• Current language : et
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
 • Koroona viirus

  Koroonaviirus COVID-19

  Euroopa Komisjon tegutseb aktiivselt, et toetada võitlust koroonaviiruse COVID-19 puhanguga. See hõlmab pidevat koordineerimist liikmesriikidega, et jagada teavet, hinnata vajadusi ja tagada ühtne ELi-ülene tegevus.

  Vaata, milliseid samme on astutud meditsiini, liikuvuse ja majanduse valdkondades, et pidurdada koroonaviiruse COVID-19 levikut: https://europa.eu/!RV73gX  

 • reisiinfo

  Reisimine koroonaviiruse pandeemia ajal

  COVID-19 pandeemia on toonud ELis kaasa mitmeid piiranguid. Selleks et kodanikele rohkem selgust luua, leppisid liikmesriigid kokku, et parandavad oma tegevuse koordineerimist.

  Kogu teave ELis reisimise kohta on kättesaadav platvormil „Re-open EU“, mis on kooskõlas Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse poolt iganädalaselt avaldatavale ühtsele kaardile. Samuti on põhjalik info reisimise kohta leitav Välisministeeriumi kodulehelt.

   

 • mff2

  ELi majanduse taaskäivitamise kava ja ELi pikaajaline eelarve 2021–2027

  Komisjon tegi ettepaneku luua uus majanduse taaskäivitamise rahastu NextGenerationEU kogmahuga 750 miljardit eurot. Uus rahastu aitab leevendada koroonaviiruse põhjustatud majandusmõjusid ning toetab pikaajalisi investeeringuid rohe- ja digipöördesse. Kava on osa ELi uuest pikaajalisest eelarvest aastateks 2021-2027, seega uus ettepanek suurendab ELi eelarvevahendeid majanduse taaskäivitamiseks kokku 1,85 triljoni euroni järgmise 7 aasta jooksul.

 • Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe on Euroopa Komisjoni 2019. aasta detsembris tutvustatud visioon sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi, kasutada tõhusamalt olemasolevaid ressursse, pöörata tagasi elurikkuse kadu ja muuta majandus keskkonnasäästlikumaks.

  Vaata rohkem infot siit.

 • Brexit_lipp

  Brexit

  2016. aasta juunis toimunud referendumil avaldasid Ühendkuningriigi kodanikud soovi lahkuda Euroopa Liidust. Alates 1. jaanuarist 2021 ei ole Ühendkuningriik enam ELi liige ega osale Euroopa siseturul ja tolliliidus. Ettevõtete ja inimeste jaoks tõi see kaasa terve rea muutusi.

  Brexiti info                        

  #Brexit

   

Uudised

/estonia/file/solidaarsuskorpus_etsolidaarsuskorpus

solidaarsuskorpus
© Euroopa Liit

Komisjon kuulutas täna välja esimese projektikonkursi uue Euroopa solidaarsuskorpuse (2021–2027) raames. Euroopa solidaarsuskorpus toetab noori, kes soovivad osaleda vabatahtlikus tegevuses mitmesugustes valdkondades alates abivajajate abistamisest kuni tervise- ja keskkonnameetmete toetamiseni nii ELis kui ka mujal. Tänavune prioriteet on tervis. Vabatahtlikke kaasatakse projektidesse, mis käsitlevad tervisealaseid probleeme, sealhulgas COVID-19 pandeemia mõju ja sellest taastumist.

/estonia/file/nextgenerationeu_etnextgenerationeu

nextgenerationeu
© Euroopa Liit

Komisjon võttis täna vastu otsused, millega valmistutakse ajutise taasterahastu „NextGenerationEU“ jaoks laenu võtmiseks ELi liikmesriikide ja nende elanike jaoks võimalikult soodsatel tingimustel. Kavas on 2026. aastaks kaasata kuni 800 miljardit eurot jooksevhindades, ja komisjon rakendab selleks hajutatud rahastamise strateegiat.

/estonia/file/maksud-0_etmaksud

maksud
© Euroopa Liit

Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku vabastada käibemaksust kaubad ja teenused, mida Euroopa Komisjon, ELi asutused ja ametid kriisi ajal liikmesriikidele ja kodanikele jagavad.

Üritused

/estonia/file/euroopap2ev2021logopng_eteuroopa_p2ev_2021_logo.png

Euroopa päev 2021

Kuna juba teist aastat on reisimine Euroopa Liidu liikmesriikidesse keeruline, siis Euroopa päeva puhul saab neid riike külastada nutiseadme rakenduse abil Eesti linnades liikudes. Mängu läbijate vahel loosime teisipäeval, 11. mail kümme 300-eurost kinkekaarti puhkuse plaanimiseks Eestis või mujal Euroopas.

Kuupäev: 
07/05/2021 - 09/05/2021