chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Electronic Platform for Adult Learning in Europe

 
 

Blog

EPALE focus: Volunteering in adult learning

11/12/2018
by EPALE Moderator
Language: EN
Document available also in: ES SV LT DA ET MT CS PL NL DE FI IT EL HU SL SK LV BG

/epale/en/file/volunteering-adult-learningVolunteering in adult learning

Volunteering in adult learning

 

EPALE’s thematic focus for December is on the role of volunteering in adult learning.

Volunteers can contribute to the adult learning sector by working alongside local staff to provide basic education and language learning, or in other ways such as assisting in small community ventures and skills training. But it’s not just about basic skills and literacy – volunteers with expertise in business or marketing, for example, can help people with the skills needed to set up and run a small business. They can help develop cross-cultural relationships and enable adults to make a living or understand their human rights.

Here at EPALE we appreciate the important role of volunteering in adult learning. Check out the links below for some interesting resources on the topic, uploaded by the community and the national teams, and visit EPALE regularly in December for new content!

 

Blog posts

The role of volunteer befrienders in supporting integration (EN)

Welcome to dance class where the average age is 77 (EN, BG, FR, FI)

Building diverse communities through volunteering (SK, ET, EN)

Validation of competences in the field of volunteering based on the European Qualification Framework (EN, DE, ES, PT, BG, IT, FI)

Workshop case study: 'Volunteers for Intercultural Learning' (EN)

Volunteers in language and literacy education for adult migrants (EN, NL)

A volunteer’s most important skill is to listen – Job Shadowing Experience in London (EN, FI)

Volunteers: how do they get their skills recognised? (EN, ET)

Volunteering for the Future: Upskilling International Volunteers as Active Citizens on International Development Issues (EN)

Case study: Project ‘I Volunteer!’ (EN)

Volunteering as an adult tutor (EN, ET)

The adult learning volunteer (EN, NL)

 

Resources

LEVER UP / Valuing informal learning and transversal competences experienced in the voluntary service to increase employability, social responsibility and mobility

Evidencing the impact: a resource to support the volunteering sector to evidence the impact of adult learning

The role and value of volunteers in the criminal justice system - a European study

Volunteers make a difference: tools and best practices in recruiting, managing and retaining volunteers

Community Learning and Volunteering

Inclusive volunteering

Volunteer impact, motivations and recognition

Reports from Grundtvig workshop – "Volunteers for Intercultural Learning"

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Displaying 1 - 10 of 10
 • Santa Pētersone's picture
  Tā ir liela drosme pieteikties kā brīvprātīgajam. Tas nozīmē, ka tev ir jāapzinās savas dotības kādā nozarē un jāspēj tās dot kādam citam. Ļoti apsveicami, ka ir šādi cilvēki, kas nebaidās dalīties ar savām zināšanām un prasmēm, jo ir daudzi brīvprātīgie, kas vēlētos mācīties un būt zinoši dažādās jomās. Es arī vēlētos piedalīties šādās akcijās kā brīvprātīgais, bet vēl neesmu līdz galam tam nobriedusi un neredzu, ka spētu kādam dot kādu noderīgu informāciju. 
 • Ágnes Huszár's picture
  Ez a téma nagyon aktuális! Nemcsak a vállalkozás vagy a marketing, hanem a kiberbiztonság területén is nagy szerepük lenne az önkénteseknek, hogy népszerűsítsék a szakmát – a lányok körében is! –, mivel nincsen elegendő szakértő, aki ellátná ezt a feladatot. Azon kevesek, akik képzettek ezen a területen, az önkéntes tudásmegosztásban való szerepvállalással sokat tehetnének a felnőttkorú lakosság biztonságos internethasználatának érdekében.
 • Linda Trūle's picture
  Brīvprātīgais darbs, manuprāt, ļauj apzināties un izzināt pašam sevi un savas spējas, kā arī apgūt jaunas zināšanas, un pievienotā vērtība tajā visā ir, ka ar savu rīcību, darbību spēj palīdzēt citiem. Līdz ar to  brīvprātīgā darba nozīmē darīt kaut ko sabiedrības labā nesaņemot atlīdzību par to. 
  Tas savukārt, liek aizdomāties, par to, vai mēs visi spētu veikt brīvprātīgo darbu, manuprāt, lai cilvēks spētu veikt brīvprātīgo darbu, ir jāvēlas palīdzēt citiem, kā arī jābūt pašpietiekamam.
  Pozitīvi ir vērtējams, tas, ka mūsdienu sabiedrībā tiek vērsta uzmanība uz visu cilvēku izglītošanu, jo mūsdienu ekonomiskais stāvoklis varbūt daudziem liedz šo iespēju, un tad ar šādu brīvprātīgo palīdzību cilvēkiem ir iespēja apgūt jaunas iemaņas un prasmes, pilnveidoties, kas savukārt, var uzlabot šo cilvēku dzīves kvalitāti.
  Līdz ar to varu secināt, ka tomēr ir svarīga ne tikai bērnu izglītošana mūsdienu prasībām, bet arī pieaugušo. Un  tieši šis mazais solis - brīvprātīgais darbs - ir ceļš uz augsti izglītotu sabiedrību.


 • Jelena Muravska's picture
  Ļoti noderīgs pasākums gan pieredzes apmaiņā, gan jaunu kontaktu veidošanā. Paldies brīvprātīgajiem par savu darbu, par to, ka atrod laiku.
 • Laima Kronberga's picture
  Paldies par vērtīgiem resursies attiecībā uz brīvprātīgo darbu. Cilvēki, kuri mūsdienu steidzīgajā un mainīgajā pasaulē spēj atrast iekšējos resursus brīvprātīgajam darbam sabiedrībā ir ļoti novērtēti. Dažkārt šķiet, ka brīvprātīgagais darbs ir prestiža jautājums, tomēr gribētu uzsvērt, ka bieži vien, tie kas iesaistās brīvprātīgajā darbā ir viss lielākie ieguvēji, dažādos aspektos.
 • MEHMET KAYA's picture

  Müdür Yardımcısı olarak Gönüllülük ve Halk Eğitim üzerine bir fikir ve plan sunmak istiyorum. Halk Eğitim de Müdür Yardımcısı olarak çalışan biri olarak Yetişkin becerilerinin kazandırılmasında Resmi Öğretici görevlendirmelerin yanında gönüllü öğreticiler üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini düşünüyorum. Yapılması gerekenleri işlem başmakları olarak anlatmaya çalışayım.

  1-Gönüllü eğiticilerin tesbiti(Emekli Öğretmenler,Kariyer sahibi Emekliler,Ustalar,...)

  2-bu gönüllü eğiticilerin verebileceği yardım ve destek alanlarının belirlenmesi.(Cv doldurtma,Yüz yüze görüşme...)

  3-Sosyal yardım ve destek alacak yetişkinlerde farkındalık oluşturmak için duyuruların yapılması destek becrilerinin ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi.(Anketler,Yüz yüze görüşmeler..)

  4-Gönüllü Eğiticilerle İhtiyaç sahibi yetişkinlerin buluşmalarının planlanması.(Buluşma konusu,yeri saati,süresi...)

  5Uygulanmsı ve Değrlendirilerek Geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması.

  Bu projeyi uygulaya bilirsek;Gönüllü Eğiticiler birikimlerini ve tecrübelerini paylaşmanın doyumunu ve mutluluğunu yaşayacaklardır.Yetişkin alıcılarda ihtiyaç duydukları eğitimleri daha motive olarak,etkili alabileceklerdir.

   


 • Līga Vecvērdiņa's picture
  Brīvprātīgo darbs ir bez atalgojuma, bet tomēr, manuprāt, tas šķīet kā darbs ar nenosakāmu vērtību, tikai ne finansiālā līmenī. Apbrīnoju cilvēkus, kas spēj atrast savā dzīvē laiku brīvprātīgajam darbam, neskatoties uz mūsdienu pasauli ap ko visur griežas nauda. Noderīgi materiāli, lai izzinātu sīkāk brīvprātīgo darbu.
 • Etelberto Costa's picture
  Volunteering a pathway to learn and network for life, but @what limits? In Portugal still in the childwood but we are probably in Europe the first's to start with the idea on the 13th century when queens and people embrace the social need to combat poverty and lack of education. Nowadays with great social  events everyday (yes, we might say---) we are not convinced that ethics and learning comes first. Epale made a relevant choice for this thematic. Good expectations to know and acknowledge diverse perspectives.
 • Gunta Ciesa's picture
  Ļoti daudzveidīgi un noderīgi materiāli, sevišķi par brīvprātīgo lomu un iespējām starpkultūru izglītībā un integrācijas atbalstīšanā. 
 • Laima Mitenberga's picture
  Kā zināms, tad brīvprātīgais darbs nozīmē darīt kaut ko sabiedrības labā, nesaņemot par to atlīdzību. Galvenais faktors -  vēlēšanās. Lai arī tas finansiāli ir neatalgots darbs, tomēr šim pasākumam ir sava pievienotā vērtība, jo cilvēks, kam ir zināšanas un kurš ir speciālists kādā konkrētā jomā, var ar tām dalīties, radot ieguldījumu kāda indivīda attistībā un pilnveidē. Vai arī tieši pretēji, saņemt šīs zināšanas no kāda cita sev, pilnveidojot sevi un iegūstot jaunu pieredzi. Un pats svarīgākais, varbūt izmantojot brīvprātīgā darbā iegūto, ir iespēja nākotnē arī atrast savu sapņu profesiju vai darbu, kas patīk?!?