chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Imigranti

http://providus.lv/article/prezentetas-vadlinijas-par-iecietibas-un-savstarpejas-cienas-principu-ieklausanu-integracijas-atbalsta-aktivitates2019. gada 9. aprīlī PROVIDUS rīkoja mācības par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu bēgļu un migrantu integrācijas atbalsta aktivitātēs, kurās ar teorētiskiem un praktiskiem piemēriem dalījās Santa Tivaņenkova no LR Tiesībsarga biroja un Ēriks Treļs no Valsts policijas koledžas. Šo mācību laikā arī tika prezentētas vadlīnijas par iecietības un savstarpējās cieņas principu iekļaušanu integrācijas atbalsta aktivitātēs.

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā no 20. februāra līdz 21. martam notiks piecu nodarbību cikls par starpkultūru saskarsmi un darbu ar trešo valstu pilsoņiem. Programma tiek īstenota Izglītības attīstības centra projekta „Starpkultūru komunikācija un sadarbība profesionālai izaugsmei” ietvaros. Pieteikšanās līdz 7. februārim.

Eiropas migrācijas tīkls 2018. gadā atzīmē 10 gadu jubileju. Piedāvājam noskatīties video, kurā ir apkopots pēdējos gados sasniegtais, apskatīti nākotnes izaicinājumi un Eiropas migrācijas tīkla spējas reaģēt uz tiem. Video ir iekļauta arī Eiropas Komisijas migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisāra Dimitra Avramopula kunga uzruna.
27. aprīlī Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Iekšlietu, Ekonomikas un Kultūras ministriju, kā arī Latvijas Universitāti organizēja diskusiju “Imigrācijas risinājumi nākamajai desmitgadei”. Mērķis - veicināt domu apmaiņu, paplašinot dažādu interešu grupu zināšanas par aktuālajiem imigrācijas procesiem un lūdzot tām palīdzēt iezīmējot iespējamos risinājumus lēmumu pieņēmējiem tuvākajā desmitgadē.
Informācijas centrs iebraucējiem (ICI) informē, ka no šā gada janvāra līdz martam ir tikusi sniegta palīdzība 270 trešo valstu pilsoņiem no 35 valstīm. Visbiežāk bezmaksas konsultācijas saņēmušas personas no Indijas, Ukrainas, Krievijas, Pakistānas, Sīrijas, Ķīnas un Uzbekistānas.
27.aprīlī Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19, Eiropas Parlamenta Birojs (EPB) Latvijā kopā ar Latvijas Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Kultūras ministriju un Latvijas Universitāti rīko publisku diskusiju “Imigrācijas risinājumi nākamajai desmitgadei: plūsmu pārvaldība, iespējas darbaspēkam, integrācija...”. Diskusijas mērķis – apkopot ekspertu ieteikumus dažādām imigrācijas šķautnēm un prezentēt tos lēmumu pieņēmējiem – Latvijas eiroparlamentāriešiem un atbildīgo Latvijas ministriju vadībai.

Lai veiksmīgi īstenotu starppaaudžu mācīšanos, ir jāņem vērā daudzi aspekti, un svarīga ir laicīga plānošana un pielāgošanās procesa gaitai. Pasaulē starppaaudžu mācīšanās modelis tiek plaši pielietots un ir apskatāmi daudzi piemēri, no kuriem varam mācīties un iedvesmoties, kā arī tos pielāgot mūsu vajadzībām.

Diskusijās par migrāciju nereti izskan atsauces uz Latvijas sabiedrības negatīvo attieksmi pret imigrāciju. To izmanto gan lai pamatotu, kāpēc Latvijai nav jāuzņem patvēruma meklētāji, gan arī lai skaidrotu politiskā atbalsta trūkumu darbaspēka piesaistei no citām valstīm.
22 Maijs 2018
by Aldis Lazda
(lv)
1 Komentāri
Tagi:
Man bija negaidīts gods sniegt īsu komentāru Latvijas Televīzijai par izbraukšanas jautājumu. Es nezināju ģimenes stāstu, turklāt man lūdza vispārīgu komentāru, ko arī darīju. Izbraukšanas tēmu pētu dienu no dienas, nu jau gandrīz 15 gadu garumā. “Aculiecinieks” uzplēsa sāpīgu “pazemi”: it kā vienkāršs ģimenes stāsts par to, kādēļ viņi dodas dzīvot uz Angliju.
16 Maijs 2018
by Aldis Lazda
(lv)
2 Komentāri
Tagi:
  •  
  • Lapa 1
  • "
Ceturdiena 13 Jūnijs 2019, Austria

EPALE-Conference: Citizenship Education in Austria & Europe: Objectives, methods and future prospects

EPALE and National Agency Erasmus+ Education Conference 2019

13 of June 2019 | 11:00–18:00 | SkyDome | Schottenfeldgasse 29 | 1070 Vienna

Adult Education plays a key role in imparting knowledge about democracy, politics, political processes and social structures. The promotion of active citizenship for responsible citizens is an educational policy objective in Europe and an important element for the societal cohesion in a democracy.

Piektdiena 26 Aprīlis 2019, Finland

Monikulttuurisen ohjauksen neliapila – tieto, taito, tahto ja tunne

Millaista on ohjaajan työ monimuotoisessa ympäristössä, eri kulttuuritaustaisten asiakkaiden ja oppilaiden parissa? Mitä seikkoja ohjaajan ja asiakkaan erilaiset kulttuuritaustat tuovat ohjausprosessiin? Miten ottaa haastavat kysymykset puheeksi kulttuurisensitiivisessä ohjauksessa? Tietoa, taitoa, tahtoa ja tunnetta päivään tuovat alan tutkijat ja ohjaajat puheenvuoroillaan.

Ceturdiena 28 Marts 2019, Ireland

Annual Social Policy Public Lecture - University College Dublin (UCD)

The School of Social Policy, Social Work & Social Justice at University College Dublin present their Annual Social Policy Public Lecture on the topic of "Poverty and Social Exclusion in the EU".

The lecture is being delivered by Professor Bea Cantillon, Professor of Social Policy & Director of the Herman Deleeck Centre for Social Policy, University of Antwerp.

Otrdiena 26 Marts 2019, Sweden

Stockholm: Agenda 2030 och de globala målen på lätt svenska

En inspirerande heldag med föreläsningar och workshoppar. Tillsammans tar vi fram material om Agenda 2030 på lätt svenska!

Välkommen till en dag med föreläsningar om språkets betydelse för inkludering i samhället och som verktyg för att förstå vår tids globala utmaningar. Förutom näringsrik påfyllning och ny kunskap sätter vi oss ner och arbetar gemensamt med övningar och texter om globala målen och Agenda 2030 för att anpassa dem till lätt svenska och göra dem tillgängliga för fler.

Piektdiena 26 Aprīlis 2019, Germany

Netzwerktreffen: Flüchtlingsarbeit und Ehrenamt

Migration ist und bleibt ein Thema – in Deutschland und in der gesamten Europäischen Union. Diesem Thema widmet sich das Erasmus+ Projekt CaseWORK in Kooperation mit vier weiteren EU-Ländern. Füe ein erstes Kennenlernen und die Vorstellung aktueller Projektergebnisse, lädt CaseWORK jetzt zu einem ersten Netzwerktreffen im April ein.

Piektdiena 12 Aprīlis 2019, Germany

Tag der Weiterbildung: "Denkst Du’s noch oder lebst Du’s schon?"

Unter dem Titel „Denkst Du’s noch oder lebst Du’s schon?“ widmet sich der 6. Tag der Weiterbildung der Universität Tübingen der zunehmenden Heterogenität der Gesellschaft als Basis der Zukunft. Die Veranstaltung bietet bewusst Raum und Zeit für kritische Reflexion sowie anregende Diskussionen und zeigt konkrete Ansatzpunkte zur Leitfrage auf.

Piektdiena 22 Marts 2019, Malta

Learner Centred Education (LCE) as a tool for social change in Adult Education programmes for migrants: a European comparative study

The IMAESC (International Masters in Adult Education for Social Change) Consortium is cordially inviting you to attend the concluding seminar of the research project Evaluating Learner Centred Education (LCE) as a tool for social change in Adult Education programmes for migrants: a European comparative study.
 
This will be held on Friday 22nd of March 2019 (17:00hrs – 20:00hrs) at Lecture Theatre 1 (LT1), Msida Campus, University of Malta.
 
  •  
  • Lapa 1
  • "
Biedrība “Dobeles Mācību Centrs” sadarbībā ar piecām ES dalībvalstīm Erasmus+ projekta ietvaros izstrādā 90 stundu apmācību programma migrantiem, lai palielinātu motivāciju mācīties, saprastu Eiropas uzņemošo valstu sociālo un kultūrvidi, tradīcijas un darba vidi. Apmācību programmu veido 6 moduļi, un tā ir pieejama tiešsaistē.
Ikgadējais ziņojums par migrācijas un patvēruma situāciju Latvijā sniedz pārskatu par būtiskākajām un nozīmīgākajām īstenotajām un plānotajām izmaiņām migrācijas un patvēruma politikā, ieviešot Eiropas Savienības tiesību aktu prasības, kā arī atspoguļo diskusijas sabiedrībā par atsevišķiem migrācijas un patvēruma jomas jautājumiem un statistiku laika posmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim un 2018. gada sākumā.
Nodibinājums „Baltic Institute of Social Sciences” ir veicis pētījumu „Trešo valstu pilsoņu situācijas izpēte Latvijā 2017”, kura mērķis - novērtēt aktuālo trešo valstu pilsoņu un starptautiskās aizsardzības personu situāciju Latvijā dažādās jomās - uzņemšanas procedūra, nodarbinātība, izglītība, veselības aprūpe, sociālā aizsardzība, mājoklis, latviešu valodas apmācības, pilsoniskā līdzdalība un mijiedarbība ar vietējo sabiedrību.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projekta “Bēgļu un personu ar alternatīvo statusu integrācija Latvijas darba tirgū”* ietvaros ir izveidots un publicēts NVA tīmekļvietnē elektroniskais buklets bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu “Bēgļu pirmie soļi ceļā uz darbu” latviešu, angļu, krievu, arābu un tigriņu valodā.

Ideja veidot Baltijas valstu imigrantu izglītības salīdzinošu ziņojumu radās Igaunijas sabiedriskās politikas centra PRAXIS vecākajai pētniecei Evei Magi 2013. gada nogalē. Viņai pievienojās Lietuvas PPMI ( Public Policy and Management Institute) līdzstrādniece Hanna Siarova un Latvijas pārstāve Liesma Ose ( Globālās attīstības institūts). Sadarbībā tapa Liesmas Oses prezentācija: Baltijas valstu imigrantu integrācijas likumdošana un stratēģijas -- salīdzinošs izvērtējums.

Arī šis salīdzinošais, kritiskais un konstruktīvais pētījums ir Eves Magi iecere, darbojoties kopā ar Liesmu Osi un Hannu Siarovu Eiropas imigrantu izglītības politikas tīklojumā SIRIUS, kas apvienoja politikas veidotājus, akadēmisko aprindu pārstāvjus un NVO aktīvistus laika posmā no 2012. līdz 2014. gadam. Pētījums un politikas ieteikumi, ko var iepazīt angļu valodā, tapa 2014. gadā.

Nekas netika atrasts