odpoví tento článek.

Přečtěte si více >>

08/03/2017


Praktická brožura usnadňuje nově příchozím život a práci v Rakousku

Pokud uvažujete o práci v Rakousku, doporučujeme, abyste si pečlivě přečetli novou brožuru o životních a pracovních podmínkách, kterou vypracovala rakouská pobočka sítě EURES. Na více než 60 stranách naleznete užitečná fakta a informace o všech aspektech úspěšného života v Rakousku. Tuto brožuru by si měl přečíst každý, kdo chce v této zemi žít.

Přečtěte si více >>

22/02/2017


The 5 ‘S’ rules for writing a killer cover letter

Looking for a job can be time-consuming and sometimes a bit frustrating. It can be daunting to know that you applied for your dream job last week… but so did 300 other candidates! What’s the key to success?

Přečtěte si více >>

10/02/2017


Sladká chuť úspěchu přivedla jednu uchazečku o zaměstnání z Marseille do Lublani

Dva roky poté, co se odhodlala a za pomoci sítě EURES přestěhovala z Francie do Slovinska, se cukrářka Valerie Labat-Gest připravuje na otevření své vlastní cukrárny v Istanbulu.

Přečtěte si více >>

03/02/2017


Pomáháme mladým Švédům budovat kariéru v dánském pohostinství

Švédští učni, kteří by se rádi uplatnili v dánském pohostinství, získali pomoc v podobě dvoutýdenního kurzu sestaveného prostřednictvím přeshraniční spolupráce sítě EURES v regionu Øresund. Byl uspořádán jako pilotní studie s cílem zajistit úzkou vazbu mezi výukou a potřebami zaměstnavatelů.

Přečtěte si více >>

29/01/2017


Cílené školení pomáhá španělským kuchařům dostat se na švédský trh práce

S cílem maximalizovat šance účastníků na úspěch na akcích zaměřených na nalezení španělských kuchařů pro švédské restaurace španělská pobočka sítě EURES uspořádala webinář o tom, jak sestavit životopis pro tento trh práce.

Přečtěte si více >>

09/12/2016


Zřeknutí se zákonné odpovědnosti

Cílem článků v sekci Téma... je poskytnout uživatelům portálu EURES informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Tyto články nemusí nutně vyjadřovat názor Evropské komise.