chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 
Mamy ponad
53369
członków

Strona główna

Najnowsze treści

Sport w kształceniu dorosłych ma historię długą i bogatą w sukcesy. Według statystyk dotyczących uniwersytetów ludowych, prowadzonych przez Niemiecki Instytut Edukacji Dorosłych liczba kursów sportowych i zdrowotnych od dziesięcioleci przoduje w rankingach popularności obok kursów językowych. Mimo to widok dorosłych idących do uniwersytetu ludowego z matami do jogi nadal wywołuje uśmiech u przypadkowego obserwatora. Sport i edukacja dorosłych są tak oczywiste, a jednocześnie dla wielu tak odlegle.

23 Maj 2019
by Susanne Witt
(en)

Świat zawodów i świat pracy zmieniają się niezwykle dynamicznie. Warto być na bieżąco. Szczególnie wtedy, gdy jako dorośli podejmujemy decyzje o rekwalifikacji lub chcemy uzyskać nowe kwalifikacje i kompetencje zawodowe. Czasopismo My Zawodowcy może być pomocne w aktualizacji wiedzy na temat pracy w poszczególnych zawodach i wymagań wobec profesjonalistów w poszczególnych branżach.

Jesienią tego roku ruszy ogólnopolska kampania społeczna „Dni Uczenia się Dorosłych 2019” wspierająca kształtowanie nawyku uczenia się w dorosłości.

22 Maj 2019
by Karolina Kwiatosz
(pl)

Jeśli przypomnimy sobie początki Europy, stanie się jasne, jak bardzo wyjątkowy i niezwykły jest projekt Europa: dawni zaciekli wrogowie decydują się na wspólnotę, która reguluje pokój i współpracę, wspólnotę, której chcą się podporządkować. Na tle wszystkich wyzwań myśl ta nie jest już dziś odczuwalna - a może jednak?

22 Maj 2019
by Wochenschau Ver...
(de)