• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Veebiseminar “Kuidas on Euroopa Liit Covid-19 kriisiga hakkama saanud?”

/estonia/file/koroonaseminarjpg_etkoroona_seminar.jpg

koroona seminar
© Euroopa Liit

Euroopa Komisjoni Eesti esindusel on hea meel kutsuda teid veebiseminarile “Kuidas on Euroopa Liit Covid-19 kriisiga hakkama saanud?”, mis toimub teisipäeval, 31. märtsil 2020 kell 15.00.

Kuupäev: 
31/03/2020 - 15:00 - 16:30

Mitmed Euroopa riigijuhid on nimetanud praegust kriisi suurimaks pärast teist maailmasõda. Kaalul on paljude inimeste elud, riikides on tavapärane ühiskonna toimimine suuresti seiskunud ja mõju majandusele on tohutu. Kui riigid rahvatervise kaalutlustel eriolukorra välja kuulutasid ja piirid sulgusid, sai Euroopa Liidu siseturg suure hoobi, isikute vaba liikumine seiskus ja kaupade vaba liikumine oli väga keeruline. Kahe nädalaga on olukord riikide ja EL institutsioonide koostöös tasapisi taastunud. Riigid on mõistnud, et täna ei aita üleliigsed siseturu piirangud viiruse vastu võidelda, vaid vastupidi, takistavad seda võitlust. Komisjon on teinud otsuseid, mida kunagi varem pole tehtud, näiteks lubanud pea piiramatut paindlikkust roheliste koridoride loomisel, eelarvereeglite järgmisel ja riigiabi andmisel.

Seminaril arutame, kas ja kuidas liikmesriigid on kriisi lahendamisega toime tulnud, millised probleemid on suudetud lahendada ja millised on lähiaja suurimad väljakutsed. Räägime ka kriisi lühi- ja pikaajalisest mõjust Euroopa ettevõtetele ja sellest, kuidas neid mõjusid leevendada.     

 

Vestlusringis osalevad veebiülekande kaudu:

Henrik Hololei, Euroopa Komisjoni transpordi ja liikuvuse peadirektoraadi peadirektor

Marten Kokk, EV alaline esindus ELi juures, suursaadik

Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

Arutelu modereerib ajakirjanik Evelyn Kaldoja.

 

Veebiseminari olete teretulnud jälgima kas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kodulehel või Facebooki otseülekandes.

Küsimusi vestlusringis osalejatele saab esitada nii enne veebiülekannet ürituse Facebooki lehel kui ka selle toimumise ajal Slido rakenduse kaudu (selleks mine veebilehele sli.do ja sisesta kood #veebiseminar3103).