chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Spravodajstvo

Digitálne zručnosti pre Slovensko

02/05/2018
Jazyk: SK

IT Fitness Test 2018 pokračuje 7. ročníkom najväčšieho testovania digitálnych zručností na Slovensku.

 

     Cieľom IT Fitness Testu 2018 v jeho prvej fáze je získať analytické informácie o úrovni IT zručností žiakov. V druhej fáze testovania (od 1. 7. 2018 do konca roku 2018) sa doň môže zapojiť každý bez ohľadu na vek, skúsenosti s IT či profesijné zameranie.

     Test je dostupný pre všetkých, ktorí sa zaregistrujú na webe www.itfitness.sk a rozhodnú sa do testovania zapojiť. Preverte si digitálne kompetencie a zručnosti zodpovedajúce súčasným IT trendom.

    Všetci riešitelia testu získajú po jeho absolvovaní certifikát, pričom snahou IT Asociácie Slovenska je zaradiť certifikát medzi všeobecne akceptované dokumenty, ktoré by zamestnávatelia zohľadňovali pri pracovných pohovoroch a prijímaní uchádzača do zamestnania.

     IT Asociácia Slovenska spoločne s partnermi organizuje IT Fitness Test už od roku 2010. V roku 2014 získal IT Fitness Test cenu Európskej komisie „Digital Citizenship“.

     Podpora Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti digitalizácie sa vykonáva v súlade s hlavnými iniciatívami stratégie Európa 2020, ako aj s pracovným programom Európskej komisie ET 2020. Iniciatívy odporúčajú členským krajinám zvyšovať kvalitu a efektivitu celoživotného vzdelávania  otvoreným a inovačným vzdelávaním, ktoré zohľadňuje digitálnu éru.

     IT FITNESS TEST je jedným zo spôsobov, ako overiť úroveň digitálnych zručností vzdelávateľov, školiteľov, či kariérových poradcov, ale aj účastníkov vzdelávania. Sektor vzdelávania dospelých bude musieť prevziať úlohy vyplývajúce z nových požiadaviek pracovného trhu.

     Rastúci záujem zamestnávateľov o digitálne zručnú generáciu zamestnancov prináša aj nové trendy v oblasti vzdelávania. Jednotlivci vyhľadávajú možnosti rýchleho a účinného získavania digitálnych zručností a zároveň kladú väčšie požiadavky aj na digitálne zručnosti učiteľov, od ktorých získavajú ďalšie potrebné zručnosti a vedomosti.

     Súčasný spôsob vzdelávania diktuje digitálny vek pracovného trhu. To ukazuje školiteľom flexibilné dráhy vzdelávania, ktorými sa účinne posliní schopnosť jednotlivcov získať želané zamestnanie.

Milí vzdelávatelia, bez ohľadu na váš vek a skúsenosti, otestujte sa s IT FITNESS TEST a nezabudnite ho odporučiť aj vašim študentom !

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn