• Current language: et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Dialoogid kodanikega "Euroopa Liidu tulevik: mis saab eurorahadest?"

/estonia/file/2015kodanikedialoogidpng_et2015kodanike_dialoogid.png

Kutsume Teid avalikule debatile "Euroopa Liidu tulevik: mis saab eurorahadest?", mis toimub kolmapäeval, 10. mail kell 15.15 - 16.30 Tallinna Ülikooli aulas (Narva mnt 25).

Kuupäev: 
10/05/2017 - 15:15

Euroopa Komisjon avaldas märtsis 5 võimalikku stsenaariumit, kuidas Euroopa Liit võiks pärast Ühendkuningriigi ELst lahkumist edasi liikuda. Mida need valikud endaga kaasa toovad ning milliste stsenaariumidega on Eestil kõige rohkem võita ja kaotada?  

Tulevikudebati oluline osa on EL ühtekuuluvuspoliitika ja eurorahade tulevik. Viimase kümnendi jooksul on EL struktuurifondide toel Eestis ehitatud ja renoveeritud hulgaliselt meie igapäevaelus olulisi objekte – koole, haiglaid, lasteaedu, kaasajastatud on maanteid ning puhas joogivesi on jõudnud paljude majapidamisteni. Samuti on Eesti inimesed saanud abi tööotsingutel ning toetust ettevõtlusega alustamisel. Kuidas erinevad Euroopa Liidu tuleviku stsenaariumid mõjutavad EL eelarvet? Kas Eestil on lootust saada eurorahasid samas mahus ka uuel finantsperioodil pärast 2020.aastat? 
 
Euroopa Liidu ja eurorahade tuleviku teemadel arutlevad Marc Lemaître, Euroopa Komisjoni Regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi peadirektor ning Siim Kallas, EL struktuurivahendite 2020+ kõrgetasemelise töögrupi juht ning Euroopa Komisjoni endine asepresident.

Arutlusele tulevad ka muud Euroopa Liidu päevakajalised teemad, mille kohta saavad kõik kohalolijad küsimusi esitada. Arutelu saab otse jälgida nii Euroopa Komisjoni Facebooki lehel kui ka Postimehe, Delfi ning ETV veebilehtedel.
 
Debati lõppedes pakume osalejatele kerge eine. 

Osalemiseks palume registreerida hiljemalt esmaspäevaks, 8.maiks lingil: https://tinyurl.com/2017-05-10-debatt