chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

E-learning

Desať partnerov z rôznych krajín Európy spúšťa spoločný 12-jazyčný web na učenie sa ruštiny. Tvorbu tejto webstránky podporila Európska Komisia prostredníctvom programu Erasmus+.

Koncom mája sa pod Chopkom stretli elity HR zo Slovenska. Konferencia pod relatívne ťažko uchopiteľným názvom Digitálne technológie pre vzdelávanie a rozvoj v sebe totiž skrývala silný potenciál a v dnešnej zrýchlenej dobe pomerne urgentné posolstvá. Staré trendy vo vzdelávaní a práci so zamestnancami sa stávajú s nastupujúcou generáciou zúfalo prekonanými. Vo veku, keď už tablety začínajú byť pomaly „out“, nemožno pristupovať k modernému vzdelávaniu tak, že preklopíme starý obsah do elektronickej podoby.

Piaty rok školíme manažérov, obchodníkov a personalistov, ako využiť silu LinkedInu  na to, aby našli obchodných partnerov, potenciálnych klientov a budúcich zamestnancov. Zaujímavé je, že hoci 75 % účastníkov má svoj profil už niekoľko rokov, aktívne s ním nepracujú. Aj vy ste sa prihlásili preto, lebo ste dostali pozvánku od známeho a váš LinkedIn profil si žije svojím životom? 

16 január 2019
by Kristína Kováčiková
(sk)

Piatok - 23.11.2018 - som navštívila národné osvetové centrum v Bratislave, kde som si vypočula veľmi zaujímavú prednášku o gamifikácii, ktorú prednášal Oliver Šimko.

Na prednáške sedeli budúci andragógovia a učitelia stredných škôl. Andragógovia sa dozvedeli viac o modernom vzdelávaní dospelých a učitelia nabrali inšpiráciu ako učiť žiakov hravou formou.

17 december 2018
by Veronika Tarová
(sk)
Značky:

Kde sú tie časy, keď sa ľudia zachumlali do mäkkúčkeho kresla a ponorili sa do príbehov a sveta, ktorý nasávali z riadkov tak, že hodiny nevnímali nič okolo seba. Iba si naplno vychutnávali tento „flow“? Dnes sa tomu hovorí hlboké čítanie – „deep reading“, ale takto už nečíta takmer nik. Naopak, čoraz viac ľudí ku knihám pristupuje tak, že ich len prelistuje alebo preletí- preskenuje stránky tak, že sa snaží zachytiť nadpisy a kľúčové slová.

V posledných rokoch sociálne médiá postupne získali pevnú základňu v oblasti kariérového poradenstva a stali sa súčasťou každodennej praxe mnohých kariérových poradcov. Celkovo však táto profesia stále nenadobudla istotu v tom, ako najlepšie aplikovať a používať sociálne médiá v každodenných činnostiach a komunikácii.
štvrtok 23 máj 2019, Belgium

« Numérisation des services publics : quelle prise en compte des publics peu qualifiés et illettrés ? »

Lire et Ecrire Communauté Française organise le 23 mai 2019 à Bruxelles, un séminaire où sera abordée la question urgente de l’effet des nouvelles technologies sur la société et plus particulièrement sur les publics peu ou pas lettrés. 

pondelok 6 máj 2019 to nedeľa 1 december 2019, Europe

Educação de Adultos - Inovar, aprender, partilhar, agir!

O projeto ERASMUS+  @upaepro (Percursos de melhoria de competências para os profissionais de Educação de Adultos) está a lançar um curso on-line com um conjunto de formadores e palestrantes muito apelativos, destacando exemplos de políticas e práticas de países europeus.

O curso vai abranger exemplos de trabalho como o reconhecimento e validação de de competências, aprendizagem à medida do aprendente e competências básicas. Se é educador ou formador em educação de adultos, membro de uma equipa de trabalho ou está envolvido na elaboração de políticas, este curso é indicado para si. A língua de trabalho será o inglês e a formação é totalmente gratuita. Pode participar em sessões individuais ou em todo o curso.

štvrtok 9 máj 2019, Hungary

21. századi technológia az idősgondozásban

Mit jelent a demográfiai változások által kikényszerített szakmai megújulás az idősgondozásban? Hogyan segítheti a gondozók munkáját és az idősek mindennapi életét a korszerű technológia? Melyek azok az okoseszközök és alkalmazások, amelyek az otthoni önálló életvitelt, az aktív és egészséges időskort segítik, megkönnyítve ezzel a gondozók és családtagok munkáját?

pondelok 20 máj 2019 to piatok 21 jún 2019, Europe

Réalité Virtuelle et pratiques pédagogiques innovantes

Ce MOOC est porté par l’Université Jean Moulin Lyon 3 en partenariat avec les Universités Claude Bernard Lyon 1, Jean Monnet de Saint-Etienne ainsi que l'entreprise Speedernet.
Il a pour objectif de faire découvrir le 360° et la réalité virtuelle  sans connaissance particulière dans le domaine informatique. Il positionne cette modalité pédagogique, facilite sa compréhension à travers des cas d’usages et laisse une large part à la pratique afin d’en favoriser la découverte active.

streda 19 jún 2019 to štvrtok 20 jún 2019, Germany

Lifelong Learning Platform

Annual Conferences

The Lifelong Learning Platform organises an Annual Conferences on transversal and strategic issues in lifelong learning. We invite speakers and participants from various sectors of education and training to see how a same problematic is tackled in a university, an association or a training centre, by the parents, the learners, the educators or managers. Social partners and representatives of national, regional and European institutions participate as well, to broaden the debate and disseminate our results to a larger audience.

štvrtok 11 apríl 2019, Sweden

Lansering av utbildningen "Rekrytera Potential"

Som arbetsgivare får du ett smakprov av utbildningen och nya kunskaper kring hur du kan: • Rekrytera med fokus på potential • Organisera arbete så specialist kan vara specialist och effektivisera verksamheten med stöd av generalister • Dra nytta av mångfald för verksamhetsutveckling Anmäl dig och kom på lanseringseventet med rundabordsdialoger och möten med andra spännande människor. När? Torsdag den 11 april, klockan 8-13 inklusive lunch, på Stadshotellet, Skellefteå . Anmäl dig senast 2 april via mail till Kicki, meddela också särskilda önskemål för fika/lunch.
2 apríl 2019
by Gustaf Ulander
Značky:
štvrtok 4 apríl 2019 to sobota 6 apríl 2019, Malta

Digital Learning Re-Shaping Education

Digital Learning Re-shaping Education
The eTwinning National Support Service is pleased to announce the eTwinning European Seminar for 2019. The Seminar will be held at the Paradise Bay Hotel, Cirkewwa from Thursday 4th April with registrations opening at 16.00 to Saturday 6th April 2019. The Seminar will host teachers from various countries across Europe, as well as from Malta and Gozo.

Máte problém orientovať sa v grafike a v textoch v rámci e-learningu? Radi by ste vo svojich vzdelávacích produktoch používali obe a pritom sa aj trocha zabavili? Chcete sa uistiť, že infografika, ktorú užívate, zodpovedá potrebám vašich online študentov?

Na čo by si človek mal dávať pozor, keď si vyberá vhodné infografické šablóny? A zvyšuje vôbec infografika orientáciu v prostredí a prispieva k uchovaniu vedomostí a zručností?

Stiahnite si zadarmo e-publikáciu, ktorá na tieto otázky odpovie a je navyše zábavná.

Publikácia je v angličtine.