chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Domov

Najnovšie správy

Fotografická súťaž, v ktorej sa študenti odborného vzdelávania a odbornej prípravy (VET) z celej Európskej únie môžu podeliť o svoje príbehy, vďaka čomu majú šancu vyhrať cestu do Bruselu alebo mesta Thessaloniki (Solún).

Vzdelanie je tradičná hodnota, ktorej význam má v dnešnej dobe nezastupiteľnú rolu. Každá moderná spoločnosť si uvedomuje dôležitosť vzdelania a vedomostí, ktoré sú využiteľné pre vlastný prospech. Koncept celoživotného učenia, vzhľadom k fenoménu starnutia populácie a rastúcemu počtu seniorov, je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Vzdelávanie a učenie sa počas celého života je spôsob, ako aktívne starnúť a udržiavať sa v dobrej psychickej a fyzickej kondícii aj vo vyššom veku.

Mestá a obce Slovenska v rámci plnenia cieľov Komunitného plánu sociálnych služieb na roky 2014 – 2020 s výhľadom do roku 2022 spolupracujú s rôznymi organizáciami pôsobiacimi na území mesta. Okrem riešenia sociálnych otázok svoje aktivity smerujú  na vzdelávanie a poradenstvo pre dospelých ako jeden z nástrojov pomoci a podpory občanov.  Výnimkou nie je ani mesto Brezno, kde od roku 2014 pôsobí Poradenské centrum pre dospelých (PCD).

16 máj 2017
by Iveta Husenicová
(sk)

V novembri 2016 bola schválená Koncepcia rozvoja práce s mládežou Trenčianskeho samosprávneho kraja do roku 2020 . Cieľom koncepcie je ponúkať príležitosť na zamestnanie, aktívne občianstvo a účasť zástupcov mládeže na spoločenskom a politickom živote.

Mladí ľudia vo veku do 30 rokov predstavujú podstatnú časť obyvateľstva SR. Deti a mládež majú špecifické potreby, ktoré je potrebné brať do úvahy v procese ich prípravy pre spoločenský a pracovný život. Patria k najzraniteľnejším skupinám v spoločnosti a zároveň sú cenným zdrojom jej rozvoja.

Podporujeme Učiace sa Slovensko!

Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v Slovenskej republike jednoznačne podporuje návrh Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania Učiace sa Slovensko a zasiela ďalšie návrhy:

V kocke

30 years of Erasmus+

Najaktívnejšie diskusie

18 máj 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
46 Komentáre
15 máj 2017
by:David Mallows
(en)
4 Komentáre
02 máj 2017
by:Brian Caul
(en)
4 Komentáre
25 apríl 2017
by:Iwona Buks
(pl)
4 Komentáre
28 apríl 2017
by:Renata Wrona
(pl)
3 Komentáre