• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

EUROOPA KEELTEPÄEV 2018

/estonia/file/keeltepaevpng-0_etkeeltepaev.png

keeltepäev
copyright: Euroopa Liit

Euroopa keeltepäeva puhul avab taas uksed keeltekohvik ning korraldatakse keeleteemaline veebiviktoriin ja raadiomäng

Kuupäev: 
23/09/2018 - 12:00 - 15:00

Tänavune keeltepäevale pühendatud keeltekohvik ootab huvilisi 23. septembril kell 12–15 Narva jõe ääres muusika- ja linnakultuurifestivalil Station Narva. Keeletunnid toimuvad Narva sõudebaasi võimlas (Jõe tn 1), kus 15-minutilistes tasuta lühitundides on võimalik tutvuda 17 keelega:

eesti, gruusia, hiina, hispaania, hollandi, inglise, kreeka, leedu, läti, poola, prantsuse, rootsi, saksa, soome, taani, tšehhi, ungari.

Kõigis keeltes toimub kaheksa tundi kas inglise, eesti või vene keele baasil. Eelnevalt registreeruda pole vaja. Nende vahel, kes osalevad vähemalt kolme eri keele tunnis, loositakse välja Rahva Raamatu kinkekaardid. Üritus on tasuta.

Korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis koostöös Station Narva festivali korraldajate, Tallinna Ülikooli ning Eestis tegutsevate saatkondade ja kultuuriesindustega.

Vaata eelmise aasta keeltekohviku pilte: https://tinyurl.com/keeltekohvik2017 

Lisateave: elice.paemurd@ec.europa.eu tel 6264409, mob 5278419

/estonia/file/keeltekohvikpiltjpg_etkeeltekohvik_pilt.jpg

keeltekohvik 2018
copyright

******


The Language Café opens its doors again to celebrate the European Day of Languages

Come and try 17 languages in 15-minute free mini lessons:

Chinese, Czech, Danish, Dutch, English, Estonian, Finnish, French, Georgian, German, Greek, Hungarian, Latvian, Lithuanian, Polish, Spanish, Swedish

on 23 September from 12.00 to 15.00 in Narva at the music and city culture festival Station Narva (in the gym of Narva Rowing Base, Jõe 1).

The lessons will be given in Estonian, in English or in Russian.

There will be 8 lessons of every language. If you try at least 3 different languages you can win a gift card of the bookstore Rahva Raamat.

There is neither preregistration nor entrance fee. 

The event is organised by the European Commission Representation in Estonia in co-operation with the festival team, Tallinn University and foreign representations and cultural institutes active in Estonia.

Look at the pictures of the Language Café 2017: https://tinyurl.com/keeltekohvik2017

More information: elice.paemurd@ec.europa.eu Tel. +3726264409, Mobile +3725278419

 

**********

KEELTEPÄEVA VEEBIVIKTORIIN JA RAADIOMÄNG

Juba üheteistkümnendat korda korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis Euroopa keeltepäeva puhul keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele. Tänavune viktoriin on pühendatud Euroopa kultuuripärandi aastale ja tutvustab Euroopa rahvaste eeposeid.

Viktoriin asub aadressil: http://edlv.planet.ee/KP2018/, link on ka Tallinna Südalinna Kooli kodulehel. Vastuseid saab saata 23. septembrini. Peaauhinnaks paneb Euroopa Komisjon välja tahvelarvuti, mis loositakse välja kõigi õigesti vastanute vahel. Väiksemaid preemiaid ja meeneid jagavad lastele ka Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused. Võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles Euroopa keeltepäeval, 26. septembril. Viktoriin toimub koostöös Eesti saksa keele õpetajate seltsi, Eestis tegutsevate välisriikide saatkondade ning Euroopa keele- ja kultuuriinstituutide võrgustikuga EUNIC.

Lisaks on kõik oodatud osalema 26. septembril Vikerraadio raadiomängus. Selleks kuulake Tallinna Euroopa Kooli laste esituses laulu „Sepapoisid“ Euroopa Liidu 14 ametlikus keeles ning arvake ära, milliste keeltega on tegu! Mäng algab 26. septembri hommikul kell 7.00, vastuseid saab saata kella 16.00-ni. Mängust tehakse kokkuvõte ja auhinnad loositakse välja kell 17.30 algavas saates „Stuudios on Sten Teppan“. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esindus pannud välja tahvelarvuti, mis loositakse välja nende mängijate vahel, kes kõik keeled õigesti ära arvasid. Lisaks loosime välja raamatupoe kinkekaarte. Kõiki ametlikke keeli saab näha ja kuulata ELi veebilehel.

Lisainfo:
Elice Paemurd, Euroopa Komisjoni esindus Eestis
tel. 626 44 09, e-post: elice.paemurd@ec.europa.eu

***
Keeltepäeva tähistatakse alates 2001. aastast Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel, et seeläbi tähtsustada kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid. Keeltepäeva eesmärgiks on rõhutada avalikkusele keeleõppimise tähtsust ning kasvatada teadmist, et kõik Euroopas kõneldavad keeled on väärtuslikud, samuti julgustada ja toetada elukestvat keeleõpet.