Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Ursula von der Leyeni komisjoni koosseis

/estonia/file/p039364-215686jpg_etp039364-215686.jpg

kokkulepe
© Euroopa Liit

Ametisseastuv Euroopa Komisjoni president von der Leyen andis täna oma nõusoleku volinikukandidaatide esialgsele nimekirjale, mille esitas talle Euroopa Liidu Nõukogu.

 

Enne seda korraldas von der Leyen viimastel nädalatel ametlikud vestlused kõigi isikutega, kelle liikmesriigid esitasid volinikukandidaatideks.

09/09/2019

Homme, 10. septembril kell 13.00 Eesti aja järgi avalikustab Ursula von der Leyen järgmise komisjoni koosseisu ja ametikohtade jaotuse. Pressikonverentsi saab jälgida siit.

 

Edasised sammud

 

Euroopa Liidu Nõukogu peab nüüd Euroopa Liidu lepingu artikli 17 lõike 7 alusel võtma selle nimekirja vastu. Seejärel avaldatakse nimekiri Euroopa Liidu Teatajas. Homme teeb ametisseastuv president von der Leyen teatavaks portfellide jaotuse ja selle, kuidas ta kavatseb korraldada Euroopa Komisjoni järgmise koosseisu tööd.

 

Euroopa Parlament peab seejärel andma oma nõusoleku tervele volinike kolleegiumile, sealhulgas presidendile ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgele esindajale, kes on ühtlasi Euroopa Komisjoni asepresident. Enne seda toimuvad volinikukandidaatide kuulamised Euroopa Parlamendi asjaomastes komisjonides vastavalt parlamendi kodukorra artiklile 125. Kui Euroopa Parlament on oma nõusoleku andnud, nimetab Euroopa Ülemkogu Euroopa Komisjoni ametlikult ametisse vastavalt Euroopa Liidu lepingu artikli 17 lõikele 7.

 

Komisjoni järgmise koosseisu volinikukandidaatide nimekiri:

 

Austria: Johannes Hahn

Belgia: Didier Reynders

Bulgaaria: Mariya Gabriel

Horvaatia: Dubravka Šuica

Küpros: Stella Kyriakides

Tšehhi Vabariik: Věra Jourová

Taani: Margrethe Vestager

Eesti: Kadri Simson

Soome: Jutta Urpilainen

Prantsusmaa: Sylvie Goulard

Kreeka: Margaritis Schinas

Ungari: László Trócsányi

Iirimaa: Phil Hogan

Itaalia: Paolo Gentiloni

Läti: Valdis Dombrovskis

Leedu: Virginijus Sinkevičius

Luksemburg: Nicolas Schmit

Malta: Helena Dalli

Madalmaad: Frans Timmermans

Poola: Janusz Wojciechowski

Portugal: Elisa Ferreira

Rumeenia: Rovana Plumb

Slovakkia: Maroš Šefčovič

Sloveenia: Janez Lenarčič

Rootsi: Ylva Johansson

 

Euroopa Ülemkogu nimetas kokkuleppel ametisseastuva presidendi Ursula von der Leyeniga (Saksamaa) liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks Josep Borrelli (Hispaania).

 

Lisateave

 

Euroopa Ülemkogu soovitas 2. juulil 2019 Euroopa Komisjoni presidendikandidaadiks Ursula von der Leyeni. Poliitiliste suuniste põhjal, mille Ursula von der Leyen esitas Euroopa Parlamendile, valiti ta 16. juulil 2019 Euroopa Parlamendi täiskogu istungil häälteenamusega (387 häälega) Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks.

 

23. augustil 2019 sai nõukogu kirja Ühendkuningriigi esindaja käest Euroopa Liidu juures, milles teavitati järgmisest: „Kuna Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust 31. oktoobril 2019, tegi Ühendkuningriigi peaminister 25. juulil alamkojas teatavaks, et Ühendkuningriik ei nimeta uude komisjoni oma volinikku ning et selle eesmärk ei ole takistada ELil uut komisjoni ametisse nimetamast. Teatan oma kirjaga ametlikult, et peaministri avalduse kohaselt ei nimeta Ühendkuningriik aastateks 2019–2024 komisjoni volinike kolleegiumi oma kandidaati.“

 

Ametisseastuva presidendi Ursula von der Leyeni koduleht