Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
 • mff2

  ELi majanduse taaskäivitamise kava ja ELi pikaajaline eelarve 2021–2027

  Komisjon tegi ettepaneku luua uus majanduse taaskäivitamise rahastu NextGenerationEU kogmahuga 750 miljardit eurot. Uus rahastu aitab leevendada koroonaviiruse põhjustatud majandusmõjusid ning toetab pikaajalisi investeeringuid rohe- ja digipöördesse. Kava on osa ELi uuest pikaajalisest eelarvest aastateks 2021-2027, seega uus ettepanek suurendab ELi eelarvevahendeid majanduse taaskäivitamiseks kokku 1,85 triljoni euroni järgmise 7 aasta jooksul.

 • Koroona viirus

  Koroonaviirus COVID-19

  Euroopa Komisjon tegutseb aktiivselt, et toetada võitlust koroonaviiruse COVID-19 puhanguga. See hõlmab pidevat koordineerimist liikmesriikidega, et jagada teavet, hinnata vajadusi ja tagada ühtne ELi-ülene tegevus.

  Vaata, milliseid samme on astutud meditsiini, liikuvuse ja majanduse valdkondades, et pidurdada koroonaviiruse COVID-19 levikut: https://europa.eu/!RV73gX  

 • covid19_erilehekulg

  COVID-19 ja väärinfo

  Tervisevaldkonnas levib palju valeteavet ja väärinfot, sealhulgas COVID-19 kohta. On oluline, et kasutaksite COVID-19 puhangu kohta ajakohastatud teabe saamiseks ainult usaldusväärseid allikaid.

  Kontrolli fakte ja vaata spetsiaalset koroonaviiruse teemalist väärinfo veebilehte: https://europa.eu/!xX89Bh

  #COVID19

 • Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe on Euroopa Komisjoni 2019. aasta detsembris tutvustatud visioon sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi, kasutada tõhusamalt olemasolevaid ressursse, pöörata tagasi elurikkuse kadu ja muuta majandus keskkonnasäästlikumaks.

  Vaata rohkem infot siit.

 • Brexit_lipp

  Brexit

  Brexit on Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust, mida soovisid Ühendkuningriigi kodanikud 2016.a. juunis toimunud referendumil. Brexit toimus 31. jaanuaril 2020 ja alates 01. veebruar 2020 ei kuulu Ühendkuningriik enam Euroopa Liitu. 

  Brexiti info                        

  #Brexit

   

Uudised

/estonia/file/tekstiil-0_ettekstiil

tekstiil
© Raigo Pajula

Euroopa Komisjoni Eesti esindus koostöös Keskkonnaministeeriumiga käivitavad Arvamusfestivalil tekstiilitöötubade ja aruteluga inimeste tarbimisharjumustele ja ringmajandusmudelile tähelepanu juhtiva heategevusprojekti “Tekstiil ringlusse!”. Tekstiilitoodete kogumise ja taaskasutamise vajaduse teadvustamiseks arendas disainer Reet Aus väärtustava taaskasutuse meetodil seeria kodutekstiile, mis toodetakse üle Eesti Hea Hoog SA tootmisüksustes ja Tallinna Vanglas.

/estonia/file/lennuk_etlennuk

lennuk
© Euroopa Liit

Euroopa Komisjon kiitis heaks Eesti 30 miljoni euro suuruse meetme, millega suurendatakse riigile kuuluva lennundusettevõtte „Nordica Aviation Group AS“ („Nordica“) aktsiakapitali ja antakse talle subsideeritud intressiga laenu. Kava kiideti heaks riigiabi ajutise raamistiku alusel.

/estonia/file/teadusprojekt_etteadusprojekt

teadusprojekt
© Euroopa Liit

Komisjon toetab 128 miljoni euroga 23 uut teadusprojekti, mille eesmärk on koroonaviiruse jätkuva pandeemia ohjamine. ELi teadusuuringute ja innovatsiooni programmist „Horisont 2020“ antav summa on osa komisjoni 1,4 miljardi euro suurusest eraldisest koroonaviiruse ülemaailmse tõkestamise algatusele, mille president Ursula von der Leyen käivitas 2020. aasta mais.

 

Üritused

/estonia/file/saaremae1jpg_etsaaremae_1.jpg

Karl Robert Saaremäe
copyright: erakogu

Muinas- ja rahvajutud on oluline rahvuskultuuri osa ja rahvuse väärtuste kandja. Tänavuse Euroopa päeva eel jutustame Euroopa lugu just läbi erinevate muinasjuttude, et Euroopa kultuuri ja ajalugu kõigile lähemale tuua. Alates 29. aprillist kuni 8. maini loeb näitleja Karl Robert Saaremäe Instagramis ette iga päev kell 13 ühe Euroopa Liidu liikmesriigi muinasjutu. Muinasjutte saab nautida @karlrobert.saaremae ja @euroopakomisjon lehel. Mõnusat kuulamist pere seltsis!

Kuupäev: 
29/04/2020 - 31/08/2020