chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Strona główna

Najnowsze treści

Angielskie słowo „literacy” ma bardzo prostą definicję – to umiejętność czytania i pisania – jednak jego precyzyjne znaczenie jest przedmiotem niekończących się dyskusji.
20 Wrzesień 2017
by David Mallows
(en)
Z jednej strony młodzi entuzjaści nowych technologii, z drugiej – starsi, pełni cierpliwości ludzie, gotowi dzielić się doświadczeniem życia z niepełnosprawnością. W Warszawie spotkali się niewidomi z Austrii, Belgii i Polski.
19 Wrzesień 2017
by Urszula Kaczorowska
(pl)
Jedno z najczęstszych powiedzeń, które dotyczy porażek brzmi: „Uczymy się na błędach”. Na co dzień pracuję jako trener i zajmuję się rozwijaniem kompetencji pracowników organizacji, w naturalny sposób zatem ten obszar ciekawi mnie szczególnie. Stąd właśnie wziął się pomysł zebrania inspiracji dotyczących popełniania błędów w rozwoju kompetencji. Wiem, że na sali szkoleniowej popełnianie błędów potrafi dać uczestnikom możliwość rozwoju, ukierunkować ich na obszary, o których wcześniej nie myśleli. Ale wiem też, że niespecjalnie lubią pomyłki popełniać. Zdarzało mi się celowo upraszczać instrukcję do zadania, czy wydłużać czas na jego realizację, tylko po to, żeby uczestnicy po jego wykonaniu mieli poczucie sukcesu i odczuwali komfort. Czy jednak miało to szansę pozytywnie wpłynąć na efekty uczenia się? Zobaczmy.
18 Wrzesień 2017
by Rafał Żak
(pl)
W sferze uczenia się trenerów i trenerek powinny współgrać dwa nurty: po pierwsze budowania wiedzy eksperckiej w dziedzinie (lub dziedzinach), którą dana osoba się zajmuje, po drugie – doskonalenia i poszerzania listy stosowanych metod, sposobu pracy z dorosłymi odbiorcami.
18 Wrzesień 2017
by Daria Sowińska-...
(pl)
Wielu kandydatów (co jest uzasadnione) uskarża się na brak informacji zwrotnej od headhunterów, przedstawicieli działów HR zajmujących się rekrutacją lub managerów. Kandydaci lub też indywidualni klienci, z którymi pracuję, w różny sposób określają informację zwrotną. Dla jednych informacją zwrotną jest zwykła wiadomość, że ich kandydatura nie została wybrana, inni oczekują bardziej szczegółowych informacji o powodach odrzucenia ich kandydatury (poziom szczegółowości nie zawsze jest określany). Istnieje wiele definicji „feedbacku” niemniej jednak większość sprowadza się do następującej: „feedback” to przekazanie odczuć i spostrzeżeń w oparciu o fakty. Feedback to narzędzie używane głównie w zarządzani, coachingu – dzieli się na negatywny i pozytywny, konstruktywny i nie konstruktywny. Celem feedbacku jest bieżące zwrócenie uwagi pracownikowi na to, co powinien wzmacniać w swojej pracy, a co zmienić.
18 Wrzesień 2017
by Agnieszka Piątkowska
(pl)

W skrócie

30 lat programu Erasmus+

Główne wątki dyskusji

11 Wrzesień 2017
by:Christian BERNHARD
(de)
14 Komentarze
02 Wrzesień 2017
by:NSS EPALE Nederland
(en)
3 Komentarze
User Default Image
28 Sierpień 2017
by:Tijana Kljajevic
(und)
2 Komentarze
21 Sierpień 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
2 Komentarze
30 Sierpień 2017
by:Riina Kütt
(et)
2 Komentarze