chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Domov

Najnovšie správy

Európska komisia spustila nový online prieskum týkajúci sa dopadu medzinárodných mobilít a programov spolupráce v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Cieľom dotazníka je získať spätnú väzbu od všetkých účastníkov, ako aj tých, ktorí sa priamo nezúčastnili žiadnej medzinárodnej mobility či programu spolupráce.

     Počiatky supervízie nachádzame v ekonomickom prostredí anglicky hovoriacich krajín, postupne však prenikla a stala sa významnou súčasťou predovšetkým v pomáhajúcich profesiách. Využíva sa aj v školstve, medicíne, či ako nástroj riadenia a kvality v rôznych organizáciách. V našom príspevku budeme poukazovať predovšetkým na jej typy, funkcie, ciele a zameranie v poradenskej práci. Definícií supervízie v odbornej literatúre je mnoho.

18 apríl 2017
by Eva Kováčová
(sk)

Etiketa je súbor pravidiel, ktorými by sme sa mali riadiť pri stretávaní sa s druhými ľuďmi v konkrétnych situáciách. Dodržiavanie pravidiel etikety neznamená, že sa budeme musieť správať neprirodzene.  Naše správanie môže byť prirodzené a zároveň v súlade s pravidlami etikety. Sú vytvorené tak, aby vyhovovali väčšine ľudí. Základom je ohľaduplnosť, empatia, citlivý prístup k človeku. Niektoré pravidlá sa časom zmenia, väčšine to už nevyhovuje „po starom“.

13 apríl 2017
by Tatiana Lesayová
(sk)

V súčasnosti vzdelávanie dospelých ďaleko presahuje rámec iba získavania vedomostí dospelými ľuďmi. Týka sa komplexnej schopnosti učiť dospelých žiť po celý ich profesijný, rodinný a osobný život. Vzdelávanie dospelých je determinované politikou vzdelávania. Vzdelávanie dospelých je v súčasnosti podporované ako spôsob aj prostriedok účinnej pomoci ľuďom k životu v podmienkach globalizovaného sveta.

V rámci projektu DIMA bol vykonaný prieskum v oblasti vzdelávania dospelých, cieľom ktorého bolo identifikovať potreby a problémy, ktorým v súčasnosti čelia jednotlivé krajiny. Účelom prieskumu bolo taktiež zhrnúť opatrenia prijaté na odstránenie identifikovaných nedostatkov a problémov. Prieskum prebehol v krajinách zapojených do projektu DIMA, t.j. Slovensko, Slovinsko, Írsko a Cyprus. Výsledky sú zachytené v správe vypracovanej v rámci projektu DIMA.

V kocke

Najaktívnejšie diskusie

User Default Image
18 apríl 2017
by:Tijana Kljajevic
(und)
10 Komentáre
11 apríl 2017
by:Kamil Śliwowski
(pl)
6 Komentáre
09 apríl 2017
by:Jumbo KLERCQ
(nl)
6 Komentáre
11 apríl 2017
by:Mahira Mifsud
(en)
6 Komentáre
30 marec 2017
by:Beata Ciężka
(pl)
4 Komentáre