chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Platforma electronică pentru educația adulților în Europa

 
 

Calendar

Konferencja międzynarodowa: Edukacja międzykulturowa w Polsce i na świecie: 30 lat doświadczeń – problemy – perspektywy

Postat de Nina Woderska 2 luni 3 săptămâni în urmă

Sâmbătă 6 Aprilie 2019
Cieszyn i Ustroń
,

Konferencja międzynarodowa: Edukacja międzykulturowa w Polsce i na świecie: 30 lat doświadczeń – problemy – perspektywy 

"Mamy przyjemność zaprosić na XXV sesję naukową poświęconą zagadnieniom edukacji międzykulturowej, organizowaną przez cieszyński ośrodek akademicki. Głównym obszarem dyskusji podczas konferencji mamy zamiar uczynić konteksty teoretyczne i praktyczne edukacji międzykulturowej realizowanej w Polsce i za granicą. Skoncentrujemy się na kilku ważnych obszarach tematycznych, dotyczących m.in.:

  • aktualnych uwarunkowań pedagogiki i edukacji międzykulturowej, w tym polityki i zmian klimatu społecznego,
  • sytuacji społeczności mniejszościowych – autochtonicznych i napływowych – w różnych krajach,
  • kondycji dyscypliny naukowej – pedagogiki międzykulturowej, jak i obszaru praktyki społecznej – edukacji międzykulturowej,
  • strategii upowszechniania oraz promocji idei i praktyki edukacji międzykulturowej zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w dniu 4 czerwca na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbędzie się uroczystość nadania Profesorowi Tadeuszowi Lewowickiemu tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego. Tegoroczna konferencja będzie również uroczystym wydarzeniem w naukowym życiu naszych Zakładów – Jubileuszem 30-lecia funkcjonowania zespołu badawczego działającego pod kierunkiem naukowym Profesora Tadeusza Lewowickiego. Mamy nadzieję, że proponowana tematyka, forma spotkania oraz wiosenny krajobraz i urok Ziemi Cieszyńskiej zachęcą do wzięcia udziału w spotkaniu naukowym. Z uwagi na fakt, że czerwiec jest miesiącem, w którym odbywa się wiele konferencji, już teraz prosimy o zarezerwowanie terminu i przyjęcie zaproszenia do udziału w naszym seminarium."

Informacje organizacyjne:

Merytoryczny program konferencji obejmuje dni od 4 do 5 czerwca 2019 roku. Pragniemy zaproponować obrady w formie wymiany poglądów, dyskusji, wspólnie formułowanych wniosków, tez i sugestii badawczych. Taka forma spotkania sprawia, że pożytki poznawcze i rekomendacje badawcze w dużej mierze zależą od udziału Uczestników w kolejnych częściach całej konferencji. Zachęcamy zatem do zaplanowania pobytu w Cieszynie i Ustroniu z uwzględnieniem dwudniowych obrad.
  • Teksty zostaną opublikowane w punktowanych czasopismach „Kultura i Edukacja”
(http://czasopisma.marszalek.com.pl/pl/10-15804/kie) oraz „Edukacja Międzykulturowa”
(http://czasopisma.marszalek.com.pl/pl/10-15804/edukacja-miedzykulturowa) po uzyskaniu pozytywnych recenzji. Artykuły należy przygotować zgodnie z wytycznymi zawartymi w zakładce z informacjami dla autorów czasopism.
  • Zapisy na do aktywnego uczestnictwa przewidzuane były do 25.03.2019, zachęcam jednak do kontaktu z Organizatorami i/lub udział bierny.
  • Koszt uczestnictwa w konferencji wraz z pakietem socjalnym wynosi:
I wariant – 550 zł (wyżywienie od obiadu 4.06 do obiadu 5.06 oraz 1 nocleg),
II wariant – 680 zł (wyżywienie od kolacji 3.06 do obiadu 5.06 oraz 2 noclegi).
Podajemy numer konta, na które należy przelać opłatę konferencyjną
nr rachunku: 83 2490 0005 0000 4600 9215 4170 Alior Bank SA
Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej
ul. Świerkowa 20, 15-328 Białystok
z dopiskiem: „Edukacja Międzykulturowa – Cieszyn”
Limba principală:
Tipul evenimentului: 
Conferință
Taxă de participare: 
Da
Termen-limită de înscriere: 
30/04/2019
Eveniment online: 
Nu
Organizat de: 
Zakład Pedagogiki Ogólnej i Metodologii Badań Zakład Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Katedra Edukacji Międzykulturowej Uniwersytetu w Białymstoku Zakład Edukacji Międzykulturowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Katedra Pedagogiki Społecznej Akademii Ignatianum w Krakowie Національнa академія педагогічних наук України Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej
Tip organizator : 
Alt eveniment
Date de contact: 
Wszelkie dodatkowe informacje organizacyjne można uzyskać pod numerami telefonów: dr hab. Anna Szafrańska, prof. UŚ tel.: 502402373; mail:a.szafranska@interia.eu dr Łukasz Kwadrans tel.: 692273963; mail: lukaszkwadrans@poczta.fm
Număr de delegați: 
100 - 200
Grup-țintă: 
Rețele și organizații de învățare a adulților
Tema abordată:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn