• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Alates tänasest on euroalasse mittekuuluvate liikmesriikide tarbijate ja äriühingute jaoks piiriülesed euromaksed odavamad

/estonia/file/euro-sularaha_eteuro sularaha

euro sularaha
© Euroopa Liit

Uute ELi õigusnormidega tagatakse, et kõik piiriülesed euromaksed euroalasse mittekuuluvates liikmesriikides (Bulgaarias, Horvaatias, Tšehhis, Taanis, Ungaris, Islandil, Liechtensteinis, Norras, Poolas, Rumeenias ja Rootsis) on sama hinnaga nagu riigisisesed maksed. Näiteks kui Bulgaaria tarbija otsustab teha euroülekande välismaale, maksab ta nüüdsest alates sama tasu nagu Bulgaaria-sisese leevides sooritatud ülekande eest. Teisisõnu tähendab see, et piiriüleseid euromakseid saab edaspidi teha väga väikese tasu eest või lausa tasuta.

16/12/2019

Inimeste hüvanguks toimiva majanduse valdkonna juhtiv asepresident Valdis Dombrovskis sõnas: „Uued õigusnormid võimaldavad kõigil meie kodanikel ja ettevõtetel odavatest piiriülestest euromaksetest võrdselt kasu saada. See on positiivne ja konkreetne näide käegakatsutavatest eelistest, mida ühtne turg Euroopa tarbijatele pakub. Näiteks kui Rumeenia perekond tahab saata Erasmuse vahetusprogrammis osalevale lapsele Pariisi eurodes raha, ei kaasne sellega enam lisakulusid, kuna nüüdsest alates maksavad nad ülekande eest sama tasu nagu riigisisese makse eest Rumeenias.“

 

Komisjon jälgib nende õigusnormide kohaldamist tähelepanelikult ja teeb tihedat koostööd riikide pädevate asutustega, et tagada nende nõuetekohane rakendamine. 

 

Kõnealused õigusnormid, mis on sätestatud määruses (EL) 2019/518, on osa komisjoni järjepidevast tööst luua tarbijatele parem ja odavam juurdepääs finantsteenustele, mis on ette nähtud 2017. aasta märtsis avaldatud tarbijatele suunatud finantsteenuste tegevuskavaga. Järgmise sammuna hakatakse 2020. aasta aprillis kohaldama täiendavaid sätteid, millega võimaldatakse teises ELi vääringus kaardimakseid tegevatel ELi tarbijatel võrrelda vääringu konverteerimise tasusid.

 

Täispikk pressiteade