Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
 • Koroonaviiruse ülemaailmne tõkestamine

  Koroonaviiruse ülemaailmne tõkestamine

  Globaalne koronaviiruse pandeemia nõuab globaalset reageerimist. Euroopa Liit ja tema partnerid võõrustavad esmaspäeval, 4. mail 2020 algavat rahvusvahelist veebikonverentsi, mille eesmärk on koguda globaalse koostöö käivitamiseks 7,5 miljardit eurot.

  #UnitedAgainstCoronavirus

 • Koroona viirus

  Koroonaviirus COVID-19

  Euroopa Komisjon tegutseb aktiivselt, et toetada võitlust koroonaviiruse COVID-19 puhanguga. See hõlmab pidevat koordineerimist liikmesriikidega, et jagada teavet, hinnata vajadusi ja tagada ühtne ELi-ülene tegevus.

  Vaata, milliseid samme on astutud meditsiini, liikuvuse ja majanduse valdkondades, et pidurdada koroonaviiruse COVID-19 levikut: https://europa.eu/!RV73gX  

 • covid19_erilehekulg

  COVID-19 ja väärinfo

  Tervisevaldkonnas levib palju valeteavet ja väärinfot, sealhulgas COVID-19 kohta. On oluline, et kasutaksite COVID-19 puhangu kohta ajakohastatud teabe saamiseks ainult usaldusväärseid allikaid.

  Kontrolli fakte ja vaata spetsiaalset koroonaviiruse teemalist väärinfo veebilehte: https://europa.eu/!xX89Bh

  #COVID19

 • Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe

  Euroopa roheline kokkulepe on Euroopa Komisjoni 2019. aasta detsembris tutvustatud visioon sellest, kuidas leevendada kliimamuutusi, kasutada tõhusamalt olemasolevaid ressursse, pöörata tagasi elurikkuse kadu ja muuta majandus keskkonnasäästlikumaks.

  Vaata rohkem infot siit.

 • Brexit_lipp

  Brexit

  Brexit on Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust, mida soovisid Ühendkuningriigi kodanikud 2016.a. juunis toimunud referendumil. Brexit toimus 31. jaanuaril 2020 ja alates 01. veebruar 2020 ei kuulu Ühendkuningriik enam Euroopa Liitu. 

  Brexiti info                        

  #Brexit

   

Uudised

/estonia/file/elurikkuse-strateegia-ning-strateegia-%E2%80%9Etalust-taldrikule%E2%80%9C_etElurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“.

Elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“.
copyright

Täna võttis Euroopa Komisjon vastu kaks teineteist täiendavat strateegiat: uue elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“, mille eesmärk on  töötada ühiselt ja loodust säästes konkurentsivõimelise ja kestliku tuleviku nimel.

/estonia/file/euroopa-poolaasta-kevadpaketi-soovitused-2020_etEuroopa poolaasta kevadpaketi soovitused 2020.

Euroopa poolaasta kevadpaketi soovitused 2020.
copyright

Komisjon esitas täna riigipõhised soovitused, milles antakse kõigile ELi liikmesriikidele koroonaviiruse pandeemia kontekstis majanduspoliitilisi suuniseid, keskendudes pandeemiast tulenevatele kõige pakilisematele probleemidele ja kestliku majanduskasvu taastamisele.

/estonia/file/koroonaviirusega-seotud-h%C3%A4davajalikud-teadusuuringud-ja-innovatsioon_etKoroonaviirusega seotud hädavajalikud teadusuuringud ja innovatsioon.

Koroonaviirusega seotud hädavajalikud teadusuuringud ja innovatsioon.
copyright

Komisjon eraldas teadusuuringute ja innovatsiooni programmist „Horisont 2020“ veel 122 miljonit eurot koroonaviirusega seotud hädavajalikeks uuringuteks. Uus projektikonkurss on osa komisjoni lubadusest panustada 1,4 miljardit eurot koroonaviirusele ülemaailmse reageerimise algatusse, mille president Ursula von der Leyen 4. mail 2020 käivitas.

Üritused

/estonia/file/saaremae1jpg_etsaaremae_1.jpg

Karl Robert Saaremäe

Muinas- ja rahvajutud on oluline rahvuskultuuri osa ja rahvuse väärtuste kandja. Tänavuse Euroopa päeva eel jutustame Euroopa lugu just läbi erinevate muinasjuttude, et Euroopa kultuuri ja ajalugu kõigile lähemale tuua. Alates 29. aprillist kuni 8. maini loeb näitleja Karl Robert Saaremäe Instagramis ette iga päev kell 13 ühe Euroopa Liidu liikmesriigi muinasjutu. Muinasjutte saab nautida @karlrobert.saaremae ja @euroopakomisjon lehel. Mõnusat kuulamist pere seltsis!

Kuupäev: 
29/04/2020 - 31/08/2020