chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Blog

Nagranie z Webinarium EPALE: czym jest obywatelstwo i jak je rozwijać?

20/05/2019
by Justyna Bednarz
Język: PL

Zapraszamy do obejrzenia Webinarium EPALE: Czym jest obywatelstwo i jak je rozwijać? Podczas rozmowy dr Monika Gromadzka i dr Marta Pietrusińska starały się odpowiedzieć na pytania:    

  • Paradygmat aktywnego obywatelstwa- jakie są jego mocne i słabe strony?
  • Jak wspierać rozwój obywatelstwa na poziomie jednostkowym i grupowym?
  • Jak władze lokalne mogą prowadzić edukację obywatelską dorosłych?

Polecamy :)

  

***

   

dr Monika Gromadzka – andragog, wykładowca i tutor akademicki, trener, konsultant w zakresie efektywności osobistej. Pracownik Katedry Edukacji Ustawicznej i Andragogiki Uniwersytetu Warszawskiego, Członkini ATA i ESREA oraz Rady Redakcyjnej czasopisma naukowego „Studia Dydaktyczne”. Ambasadorka EPALE.

dr Marta Pietrusińska – Doktor nauk społecznych, socjolożka i pedagożka specjalizująca się w  zagadnieniach z zakresu międzykulturowości oraz edukacji obywatelskiej. Zajmuje się przede wszystkim zagadnienia związanymi z mniejszościami kulturowymi i religijnymi, a także wykorzystaniem edukacji obywatelskiej dorosłych w procesach integracyjnych grup mniejszościowych i i większościowych. Autorka wielu publikacji naukowych z tego zakresu.  Obecnie pracuje, uczy i prowadzi badania na Wydziale Pedagogicznym oraz Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz współpracuje z Urzędem m.st. Warszawy (mpietrusinska@uw.edu.pl).  

Webinarium EPALE – cykl spotkań on-line, których celem jest wspieranie profesjonalnego rozwoju osób uczących dorosłych. Spotkania, kierowane do kadry edukacji dorosłych, są okazją do wymiany doświadczeń, a przez to do doskonalenia kompetencji zawodowych.

  

Zobacz także:

Edukacja obywatelska dorosłych w Warszawie – w stronę lokalności i aktywności

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn