• Current language: et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Euroopa päev 2017

/estonia/file/euroopapaev2017logoyellowjpg_eteuroopapaev2017_logo_yellow.jpg

6. mail toimub Vabaduse väljakul tasuta kogupereüritus, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva. Seekordse pidupäeva fookuses on Eesti eesistumine Euroopa Liidus ja Erasmus+ programmi 30. sünnipäev. 

Kuupäev: 
06/05/2017 - 11:00

Sünnipäevapidu Vabaduse väljakul algab kell 11, mil pidulisi tervitab peaminister Jüri Ratas. Seejärel kuulutab Eesti Euroopa Liikumine traditsiooniliselt välja aasta eurooplase.

Kogu päeva täidab meelelahutusprogramm. Koostöös lavastaja Ain Mäeotsaga loodud humoorikaid sketše esitavad tuntud meelelahutajad Tigran Gevorkjan, Egon Nuter ja Rohke Debelakk. Eesti eesistumise teemadel debateerivad SpeakSmarti väitlejad ja oma kogemusi jagavad Erasmus+ programmi vilistlased. 

Sarnaselt varasematele aastatele mängitakse Euroopa päeval orienteerumismängu läbi kesklinnas asuvate välisriikide esinduste. Mängus osalejate vahel lähevad loosi reisitšekid väärtuses 300 eurot, 700 eurot ja 1000 eurot.

Meelelahutusprogrammi juhivad Kertu Moppel ja Urmas Vaino. Kontserdilaval on Karl-Erik Taukar, Tanja Mihhailova ja Jüri Pootsmann.

Selle aasta Euroopa päeva üritusi korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Euroopa Parlamendi infobüroo, riigikantselei ja sihtasutus Archimedes. Esimest korda tähistatakse Euroopa päeva suuremalt ka mujal Eestis. Neljateistkümnes eri paigas toimuvad harivalt meelelahutuslikud perepäevad kohtades või objektidel, mis on teoks saanud tänu Euroopa Liidule.


Lisainfo Euroopa päeva kohta: www.euroopapaev.ee ja www.facebook.com/tuleeuroopapaevale