chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Strona główna

Najnowsze treści

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ma przyjemność zaprosić wszystkie firmy szkoleniowe zainteresowane rejestracją w Bazie Usług Rozwojowych do kolejnego Mobilnego Punktu Rejestracji (MPR). Tym razem odbędzie się on 28 czerwca br. w Łodzi, podczas konferencji „Łódzkie Usługi Rozwojowe 2017”.

20 czerwca 2017 roku odbyło się kolejne z cyklu Webinarium EPALE, podczas którego nasza Ambasadorka, Anna Kwiatkowska, zaprezentowała Nowoczesne technologie w aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Podczas spotkania omówiliśmy m.in. w jakich obszarach życia można aktywizować osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jak wykorzystywać multimedia - filmy, telewizję internetową, radio internetowe oraz aplikacje tworzone na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną.

21 Czerwiec 2017
by Justyna Bednarz
(pl)

W ślad za upowszechnianiem się prowadzenia badań ewaluacyjnych szkoleń i innych form doskonalenia, ruszył ruch opracowywania (i publikowania w Internecie) poradników i „gotowych pakietów uniwersalnych narzędzi ewaluacyjnych” do stosowania na każdą okoliczność. Wspomniane poradniki oferują głównie najróżniejsze „szablony” ankiet, scenariuszy wywiadów, a czasem nawet arkusze do analizy dokumentów. Ich pozyskanie (lub zakupienie) daje poczucie, że nie będzie trzeba „tracić czasu” na żmudne przygotowania własnych narzędzi badawczych.

21 Czerwiec 2017
by Beata Ciężka
(pl)
2 Komentarze

Ewaluacja powinna być traktowana jako stały element każdego projektu, w tym projektu szkoleniowego. Celem prowadzenia ewaluacji jest dostarczanie informacji pomagających podejmować słuszne i uzasadnione decyzje w oparciu o dane.

Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak planować ewaluację, aby można ją było zrealizować z pożytkiem dla jej użytkowników i bez nadmiernego obciążania pracą jej wykonawców.

21 Czerwiec 2017
by Beata Ciężka
(pl)
Już od kilku miesięcy mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać z możliwości dofinansowania szkoleń i doradztwa ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest ono udzielane w ramach tzw. Podmiotowych Systemów Finansowania (PSF) funkcjonujących w poszczególnych województwach. Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem z tego typu usług muszą skontaktować się z operatorem działającym na danym terenie, który odpowiada bezpośrednio za udzielanie wsparcia. Szczegółowe informacje dotyczące zasad dofinansowania oraz dane kontaktowe operatorów w podziale na województwa można znaleźć na stronie http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie.
21 Czerwiec 2017
by Szymon Kurek
(pl)

W skrócie

30 lat programu Erasmus+

Główne wątki dyskusji

08 Czerwiec 2017
by:EPALE Moderator
(en)
135 Komentarze
25 Maj 2017
by:Erdek Public Ed...
(en)
6 Komentarze
05 Czerwiec 2017
by:Monika Dawid-Sawicka
(pl)
4 Komentarze
19 Czerwiec 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
3 Komentarze