chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Blog

TRAIN THE TRAINER 2019

19/06/2019
by Erika Novotná
Jazyk: SK

Americká obchodná komora na Slovensku (AmCham Slovakia) sa aktívne angažuje a hľadá prieniky zdieľania a transferu know-how z podnikateľskej sféry do akademického sektora. Od roku 2011 organizuje program Train the Trainer. V spolupráci s Fórom centier podnikových služieb (Business Service Center Forum  - BSCF), AmCham Slovakia pripravili aj tento rok  8. ročník programu Train the Trainer. Program prebieha v období od marca do júna 2019 a je organizovaný členskými spoločnosťami AmCham Slovakia a jej partnermi.

Po tretí krát sa tento rok program realizuje aj v Košiciach. Ide o sériu piatich workshopov, určených stredoškolským a vysokoškolským pedagógom, zo zámerom priniesť do výučbového procesu súčasné trendy v oblasti mäkkých zručností. Členské spoločnosti Fóra centier podnikových služieb, ktoré na Slovensku zamestnávajú viac ako 32 000 ľudí, považujú ovládanie mäkkých zručností za kľúčové pre uplatnenie absolventov na trhu práce. Cieľom programu Train the Trainer 2019 je poskytnúť učiteľom a lektorom na vysokých školách know-how a zručnosti potrebné v oblasti vzdelávania a pomôcť vytvoriť užitočné prepojenia s príslušnými členskými spoločnosťami.

/epale/sk/file/5nbmimg0024jpgjpg5nbm.img_0024_jpg.jpg

Workshopy prebiehajú pod vedením expertov z radov spoločností Fóra.  Účastníci programu mali možnosť vzdelávať sa v témach osobnostnej typológie (LafargeHolcim), koučingu v práci so študentmi (T-Systems), spätnej väzby (IBM), efektívnej komunikácie a SCRUM (VISMA), prezentačných zručností (AT&T).

     Program Train the Trainer 2019 bude ukončený koncom júna, slávnostným odovzdávaním certifikátu účastníkom programu.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn