Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Algas teine Euroopa kutseoskuste nädal

/estonia/file/teacherclasseucalendarjpg_etteacher_class_eu_calendar.jpg

teacher_class_eu_calendar.jpg
©

Euroopa Komisjon korraldab 20.–24. novembrini teise Euroopa kutseoskuste nädala, mille eesmärk on innustada inimesi avastama, kasutama ja täiustama oma andeid ja oskusi kutsehariduse ja -õppe kaudu. Julgustada inimesi valima kutseharidus esimeseks astmeks oma karjääriredelil on üks kümnest põhimeetmest, mille komisjon pakkus välja 2016. aasta juunis esitatud Euroopa uues oskuste tegevuskavas

20/11/2017

Vaid paar päeva tagasi Göteborgis toimunud sotsiaaltippkohtumisel Euroopa Parlamendi, ELi nõukogu ja Euroopa Komisjoni poolt välja kuulutatud Euroopa sotsiaalõiguste sammas kinnitab õigete oskuste omandamise tähtsust seades hariduse, koolituse ja elukestva õppe sotsiaalõiguste samba kahekümne põhimõtte hulgas esikohale.

Euroopa Komisjoni tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikuvuse voliniku Marianne Thysseni sõnul on arukas töömaailmas kutseharidus ja -õpe tark valik. „Arvamus, et kutseharidus on ülikoolihariduse vaene sugulane, on vale. Kutseharidus on täiesti võrdväärne. Teine Euroopa kutseoskuste nädal tutvustab suurt hulka võimalusi ja kogemusi kogu Euroopast, näitamaks, et kutseharidus ja -õpe ning õpipoisiõpe on esimese valikuna suurepärased,“ märkis volinik.

Euroopa kutseoskuste nädala korraldamisega soovib komisjon tõsta esile edukaid algatusi, mille eesmärk on anda inimestele vajalikud oskused kiiresti muutuval tööturul. Kogu Euroopas toimub rohkem kui 1000 üritust, et tutvustada kutsehariduse ja -õppe olulist rolli mitte üksnes oskuste omandamise, töökohtade loomise, innovatsiooni ja konkurentsivõime toetamise, vaid ka inimeste eneseteostuse seisukohast. Näiteks korraldab tänavu oma 70. sünnipäeva tähistav Tallinna Ehituskool kutseoskuste nädala raames mitmeid seminare ning näitab, kuidas EV100 puhul valmivad kooli õpilaste käe all 100 lastetooli kingituseks SOS Lastekülale.

Kõigi Euroopa kutseoskuste nädala puhul korraldatavate üritusega saate tutvuda siin.

Lisateave

Küsimused ja vastused Euroopa kutseoskuste nädala kohta

Marianne Thyssen Facebookis ja Twitteris #EUVocationalSkills

Pressiteate täistekst