Euroopa Komisjoni Esindus Eestis

Euroopa keeltepäev 2016

/estonia/file/keeltepaev2016kodulehtpng_etkeeltepaev2016_koduleht.png

Tänavu toimub Euroopa keeltepäeva puhul keeleteemaline veebiviktoriin kooliõpilastele, raadiomäng ja keeltekohvik, kus saab lühitundides tutvuda paljude maailma keeltega.

 

Kuupäev: 
26/09/2016 - 19:00

 

KEELTEKOHVIK

26. septembril kell 16–19 kohvikus Wabadus

Tallinn, Vabaduse väljak 10

Tänavusel keeltepäeval on kõik keelehuvilised oodatud Wabaduse kohvikusse, kus 15-minutilistes lühitundides on võimalik tutvuda 21 keelega:

araabia (ET/EN), gruusia (EN), hiina (EN), hispaania (EN), hollandi (EN), inglise (vestlus), jaapani (ET/EN), kreeka (ET/EN), leedu (ET/EN), läti (ET/EN), norra (ET/EN), poola (ET/EN), prantsuse (EN), rootsi (EN), saksa (ET/EN), soome (ET), taani (EN), tšehhi (EN), türgi (ET/EN), ungari (EN), vene (ET/EN).

Tunnid toimuvad eesti või inglise keele baasil:
ET = eesti keele baasil        EN = inglise keele baasil

Kõigis keeltes toimub kaheksa tundi. Nende külastajate vahel, kes osalevad vähemalt kolme eri keele tunnis, loosime välja Multilingua keeltekooli (multilingua.ee) kinkekaardi, millega saab tasuda vabalt valitud kursuste eest.

Samuti anname keeltekohvikus üle Euroopa Komisjoni ning haridus- ja teadusministeeriumi tunnuskirjad aasta parimatele võõrkeele õpetamise uuendajatele ning kuulutame välja aasta võõrkeelalase teo 2016.    

Üritus on tasuta ning registreeruda pole vaja. Sisse võib astuda igal ajal alates kl 16.00, viimane tund algab kl 18.45.

Korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Tallinna Ülikooli ning Eestis tegutsevate saatkondade ja kultuuriesindustega.

/estonia/file/keeltekohvik2016kodulehtjpg-1_etkeeltekohvik2016_koduleht.jpg


KEELTEPÄEVA VEEBIVIKTORIIN

5.–23. september 2016

Juba üheksandat korda korraldab Euroopa Komisjoni esindus Eestis Euroopa keeltepäeva puhul keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele. Et Eestis on käimas merekultuuri aasta, siis on tänavused küsimused ühel või teisel moel seotud mere ja veega.

Viktoriini link asub Tallinna Südalinna Kooli kodulehel www.sydalinna.edu.ee. Vastuseid saab saata 23. septembrini. Kõigi õigesti vastanute vahel loositakse välja Lenovo tahvelarvuti. Väiksemaid preemiaid ja meeneid jagavad lastele Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused. Võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles Euroopa keeltepäeval, 26. septembril.

Viktoriin toimub koostöös Eesti saksa keele õpetajate seltsi, Eestis tegutsevate välisriikide saatkondade ning Euroopa keele- ja kultuuriinstituutide võrgustikuga EUNIC.

Tänavused veebiviktoriini võitjad on selgunud!

Viktoriinist võttis osa ligi 2600 õpilast. Peaauhinna, Lenovo tahvelarvuti, võitis loosi tahtel Birgit Veegen Laulasmaa Koolist.

Väiksemad auhinnad võitsid Kalev Seilmaa Häädemeeste Keskkoolist, Andriin Tori Viimsi Keskkoolist, Frida Laigu ja Mia Lee Kähri Gustav Adolfi Gümnaasiumist, August Alavere Rakvere Gümnaasiumist, Anastassia Smirnova Narva Kesklinna Gümnaasiumist, Signe Kuus Keeni Põhikoolist, Marta Näripä ja Heliise Doris Teekivi Tartu Raatuse Koolist, Hedi-Lis Põllu Noarootsi Gümnaasiumist, Liilia Tõnisson Tallinna 21. Koolist, Kati Ambos ja Kätlin Kaarma Avinurme Gümnaasiumist ning Reti TaltsTallinna Arte Gümnaasiumist.


PUNAMÜTSIKESE KEELTEMÄNG VIKERRAADIOS

26. september 2016

Vikerraadios toimub Euroopa keeltepäeva puhul Punamütsikese keeltemäng. Raadio kodulehel saavad kõik huvilised kuulata lõiku muinasjutust „Punamütsike” Euroopa Liidu 12 ametlikus keeles. Kuulajatel tuleb vastusevariantide hulgast ära arvata, milliste keeltega on tegu. Mäng algab kell 7 ning vastuseid saab saata kella 15ni. Kell 16.15 algavas pärastlõunaprogrammis tehakse mängust kokkuvõte ja jagatakse auhinnad. Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni esindus Eestis pannud välja Lenovo tahvelarvuti, mis loositakse välja kõigi õigesti vastanute vahel. Teiste osalejate vahel loositakse välja raamatupoe kinkekaarte.

/estonia/file/raadiomangkodulehtpng_etraadiomang_koduleht.png

Lisainfo:

Jana Laurend, Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

tel. 626 44 09, e-post: jana.laurend@ec.europa.eu.

***

Keeltepäeva tähistatakse alates 2001. aastast Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel, et seeläbi tähtsustada kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid. Keeltepäeva eesmärgiks on rõhutada avalikkusele keeleõppimise tähtsust ning kasvatada teadmist, et kõik Euroopas kõneldavad keeled on väärtuslikud, samuti julgustada ja toetada elukestvat keeleõpet.