chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Serwis informacyjny

Webinarium EPALE: Ewaluacja nie musi być nudna!

25/04/2017
Język: PL

Ocena zrealizowanego szkolenia powinna być naturalną jego konsekwencją, ale czy powinna to być nużąca ankieta poszkoleniowa? To już nie jest takie oczywiste. Jak przeprowadzić ciekawą ewaluację projektów szkoleniowych dowiedzą się Państwo podczas Webinarium EPALE: Ewaluacja nie musi być nudna!

/epale/pl/file/banerekwebinariumaltjpgbanerek_webinarium_alt.jpg

 

18 maja 2017 roku, o godzinie 11:00 zapraszamy na Webinarium EPALE, podczas którego Beata Ciężka, ewaluator i specjalista ds. badań jakościowych oraz analiz eksperckich zaprezentuje metody ewaluacji projektów szkoleniowych.

W programie:

 1. Co warto ewaluować na szkoleniach, czyli czy i kiedy informacja, że „nie było ciasteczek czekoladowych” może być użyteczna?
 2. Kiedy ewaluować szkolenie, czyli czy można ocenić jakość szkolenia zanim się je
  w ogóle przeprowadziło?
 3. Czy ankieta „załatwi sprawę”, czyli alternatywne metody prowadzenia ewaluacji szkoleń.

Zapraszamy do rejestracji na Webinarium EPALE: https://frsewebinarium.clickmeeting.pl/webinarium-epale-ewaluacja/register  

***

Beata Ciężka - jest autorką i realizatorską szkoleń z zakresu ewaluacji. Była wykładowcą na studiach podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Specjalizuje się w badaniach jakościowych i analizach eksperckich. Jest Ambasadorką EPALE.

Webinarium EPALE - cykl spotkań on-line, których celem jest promowanie wysokiej jakości uczenia się dorosłych w Europie. Spotkania, kierowane do kadry edukacji dorosłych, są okazją do wymiany doświadczeń
a przez to do doskonalenia kompetencji zawodowych.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments

Displaying 1 - 4 of 4
 • Obrazek użytkownika Justyna Bednarz

  Webinarium jest bezpłatne i ogólnodostępne, zapraszamy!

  Jako Krajowe Biuro EPALE będziemy raz na jakiś czas organizować seminaria lub webinaria poświęcone różnym tematom z obszaru edukacji dorosłych. Zachęcamy do śledzenia informacji na ten temat na EPALE!

 • Obrazek użytkownika Paulina Hojda

  Dziękuję za ten temat i czekam na webinarium z niecierpliowością.

  Mam tylko pytanie, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Czy webinarium jest płatne?

 • Obrazek użytkownika Jolanta WOLAGIEWICZ

  Bardzo ciekawy temat, tym bardziej, że często załatwiany automatycznie, przez sztampowe ankiety nie wiele wnoszące, wypełniane przez uczestników pośpiesznie i bez przemyśleń. Przecież ewaluacja to bardzo ważna część kazdego zadania. Informacje zebrane podczas ewaluacji są a przynajmniej powinny być przyczynkiem do doskonalenia działania.

  Czekam na webinarium z ciekawością.

 • Obrazek użytkownika Maria Jedlińska

  Bardzo ciekawy temat. Ewaluacja w projektach jest konieczna. Niejednokrotnie - jako "obciążenie" wymagane przez grantodawcę - uważana jest za balast niewiele wnoszący w realizację projektu.

  Generalnie, przyzwyczajeni jesteśmy do wyrażania swoich opinii o szkoleniu po jego zakończeniu, w formie papierowego formularza. Chcemy iść do domu, szybko wypełniamy ankietę, nie lubimy pytań otwartych. Czy w takim razie spełnia ona swoje zadanie? Czy stanowi dla trenera/organizacji źródło informacji co do celów, wartości realizowanego programu nauczania czy planu działania? Czy jest ważną częścią całego procesu podejmowania decyzji?

  Zachęcająco brzmi tytuł webinarium. Z pewnością nie będę się nudzić :)