Navigation path

Užimtumo ir judumo stiprinimas

ESF tikslas – suteikti Europos piliečiams geresnes darbo perspektyvas ir padėti jiems siekti pasirinktos karjeros. Tai ypač aktualu dabartiniu laikotarpiu, nes ekonominė krizė kelia grėsmę tiek dirbantiesiems, tiek juos įdarbinančioms bendrovėms. ESF skiria dvigubai daugiau pastangų skatindamas darbo vietų kūrimą, remdamas ieškančius darbo ir padėdamas žmonėms neprarasti darbo keliaujant Europoje.

ESF siekis remti užimtumą galioja visiems sektoriams ir žmonių grupėms, kurie gali tuo pasinaudoti. Tačiau didžiausias dėmesys skiriamas labiausiai kenčiančioms grupėms arba galintiems reikšmingai pasinaudoti ESF veikla šiose srityse:

ESF remia darbo vietų kūrimą visoje Europoje, atverdamas naujas darbo galimybes didesniam kiekiui žmonių ir vis daugiau jų įtraukdamas į dirbančiųjų gretas. Šios pastangos, išreiškiamos per tūkstančius programų ir projektų, apima platų veiklos sričių ir žmonių grupių spektrą.

Istockphoto/3349474

Pavyzdžiui, ilgalaikiams bedarbiams padedama įgauti naujų įgūdžių ir susigrąžinti motyvaciją. Smunkančių pramonės šakų darbuotojams ESF suteikia naujus gamybos įgūdžius ir galimybes, dažnai nukreipdamas į naujus, besiplečiančius sektorius, pvz., priklausančius mažos anglies emisijos ekonomikos sričiai. Tėvams padedama grįžti į darbą suteikiant galimybę naudotis vaikų priežiūros priemonėmis ir taikant lankstų darbo grafiką. Moterys skatinamos imtis techninių darbų, o vyrai mokomi slaugos ir mokymo profesijų, kuriose paprastai dominuoja moterys. Visoje Europoje ESF suteikia darbo ieškantiems asmenims ir dirbantiesiems įgūdžių bei galimybių, kurios padės jiems naudotis didesniu pasirinkimu ir geriau kontroliuoti savo gyvenimą.

Krizė sukėlė didelę bedarbystę – ES 2012 m. darbo neteko daugiau kaip 25 milijonai žmonių. O ilgalaikė bedarbystė taip pat didėja. Iki šiol daugeliu atveju laisvos darbo vietos lieka neužimtos galbūt dėl to, kad pretendentams į jas trūksta reikiamų įgūdžių arba siūlomos darbo vietos yra kitame regione arba šalyje. ESF užpildo šią „įgūdžių spragą“ suteikdamas ieškantiems darbo modernius įgūdžius ir kvalifikacijas – įskaitant ekologinius įgūdžius, kurių reikalauja darbdaviai. ESF taip pat padeda ieškantiems žmonėms darbo keliauti Europoje ieškant darbo, pvz., organizuodamas stažuotes užsienyje ir kalbų mokymosi kursus.