chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Strona główna

Najnowsze treści

Przywództwo to kluczowy czynnik zarządzania, który przyczynia się do długofalowych sukcesów organizacji oraz rozwoju pracowników. Zatem zrozumienie czym jest przywództwo i jak ważną rolę odgrywa we współczesnym świecie biznesu, jest niezbędne by skutecznie zarządzać.

Co oznacza być dobrym liderem? Na ten temat powstało wiele książek, opracowań czy badań. Skuteczni liderzy nie posługują się jednym typem przywództwa, lecz potrafią dynamicznie dostosowywać swój styl kierowania do zmieniających się warunków.

24 Lipiec 2017
by Angelika Stąpór
(pl)

Biblioteka Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów opublikowała polskie wydanie europejskiego podręcznika Lifelong Learning in Museums wydanego we Włoszech w 2007 r. W opracowaniu polskiej wersji wykorzystano późniejszą publikację – niemiecki podręcznik z 2010 r., zaktualizowany i rozszerzony przez Deutscher Museumsbund.

Postępująca cyfryzacja życia społeczno-gospodarczego na świecie powoduje, że zapotrzebowane na specjalistów w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) wzrasta z roku na rok. Mimo że instytucje edukacyjne w Unii Europejskiej starają się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku pracy w poszczególnych krajach członkowskich, to firmy borykają się z niedoborem pracowników.

W ramach zrealizowanego przez Fundację Aktywny Senior projektu Rozwój kompetencji-Motorem zmiany, dofinansowanego z programu Erasmus+ Edukacja dorosłych, powstały jako jeden z rezultatów tego projektu 4 Grupy Samokształceniowe prowadzone przez dojrzałych wolontariuszy dla dojrzałych uczestników tych Grup. 

20 Lipiec 2017
by Iwona Nowińska
(pl)
2 Komentarze
W dniach 6-10 lutego 2017 w Kopenhadze Członkowie Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK zgłębiali tajniki szkolenia, tym razem „Consulting and development of teams and group". Uczestnicy szkolenia otrzymali solidną dawkę psychologii na temat zachowań ludzi, ich stosunku do rozwiązywania problemów, aprobowania zmiany własnych przekonań i uczenia się. Matrycjusze dowiedzieli się, że rolą konsultanta, facylitatora jest szybkie zrozumienie na jakich zasadach działa organizacja oraz stworzenie atmosfery do przeprowadzania zmiany, uczenia się i współtworzenia. Z kolei głównym problemem pracy konsultanta jest znalezienie sposobu jak zachęcić innych do zmiany. Wszyscy jesteśmy zdolni do akceptującego zrozumienia, określonego jako chwalenie i pozytywne ocenianie innych. Akceptujące zrozumienie polega na przyjęciu założenia, że cokolwiek się dzieje, ma uzasadnioną przyczynę, musi mieć logiczne wytłumaczenie z czyjejś perspektywy i jest czynione w dobrej intencji. Projekt „Europejskie doświadczenia SKiTZ MATRIK – transfer i kaskadowanie wiedzy” jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.