• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Selgunud on selle aasta selge sõnumi auhinna võitjad

/estonia/file/dsc9497jpg_etdsc_9497.jpg

Sõlge sõnumi võistluse patroon õiguskantsler Ülle Madise
Raigo Pajula

Tänasel selge sõnumi auhinnagalal andis võistluse patroon õiguskantsler Ülle Madise auhinnad 2018. aasta võistluse võitjatele, kelleks tänavu valiti „Vikerhommiku“ rubriik „Teadusuudis“, Eesti Ekspressi karikatuurirubriik „Ernitsa maailm“, digiuudiste veebileht geenius.ee ning Riigikontroll.

17/10/2018

Parima selge sõnumiga tarbeteksti auhind läks „Vikerhommiku“ rubriigile „Teadusuudis“. Teadusajakirjanik Priit Ennetil on suurepärane oskus tuua viimased teadusuuringud ja -uudised mõne minuti jooksul arusaadavas keeles laiema auditooriumini.

Parima selge sõnumiga tarbepildi auhinna vääriliseks peeti Eesti Ekspressi karikatuurirubriiki „Ernitsa maailm“. Heiki Ernitsa igal nädalal Eesti Ekspressis ilmuv karikatuur „Ernitsa maailm“ on päevakohane, vaimukas ja arusaadav.

Parim selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga on digiuudiste veebileht geenius.ee. Veebileht on juba kolm aastat toonud keerulised tehnoloogiateemad inimesteni lihtsalt ja loogiliselt.

2018. aasta selge sõnumi edendaja on Riigikontroll, kelle eesmärk on olnud juba aastaid esitada kõik oma materjalid viisil, et need oleksid sõnavahuvabad ja maksumaksjale mõistetavad.

Selge sõnumi auhinna eesmärk on teadvustada Eestis selge ühiskondliku suhtluse väärtust ning tunnustada neid organisatsioone, kes edastavad avalikkusele oma sõnumit kõige selgemalt. Sel sügisel juba viiendat korda toimunud võistlusele laekus 64 tööd.

Lisateavet võistluse kohta leiate selge sõnumi veebilehelt ja selge sõnumi Facebooki-lehelt.