chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe

 
 

Domov

Najnovšie správy

Európska komisia schválila návrh na vznik Európskeho rámca pre kvalitnú a účinnú učňovskú prípravu. Iniciatíva je súčasťou Novej agendy zručností pre Európu odštartovanej v júni 2016. Taktiež je previazaná s Európskym pilierom sociálnych práv, z ktorého pramení právo na kvalitné a inkluzívne celoživotné vzdelávanie a tréning.

Peter Baláž pochádza z Partizánskeho a svoj zápal pre cudzie jazyky úspešne šíri prostredníctvom vzdelávacích webov a podujatí. V roku 2012 bol poctený titulom esperantista roka. Okrem esperanta a rodnej slovenčiny ovláda ďalších päť jazykov a ako koordinátor občianskeho združenia E@I (Edukácia a internet) prispieva k osvete naprieč rôznymi oblasťami života relevantnými pre všetky vekové kategórie. O svoje skúsenosti a pohľady sa s nami v rozhovore podelil Peter Baláž.

14 november 2017
by Eva BRAZDILOVA
(en)

 Zdravotná gramotnosť je pojem , ktorý málokto  pozná  a viac menej pri všetkých zložkách gramotnosti jedinca je podceňovaný a nekladie sa na ňu taký dôraz ako by si zaslúžila.  Ide o gramotnosť,  ktorá sa týka najme kognitívnych a sociálnych zručností jedinca, ktoré získava jedinec  pre lepšie vyhľadávanie, pochopenie  informácií a použitie informácií o zdraví a zdravotníckych službách. V rámci edukácie človeka je zdravotná gramotnosť jednou zo zásadných podmienok správneho  a kvalitného prežitia života človeka.

V kocke

30 rokov programu Erasmus+

Najaktívnejšie diskusie

15 november 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
78 Komentáre
03 november 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
62 Komentáre
27 október 2017
by:Marica Vukomanovic
(en)
16 Komentáre
30 október 2017
by:EPALE Moderator
(en)
5 Komentáre
User Default Image
17 november 2017
by:Ewa Maria Grzesiak
(pl)
4 Komentáre