• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Uudised

Pages

Sõlge sõnumi võistluse patroon õiguskantsler Ülle Madise
17/10/2018

Tänasel selge sõnumi auhinnagalal andis võistluse patroon õiguskantsler Ülle Madise auhinnad 2018. aasta võistluse võitjatele, kelleks tänavu valiti „Vikerhommiku“ rubriik „Teadusuudis“, Eesti Ekspressi karikatuurirubriik „Ernitsa maailm“, digiuudiste veebileht geenius.ee ning Riigikontroll.

Teema:
Kultuur, haridus ja noored
Haridus- ja koolitusvaldkonna ülevaade
17/10/2018

Euroopa Komisjoni avaldatud haridus- ja koolitusvaldkonna 2018. aasta ülevaatest selgub, et liikmesriigid on oma peamistele eesmärkidele taas mõne sammu lähemale liikunud.

Teema:
Kultuur, haridus ja noored
tarbijaturgude tulemustabel
12/10/2018

Euroopa Komisjon avaldas täna 2018. aasta tarbijaturgude tulemustabeli, mis annab ülevaate ELi tarbijate hinnangutest 40 kaupade ja teenuste sektorile.

Teema:
Majandus, rahandus ja maksustamine, Piirkonnad ja kohalik areng
bioeconomy_graphic
11/10/2018

Täna esitleb Euroopa Komisjon tegevuskava kestliku ringbiomajanduse arendamiseks.

Uus biomajanduse strateegia, mille komisjoni president Juncker ja esimene asepresident Timmermans kuulutasid välja president Junckeri 2018. aasta kõnele olukorrast Euroopa Liidus järgnenud kavatsusavalduses, on osa komisjoni püüdlustest anda uut hoogu ELi tööhõivele, majanduskasvule ja investeeringutele. Strateegia eesmärk on edendada taastuvate loodusvarade säästvat kasutamist, mis aitaks võidelda kliimamuutustega ja toetaks kestlikku arengut.

Teema:
Keskkond, tarbijad ja tervishoid, Majandus, rahandus ja maksustamine
Euroopa Liidu haridusruum
28/09/2018

Täna toetas ministrite nõukogu ametlikult komisjoni kavatsust investeerida koostöös liikmesriikidega maailmatasemel Euroopa superandmetöötluse taristu loomisesse.

Teema:
Majandus, rahandus ja maksustamine, Teadus ja tehnoloogia
keeltepäev
26/09/2018

Täna tähistatakse Euroopa kultuuripärandi aasta raames kõikjal Euroopas keeltepäeva. Sel puhul korraldavad koolid, kultuuriinstituudid, raamatukogud ja muud ühingud rea üritusi, muuhulgas on kavas seminarid, viktoriinid, keeltekohvikud, raadiomängud, luuletuste lugemine ja jutuvestmine. Homme, 27.septembril, korraldab Euroopa Komisjon Brüsselis avatud konverentsi mitmekeelse hariduse ja kultuuri väljendusvormide teemal. Konverentsil osalejad saavad rääkida kaasa erinevates aruteludes, nautida luulet, muusikat ja kunsti ning saada osa Euroopa Liidus vähem tuntud keeltele pühendatud näitusest.

Teema:
Kultuur, haridus ja noored
justice
24/09/2018

Euroopa Komisjon otsustas täna kaevata Poola Euroopa Liidu Kohtusse, sest Poola uue ülemkohtu seadusega rikutakse kohtute sõltumatuse põhimõtet, ning paluda Euroopa Kohtul võtta kuni kohtuotsuse tegemiseni ajutisi meetmeid.

Teema:
Õigus ja kodanike õigused, Piirkonnad ja kohalik areng
Airbnb kohustub järgima Euroopa Komisjoni ja ELi tarbijakaitseasutuste nõudeid
20/09/2018

Pärast juulis esitatud Euroopa Komisjoni ja ELi tarbijakaitseasutuste üleskutset on Airbnb nüüd otsustanud teha oma tingimustes vajalikud muudatused ja hakata oma hindu selgemini esitama. Neil on aega 2018. aasta lõpuni, et teha oma veebisaidil kõikides ELi keeltes vajalikud muudatused.

Teema:
Keskkond, tarbijad ja tervishoid
Eesti noorteadlane sai nahkhiirte elukeskkonna uurimise eest auhinna
18/09/2018

Tänavune Euroopa Liidu noorteadlaste konkurss kujunes Eestile väga edukaks, kui Dublinis toimunud auhinnatseremoonial tunnistati teise koha vääriliseks eestlane Karl Hendrik Tamkivi (18).Tamkivi uuris Saaremaa näitel nahkhiirte pesitsemistingimusi ja seda millised tingimused pesitsemist soosivad.

Teema:
Kultuur, haridus ja noored, Teadus ja tehnoloogia
Aafrika
14/09/2018

Pressikonverentsi Aafrika ja ELi liidu ning välisinvesteeringute kohta on võimalik vaadata Eesti aja järgi kl 13:00 veebiülekandena, klikates lingil "watch EbS LIVE":

https://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Teema:
Piirkonnad ja kohalik areng, Välissuhted RSS

Pages