• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Kirjanduskohvik: Teekond eikusagimaale

/estonia/file/banner14112017jpg_etbanner_14_11_2017.jpg

Kirjanduskohvik_14_11_2017
©Euroopa Liit

Novembrikuuhämaruse aegu läheb kirjanduskohvik ulmelistele radadele. Seekordne teekond eikusagimaale ja tagasi ootab ees teisipäeval, 14. novembril kell 18 kohviku Wabadus teisel korrusel.

Kuupäev: 
14/11/2017 - 18:00

Neil Gaiman on inglise kirjanik, kes on kirjutanud nii lastele kui ka täiskasvanutele, nii novelle, romaane, graafilisi romaane kui ka filme. Üheks tema kõige tähtsamaks kirjatööks peetakse graafilist romaani “The Sandman”, eesti keeles on Gaimani raamatutest ilmunud “Kalmisturaamat”, “Tähetolm”, “Eikusagi”, “Ja tee lõpus on ookean” ning Terry Pratchettiga kahasse kirjutatud “Head ended”. Gaimani kohta võib julgelt öelda, et ta kirjutab elust, universumist ja kõigest, mis selle sees leida võib. Gaimani fenomeni aitab lahata suur ulmekirjanduse lugeja ja kultuuriajakirjanik Juhan Raud, keda küsitleb Kätlin Kaldmaa

Viimaste aastate ulmekirjanduses võib täheldada tendentsi, kus aina enam ja enam kasutatakse Ida-Euroopa motiive. Tihtipeale on ka need kirjanikud ise Ida-Euroopa päritolu, kus nad siis ka parajasti ei ela. Seekord tulevad jutuks eesti keelde tõlgitud autorid, näiteks Andrzej Sapkowski, kellelt äsja ilmus romaan “Haldjate veri”, Naomi Novik, Poola ja Leedu juurtega ameeriklanna, kelle romaan “Välja juuritud” seostub omajagu Ida-Euroopa muinasjuttudega, näiteks esineb seal Baba-Jagaa. Ning ka Leigh Bardugo, kelmiromaani “Vareste kuus” autor, kasutab oma loomingus palju slaavipäraseid nimesid ning suudab tekitada teatud fantaasia-Siberi tunde. Ida-Euroopat otsib kirjanik Hanneleele Kaldmaa, keda toetab PI Filimonov.

Katkendeid raamatutest loeb Maria Lee. Muusikalisi vahepalu esitab Mingo Rajandi kontrabassil. Õhtut juhib Kätlin Kaldmaa.

Kõigi kohvikukülastajate vahel loositakse välja kõnealuste autorite raamatud. Raamatuid saab ka kaasa osta.
Kohvikuõhtud toimuvad Tallinnas Wabaduse kohvikus, Vabaduse väljak 10. Üritus on tasuta, registreerida pole vaja ning kõik on oodatud!

Kohvikuõhtuid korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti PEN. 


Lisainfo:
PEN Eesti
Kätlin Kaldmaa
51 42 359

Euroopa Komisjoni esindus Eestis
Kadri Kull
Jana Laurend
626 44 409