• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Euroopa Liidu noorteadlaste konkursi võitjate hulgas on ka eestlane Karl Hendrik Tamkivi

/estonia/file/mdaubentonii-hughclarkjpg_etm.daubentonii-hugh_clark.jpg

Eesti noorteadlane sai nahkhiirte elukeskkonna uurimise eest auhinna
copyright

Tänavune Euroopa Liidu noorteadlaste konkurss kujunes Eestile väga edukaks, kui Dublinis toimunud auhinnatseremoonial tunnistati teise koha vääriliseks eestlane Karl Hendrik Tamkivi (18).Tamkivi uuris Saaremaa näitel nahkhiirte pesitsemistingimusi ja seda millised tingimused pesitsemist soosivad.

18/09/2018

Täna Dublinis toimunud noorteadlaste konkursi auhinnatseremoonial tunnistati teise koha vääriliseks noor Eesti teadlane Karl Hendrik Tamkivi (18). Nii esimese, teise kui kolmanda koha auhindu anti välja kolm. Esimese koha auhinna pälvisid Saksamaa ja Kanada noored teadlased. Teise koha auhinna said lisaks Eestile veel Prantsusmaa ja Portugali noorteadlased. Kolmanda koha saavutasid Gruusia, Lõuna-Korea ja Hiina noorteadlased.

Tamkivi uurimistöö käsitles nahkhiirte pesitsemist Saaremaal, täpsemalt seda, milline maastik soodustab nahkhiirte pesitsemist.

Auhindade võitjad on vanuses 14–20 ning nende vahel jagatakse ära auhinnaraha üldsummas 57,500 eurot. Lisaks on neil võimalus osaleda teadusreisidel.

Euroopa Liidu noorteadlaste konkursi asutas Euroopa Komisjon selleks, et lihtsustada sarnaste kogemuste ja huvidega noorte teadlaste koostööd ja kogemuste vahetamist ning anda neile võimalus võtta eeskuju Euroopa kõige väljapaistvamatelt teadlastelt. Konkursi eesmärk on julgustada teadushuvilisi noori mõtlema tõsisemalt teadlasekarjäärile.

Konkurss on osa ELi teadusuuringute seitsmenda raamprogrammi programmist „Teadus ühiskonnas” ning sellega tehti algust 1989. aastal 15 riigi osavõtul. Kui esimesel aastal oli osavõtjaid 53, siis nüüdseks on see arv tunduvalt kasvanud. Sel aastal toimus konkurss juba kolmekümnendat korda ning sellest võtsid osa 135 noort 38 riigist.

Lisateave

Täismahus pressiteade ja võitjate nimekiri: https://ec.europa.eu/info/news/30th-eu-contest-young-scientists-and-winner-2018-sep-18_en