Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
 • mff2

  ELi majanduse taaskäivitamise kava ja ELi pikaajaline eelarve 2021–2027

  Komisjon tegi ettepaneku luua uus majanduse taaskäivitamise rahastu NextGenerationEU kogmahuga 750 miljardit eurot. Uus rahastu aitab leevendada koroonaviiruse põhjustatud majandusmõjusid ning toetab pikaajalisi investeeringuid rohe- ja digipöördesse. Kava on osa ELi uuest pikaajalisest eelarvest aastateks 2021-2027, seega uus ettepanek suurendab ELi eelarvevahendeid majanduse taaskäivitamiseks kokku 1,85 triljoni euroni järgmise 7 aasta jooksul.

 • Koroona viirus

  Koroonaviirus COVID-19

  Euroopa Komisjon tegutseb aktiivselt, et toetada võitlust koroonaviiruse COVID-19 puhanguga. See hõlmab pidevat koordineerimist liikmesriikidega, et jagada teavet, hinnata vajadusi ja tagada ühtne ELi-ülene tegevus.

  Vaata, milliseid samme on astutud meditsiini, liikuvuse ja majanduse valdkondades, et pidurdada koroonaviiruse COVID-19 levikut: https://europa.eu/!RV73gX  

 • covid19_erilehekulg

  COVID-19 ja väärinfo

  Tervisevaldkonnas levib palju valeteavet ja väärinfot, sealhulgas COVID-19 kohta. On oluline, et kasutaksite COVID-19 puhangu kohta ajakohastatud teabe saamiseks ainult usaldusväärseid allikaid.

  Kontrolli fakte ja vaata spetsiaalset koroonaviiruse teemalist väärinfo veebilehte: https://europa.eu/!xX89Bh

  #COVID19

 • Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe on Euroopa Komisjoni 2019. aasta detsembris tutvustatud visioon sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi, kasutada tõhusamalt olemasolevaid ressursse, pöörata tagasi elurikkuse kadu ja muuta majandus keskkonnasäästlikumaks.

  Vaata rohkem infot siit.

 • Brexit_lipp

  Brexit

  Brexit on Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust, mida soovisid Ühendkuningriigi kodanikud 2016.a. juunis toimunud referendumil. Brexit toimus 31. jaanuaril 2020 ja alates 01. veebruar 2020 ei kuulu Ühendkuningriik enam Euroopa Liitu. 

  Brexiti info                        

  #Brexit

   

Uudised

/estonia/file/madise-0_etMadise

Madise
copyright Kaido Haagen

Euroopas valitseb tõeline keelte paabel. Kuid hoolimata sellest, kas kõne all on väikese kõnelejate arvuga keeled, nagu eesti või malta keel, või inglise keel, mida räägivad sajad miljonid, saavad inimesed Euroopa Liidu asutustega suhelda oma emakeeles.

Miks see võimalus on oluline ja mispärast peaks siiski ka võõrkeeli õppima, räägib intervjuus õiguskantsler Ülle Madise.

/estonia/file/euro_eteuro

euro
© Euroopa Liit

Täna avaldas Euroopa Komisjon uue ambitsioonika tegevuskava Euroopa Liidu kapitaliturgude liidu edendamise kohta. Praegu on ELi peamine prioriteet tagada, et Euroopa taastuks enneolematust majanduskriisist, mille on põhjustanud koroonaviirus. Selleks on vaja arendada ELi kapitaliturge ja tagada juurdepääs turupõhisele rahastusele.

/estonia/file/keeltepaev2020-0_etkeeltepaev2020

keeltepaev2020
© Euroopa Liit

Kuressaare Kultuurikeskuses avab täna uksed keeltekohvik, et tähistada 26. septembril toimuvat Euroopa keeltepäeva ning innustada inimesi võõrkeeli õppima. Keelehuvilised saavad tutvuda tasuta lühitundides 17 keelega, Euroopa keelte kõrval ka näiteks hiina ja türgi keelega. Lisaks saavad kohviku külastajad tutvuda mitmekeelse raamatunäitusega „Alice Imedemaal“. Raamatuid saavad uudistada ka samanimelise balletietenduse külastajad 26. septembril ning 4. ja 6. oktoobril Estonia teatris. Raamatunäitusega soovime pöörata tähelepanu tõlkimise tähtsusele kultuuride vahendamisel ning keelte hoidmisel ja väärtustamisel.

Üritused

/estonia/file/noor-neiu-lipuga_etnoor neiu lipuga

noor neiu lipuga
© Euroopa Liit

Euroopa Liit ei ole kusagil kaugel Brüsselis, vaid iga kool, iga küla ja igaüks meist on osa Euroopast. „Minu Euroopa“ kampaania raames jagame kogukondadele, koolidele ja külakeskustele tasuta Euroopa Liidu mastilippe.

Kuupäev: 
01/09/2020 - 31/12/2020