chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 
Máme vyše
54158
členov

Domov

Najnovšie správy

Centrum Euroguidance spolu so Združením pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry vyhlasujú 11. ročník súťaže Národná cena kariérového poradenstva na Slovensku. Partnermi súťaže sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Dňa 13. 06. 2019 sa v susednom Rakúsku uskutočnila výročná konferencia EPALE  "Politické vzdelávanie dospelých v Rakúsku a Európe: Ciele, metódy a perspektívy do budúcnosti", ktorej ústrednou témou bol význam politického vzdelávania dospelých v Rakúsku. 

Hlavným cieľom projektu je prispieť k zvýšeniu kvality a efektívnosti celoživotného vzdelávania získaním a vyhodnotením relevantných dát o úrovni kompetencií (čitateľská gramotnosť, matematická gramotnosť a adaptívne riešenie problémov) dospelej populácie na celom území Slovenskej republiky . 

 

Americká obchodná komora na Slovensku (AmCham Slovakia)  sa aktívne angažuje a hľadá prieniky zdieľania a transferu know-how z podnikateľskej sféry do akademického sektora. Od roku 2011 organizuje program Train the Trainer.
19 jún 2019
by Erika Novotná
(sk)
Bola som nováčikom/zamestnancom poradenskej spoločnosti IPA Slovakia, keď ma kolega Marcel oslovil, či by som sa chcela zúčastniť mobility Erasmus+ v Lotyšsku, zameranú na tému „Ako budovať organizačnú excelentnosť v školách“.
18 jún 2019
by Monika Miklánková
(sk)