chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Spravodajstvo

"Podnikajme v Maďarsku" - pilotné workshopy projektu CORD

31/05/2019
Jazyk: SK

Ste podnikateľ/ka podnikajúci/a na Slovensku a zistíte, že slovenský trh vám už nepostačuje? Ste začínajúci podnikateľ, ktorého produkty by našli oveľa širšie uplatnenie práve na maďarskom trhu? Nepodnikáte síce, ale vaša podnikateľská idea už naberá cezhraničné kontúry? Žijete a (ne)podnikáte v prihraničnom slovensko-maďarskom regióne? Prečo nevyužiť relatívne malú geografická vzdialenosť od Slovenska a takmer 10 miliónov potenciálnych zákazníkov Maďarska?  

Založte si firmu u susedov - v Maďarsku. Daň z príjmov právnických osôb sa tam pohybuje na úrovni 9% (v porovnaní s našimi 21 %) a proces založenia firmy je rýchly a nenáročný, k čomu prispieva i elektronická úradná komunikácia. Navyše sa dnes už nemusíte báť vstúpiť na maďarský trh kvôli jazykovej bariére. Na podnikanie v Maďarsku už nepotrebujete ovládať maďarčinu. Tak, čo myslíte? Ukážeme aj vám v pilotných workshopoch projektu CORD, ako na to.

Slovensko-maďarský projekt CORD – Crossing Bridges with the Help of Ambassadors, programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko pripravil pre Vás interaktívne workshopy zamerané na podnikanie v zahraničí. V našom hľadáčiku sa ocitne práve Maďarsko.

Asociácia lektorov a kariérnych poradcov (ALKP) v spolupráci s partnermi projektu CORD vás pozývajú na pilotné workshopy "Podnikajme v Maďarsku", ktoré sa budú konať:

  • 11. júna 2019 (utorok) v Banskej Bystrici v hoteli Arcade, Nám. SNP 5, 
  • 12. júna 2019 (streda) vo Veľkom Krtíši vo vinárstve VÍNO NATURAL Domin & Kušický s.r.o., Poľná 5.

Registrujte sa  prostredníctvom online formulára najneskôr však do 7. júna 2019.

Obsah vzdelávania:

Dozviete sa výhody podnikania v Maďarsku, ale i to, čo je nutné vedieť a spraviť pred vstupom na maďarský trh, na čo si dať pozor a aké sú najčastejšie chyby začínajúcich podnikateľov. Krok po kroku vás prevedieme fázou realizácie, tj. základnými náležitosťami pre založenie firmy – formy podnikania, výber predmetov činnosti a názvu spoločnosti, sídlo (virtuálne vs. fyzická adresa), základný kapitál, podpis listín atď… , ale aj tým, čo spraviť po založení firmy.

Viack info na tomto linku.

 

/epale/sk/file/achievement-38552871280jpgachievement-3855287_1280.jpg

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn