chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ePlatforma na rzecz uczenia się dorosłych w Europie

 
 

Strona główna

Najnowsze treści

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny opublikował w 2016 roku raport o sytuacji zdrowotnej ludności Polski (2016 r). Warto zajrzeć do tej cennej publikacji, aby mieć orientację w kwestii zdrowia polskiego społeczeństwa. Podkreślono w nim, że istotne jest stałe monitorowanie sytuacji zdrowotnej w kraju, które zwłaszcza ma istotne znaczenie dla oceny skuteczności realizacji polityki zdrowotnej i planowania odpowiednich działań prowadzących do utrzymania i poprawy zdrowia populacji w Polsce.

Niniejszy artykuł poświęcony jest aspektom prozdrowotnym, wpływającym na jakość życia, a także edukacji w kontekście kształcenia dorosłych. Dobrym przykładem takich działań jest Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie, która współdziałając z licznymi partnerami i kształcąc kadry medyczne, znacząco wpływa na polepszenie zdrowia pacjentów w każdym wieku.
Środki dydaktyczne dla trenera, szkoleniowca, wykładowcy – zbędny dodatek czy podstawowe narzędzie pracy? Przeglądając różne strony z materiałami dla trenerów, coraz częściej napotykam różnego rodzaju pomoce naukowe, które mają uatrakcyjnić przebieg szkolenia i proces uczenia się. Należy jednak zadać pytanie, czy te rekwizyty są niezbędne i czy rzeczywiście musimy je stosować. Niektórzy entuzjaści stwierdzą: „Oczywiście, przecież po to je mamy”. U innych coraz wymyślniejsze gadżety mogą budzić obawę, że będą odciągać uwagę uczestników od tematu i przebiegu szkolenia.
15 Grudzień 2017
by Monika Gromadzka
(pl)
8 na 10 Europejczyków uważa, że dziedzictwo kulturowe ma znaczenie nie tylko dla nich, ale także dla ich społeczności, regionu, państwa oraz całej Unii Europejskiej, wynika z najnowszego badania Eurobarometru. Znaczna większość respondentów jest dumna z dziedzictwa kulturowego, zarówno swojego kraju, regionu, jak i innych państw europejskich.

W skrócie

30 lat programu Erasmus+

Główne wątki dyskusji

User Default Image
30 Listopad 2017
by:Anete Skalde
(lv)
5 Komentarze
User Default Image
25 Listopad 2017
by:Monika Mużyło
(pl)
5 Komentarze
24 Listopad 2017
by:Iwona Buks
(pl)
4 Komentarze
24 Listopad 2017
by:Renata Wrona
(pl)
3 Komentarze