• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Euroopa päev 2021

/estonia/file/euroopap2ev2021logopng_eteuroopa_p2ev_2021_logo.png

Euroopa päev 2021

Kuna juba teist aastat on reisimine Euroopa Liidu liikmesriikidesse keeruline, siis Euroopa päeva puhul saab neid riike külastada nutiseadme rakenduse abil Eesti linnades liikudes. Mängu läbijate vahel loosime teisipäeval, 11. mail kümme 300-eurost kinkekaarti puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas.

Kuupäev: 
07/05/2021 - 09:00 - 09/05/2021 - 21:00

 

/estonia/file/europedayjpg_eteurope_day.jpg

Europe day

Minu Euroopa orienteerumismäng – jaluta läbi Euroopa ja saa huvitavaid teadmisi!

7.–9. mail tähistame Euroopa päeva Haapsalus, Jõhvis, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Põlvas, Pärnus, Tallinnas ja Võrus põneva orienteerumismänguga.

Mängu läbimiseks pole ajalist piirangut ning seda saab mängida kolmel päeval 7-9. mail. Lisavõimalusena võib poolelioleva mängu panna vahepeal pausile ning jätkata sobival ajal uuesti, kasvõi järgmisel päeval.

Mängu keeled: eesti, vene ja inglise keel.

Ajaliselt hajutatud mäng annab kõikidele osalejatele võimaluse läbida mäng turvaliselt ning järgides kõiki kehtivaid ohutusreegleid. Palume orienteeruma tulla kahekesi või perekonniti ning hoida teiste mängijatega distantsi. Järgime 2+2-reeglit ja püsime terved!

/estonia/file/orienteerumismangpng_etorienteerumismang.png

orienteerumismäng

 

Mängimiseks tuleb oma nutiseadmesse laadida AppStorest/GooglePlayst rakendus LOQUIZ, milles on näha linna kaart kontrollpunktidega – 27 Euroopa Liidu riiki ja Euroopa Liidu punkt (Tallinnas lisaks Tallinna linna ning Euroopa Liidu agentuuri eu-LISA punktid).

Mängu eesmärk on läbida kõik kaardil näidatud sihtkohad ehk kontrollpunktid ning koguda neist punkte.

Kontrollpunkti saabudes avaneb vastavasse riiki saabumise teade ning valikvastustega küsimus, millele vastates saate edasi liikuda järgmisesse sihtkohta.

Kui vastus ei ole õige, siis kontrollpunkti olete ikkagi läbinud ja saanud uue teadmise võrra rikkamaks!

Emadepäeval võta jalutuskäigule kaasa ema, külastage keskväljakule laotatud lillevaipa ning jalutage koos läbi Euroopa!

 

Alusta mängu 

 

 

 

Linnade keskväljakut kaunistab emadele pühendatud lillevaip        

Euroopa päev, 9. mai on tänavu  ühtlasi emadepäev. Pidulike sündmuste puhul kingitakse lilli. Lille kinkimine on sümboolne ja südamlik žest näitamaks, et sa pead meeles ja hoolid. Emadepäeva ja Euroopa päeva tähistamiseks kingime ka meie lille – suure lille linnale!

Tallinna, Jõhvi, Narva, Põlva, Võru, Pärnu, Haapsalu, Kärdla ja Kuressaare keskväljakut kaunistab lillevaip, mis on Euroopa päeva tähistamiseks sümboolselt ELi ja Eesti lipu värvides! Lillevaibad kujundas Maali Roomet-Allese.

Tallinna Vabaduse väljakut kaunistab kokku 11 000 taime. Lillevalik koosneb sinise, valge ja kollase õiega võõrasemadest ning kevadist hõngu annavad väiksed kuumaasikad, piparmünt ja meliss.

Lilled pakuvad silmailu kõigile Eesti emadele, keda sel päeval eriliselt meeles peame.

Lillevaiba moodustavad potililled kingime veel samal päeval naistele, kes on sel aastal emadepäeval tööl, eeskätt kriisi ajal suure koormusega töökohtades nagu haiglad, päästekeskused, koolid ja lasteaiad.

Tallinn – Vabaduse väljakKuressaare visuaal 2a autor Maali Roomet-Allese

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tallinn – Vabaduse väljak                                              Kuressaare - Kuressaare jalutustänav

 

Euroopa päeva mängud

Tähistame Euroopa päeva Instagramis!Instagrami mäng

Näita meile, kuidas läbid Euroopa päeva orienteerumismängu!

Kuidas osaleda?

  1. Postita Instagrami story või postitus Euroopa päeva orienteerumismängus osalemisest. Jaga meiega, milline on sinu lemmik sihtkoht? Kellega koos orienteerumismängu mängid? Millised on sinu emotsioonid?
  2. Märgi postituse  juurde @ep_tallinn, @euroopakomisjon ja kasuta teemaviidet #Euroopapäev2021!

Selleks, et näeksime sinu postitatud fotot või videot, peab sinu Instagrami profiil olema avalik.

Instagrami mängu osalejate vahel loosime välja Apple’i kella ja kaks JBL-i kaasaskantavat kõlarit.

 

Euroopa päeva fotokonkurss õpilastele

fotokonkursEuroopa päevale pühendatud fotokonkursist on oodatud osa võtma 15-19aastased õpilased. Konkurss toimub Euroopa Parlamendi partnerkoolide programmi EPAS raames. Fotokonkursile ootame õpilaste poolt tehtud pilte teemal “Euroopa minu elus” koos lühikese kirjeldusega eesti, vene või inglise keeles. Üks õpilane saab konkursile esitada kuni viis pilti.

Esita oma töö hiljemalt 31. maiks siin.

 

 

Pane proovile oma mälu ja osavus

Testi oma mälu Euroopa päeva Memory mängus. Klõpsa piltidel, pea meeles piltide asukoht ja ava need paarikaupa.

Pane osavus proovile keskkonnateemalise mänguga, sest just sel suvel keelustatakse Euroopa Liidus ühekordselt kasutatavad plasttooted. Püüa looduse tervise huvides kinni kõik keskkonnasõbralik, ent hoidu keskkonda kahjustavast!

Edu mängudes!

 

Korraldajad

Euroopa päeva ürituste peakorraldajad on Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Büroo ja Europe Directi teabekeskused. Tegevused viime läbi koostöös ELi liikmesriikide saatkondade ja eu-LISAga.

 

Mis on Euroopa päev?

Igal aastal 9. mail tähistatakse Euroopa päeval rahu ja ühtsust Euroopas. Sellel kuupäeval on ajaloolise Schumani deklaratsiooni aastapäev. 1950. aastal Pariisis peetud kõnes esitas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman oma idee uut liiki poliitilise koostöö kohta Euroopas, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks.

Ta nägi ette Euroopa institutsiooni loomise, mis ühendaks söe- ja terasetootmise ning juhiks seda. Vähem kui aasta pärast allkirjastatigi sellise organisatsiooni loomise leping. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.