• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Eesti küberturbefirma Guardtime saab Euroopa Komisjoni poolt ligi 2 miljonit eurot toetust uue innovatiivse tootega turule tulemiseks.

/estonia/file/computer-and-data_etcomputer and data

computer and data
© Euroopa Liit

Eesti küberturbefirma Guardtime saab ligi 2 miljonit eurot toetust Euroopa Komisjoni innovatsiooni rahastamisvahendist. Saadud toetust kasutab Guardtime innovatiivse plokiahelal põhineva logiturbelahenduse turule toomiseks.

18/09/2019

Guardtime on üks 108 innovaatilisest ettevõttest, millesse Euroopa Komisjon investeerib kokku üle 200 miljoni euro, et aidata neil kiiremini turule jõuda. Rahastamine toimub läbi Euroopa Innovatsiooninõukogu, millega toetatakse innovaatoreid, ettevõtjaid ja teadlasi eesmärgiga oma murranguliste ning suure äripotentsiaaliga lahendustega rahvusvahelisele turule läbi murda.

 

Euroopa Innovatsiooninõukogu rahastamisvahend “Accelerator”, mille kaudu toetatakse Guardtime taotlust 1,885,857 euroga, on suunatud idufirmadele ja väikese ning keskmise suurusega ettevõtetele, et nad arendaksid ja laiendaksid innovatsiooni tasemeni, kus nad suudavad kaasata täiendavaid erainvesteeringuid või iseseisvalt läbimurdeline lahendus globaalsele turule tuua.

 

„Accelerator“ meetme rahastusvoorus said rahastuse 96 ettevõtet 20 riigist, taotlusi oli kokku 2200. „Fast Track to Innovation“ meetme rahastusvoorus said rahastuse 14 ettevõtet 19 riigist.

 

Lisainfo:

https://ec.europa.eu/info/news/eic-pilot-eu210-million-awarded-108-innovative-projects-help-them-access-market-faster-2019-sep-17_en