chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Mācības kopienā

Kopš 2012. gada Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizē bezmaksas latviešu valodas kursus. Šogad pirmie kursi tika rīkoti pavasarī, otrie – rudenī. Kopā tika noorganizētas 30 grupas dažādos mikrorajonos. Nodarbības notika dažādos līmeņos.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" trešajā kārtā, kas noslēdzās 17. septembrī, mācībām pieteikušies 11 023 iedzīvotāji, kas ir par 35% vairāk nekā otrajā kārtā šī gada pavasarī. Tā kā ir strādājošie, kuri pieteikušies mācībām vairāk nekā vienā izglītības programmā, kopumā saņemti 12 487 mācību pieteikumi.

Pieprasītākās mācības – IKT, transporta un loģistikas nozarēs, kā arī ēdināšanā.

2018. gada augustā noslēdzas (sākums 2015. gada septembrī) Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projekts “Izglītotāji un inovatori bibliotēkās”. Projekta mērķis bija izveidot bibliotēku un citu kultūras iestāžu pieaugušo izglītību atbalstošu ekosistēmu, kur pieaugušie var mācīties iesaistīties, sadarboties ar citiem, attīstīt spēju būt inovatīviem un līdzāspastāvēt dialogā.

Trešā starptautiskā Eiropas Profesionālo prasmju nedēļa notiks Austrijas galvaspilsētā Vīnē no 2018. gada 5. līdz 9. novembrim. Esat laipni aicināti reģistrēt savu pasākumu vai norisi Eiropas Profesionālo prasmju nedēļai.

Vidzemes plānošanas reģions aizsācis diskusiju par mūžizglītības atbilstību darba tirgus vajadzībām, norādot uz to, ka sabiedrība noveco, un tas radīs lielas izmaiņas darba tirgū, kamēr izglītības sistēma, īpaši mūžizglītības piedāvājums, šī brīža darba tirgus vajadzībām neatbilst. Problēma tiek aktualizēta visā Baltijas jūras reģionā, iesaistot arī citas reģiona valstis.
Atbildība par kvalitatīvu izglītību ir dalīta atbildība: tā jāuzņemas gan valdībām, skolām, skolotājiem, gan arī vecākiem, privātā sektora pārstāvjiem un pašiem skolēniem. Atbildīgai izglītības sistēmai jābalstās uz taisnīguma, iekļaušanas un kvalitātes principiem. Tā uzsver UNESCO izglītības ziņojuma “Atbildība izglītībā: izpildot mūsu pienākumus” autori. Ziņojumā apkopota statistika gan par pamatprasmēm, gan arī par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju prasmēm, kas ir nozīmīgas darba iegūšanai, uzņēmējdarbībai un pilsoniskai līdzdalībai.

“Mūsu valstī ir prasmīgi, gudri un čakli cilvēki, bet viņu prasmes reizēm ir apstājušās formālās izglītības robežās. Man ir patiess prieks, ka valsts var piedāvāt mūsu cilvēkiem lielisku iespēju pilnveidot savas zināšanas un prasmes, kas rada iespējas uzlabot savu dzīves kvalitāti, labklājību. Mūsdienās profesijas attīstās ļoti ātri, tāpēc iegūtās prasmes un zināšanas ir jātiecas papildināt. Iegūtais sertifikāts, ja tas netiek atjaunināts, ir neglābjami novecojis. Šobrīd ir situācija, ka pat cilvēks, kurš sevi uzskata par speciālistu, nezina - ko viņš nezina.

2017. gada 1. novembrī Parīzē UNESCO 39. Ģenerālkonferences ietvaros dalībvalstu izglītības politikas pārstāvji diskutēja par paveikto Apvienoto Nāciju organizācijas 4. Ilgtspējīgas attīstības mērķa “Kvalitatīva izglītība visiem” sasniegšanā un izvērtēja UNESCO Globālā izglītības kvalitātes pārskata ziņojuma secinājumus.
  •  
  • Lapa 1
  • "

Iespējams, daudziem, dzirdot par X, Y, Z un Alfa paaudzi, rodas asociācijas ar zinātniskās fantastikas žanru. Savā ziņā šo svešādo apzīmējumu radītais priekšstats nav tālu no realitātes. Paaudžu pētnieki mēdz savu darbu salīdzināt ar antropologu ekspedīcijām pie iezemiešiem – tik tāls un svešs var šķist jauniešu domāšanas veids. “Informācijas sabiedrības rašanās cilvēka sociālos paradumus ir izmainījusi līdz nepazīšanai,” secina Latvijas Universitātes profesore Zanda Rubene. Intervijā LV portālam Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadošā pētniece stāsta, kāpēc lielie uzņēmumi iegulda līdzekļus paaudžu pētījumos, par īssavienojumu darba tirgū un vecāku lomu digitālo tehnoloģiju laikmetā.

25 Oktobris 2018
by Ināra Upeniece
(lv)
14 Komentāri
Bibliotēkas var lepoties ar unikālu uzticības kapitālu no sabiedrības puses, profesionāliem darbiniekiem un pieejamu infrastruktūru – bibliotēkas var, un tām vajadzētu aktīvi līdzdarboties procesos, kas saistās ar sabiedrības izglītošanu, vietējās kopienas attīstību. Pieaugušo izglītības lielākais izaicinājums ir tas, ka tas nav obligāti. Ir jāatrod motivācija to darīt. Centrālais jautājums ir, kā motivēt pieaugušos cilvēkus iesaistīties izglītības procesā.
19 Augusts 2018
by Silva Suhanenkova
(lv)
6 Komentāri

Emuārs

Mediju pratība ir viena no pamata prasmēm, kas gan nav klasisko sešu pamata prasmju sarakstā, bet tādēļ vēl jo nozīmīgāka ir šīs prasmes apgūšana, jo informācijas straujā apmaiņa ir radījusi daudzus tehniski jaunus risinājumus informācijas sniegšanai un gūšanai. Ikvienam pieaugušajam būtu jābūt prasmēm ne tikai orientēties daudzveidīgajos sociālajos medijos, bet arī iesaistīties profesionāli – zināt un izmantot tos medijus, kas sniedz vajadzīgo informāciju profesionālajā laukā, piemēram, EPALE platforma - pieaugušo izglītības interesentiem, piedāvātājiem, politikas veidotājiem.

6 Februāris 2018
by Silvija Karklina
(en)
12 Komentāri
'Prasme' ir viens no visbiežāk lietotajiem terminiem izglītības, profesionālās apmācības, cilvēkresursu un darba jomā. Tomēr šis ir viens no tiem terminiem, ko ikviens uztver no sava skatu punkta, līdz ar to padarot tā skaidrošanu ļoti sarežģītu. Mēs esam pastrādājuši pie šī jēdziena un šeit ieteiksim, kā identificēt tā galvenās iezīmes.
Projektā ODEon ir risināts jautājums par atvērtību dažādībai kopienas izglītībā. Tajā iesaistījušies trīs partneri: Kurzemes plānošanas reģions (Latvija), OPEI – Organizācija Eiropas pasākumu nodrošināšanai (Kipra) un teātris NUCLEO (Itālija). Projekta prioritāte ir pieaugušo no nelabvēlīgas vides iekļaušana izglītībā. Par to dalījās pieredzē pieaugušo izglītotāji. Projektā sagatavoti labās prakses piemēri darbā ar pieaugušajiem, kuriem ir grūtības iesaistīties izglītībā.
Pieaugušo izglītībai ir jāpaplašina cilvēku pašrealizācijas iespējas. Viens no veidiem to darīt ir mācīt līdzdalību, attīstot kopīgus sociālos projektus. Teātris NUCLEO izmanto un attīsta nākotnes laboratorijas metodi. Metodes apraksts izveidots projekta ODEon ietvaros.
  •  
  • Lapa 1
  • "
Otrdiena 18 Jūnijs 2019 līdz Trešdiena 19 Jūnijs 2019, Iceland

Would you like to make your own felt slippers? (Viltu þæfa þína eigin “kósý skó”?)

Rural Skills Network (NPAD-2017/10163)

The Agricultural University of Iceland will host a 2 days course in June where Inga and Kestas Samusia from Lithuania will teach how to felt shoes by using local wool. Inga is a creator and 3rd generation of shoemakers and a founder of BureBure felted woolen shoes and slippers. Keasas is educated in forestry science and works as an entrepreneur.

Ceturdiena 11 Jūlijs 2019 līdz Piektdiena 12 Jūlijs 2019, United Kingdom

UK Sports Development Network Conference

The UK Sports Development Network Conference will take place on 11-12 July 2019 to discuss key issues in community sports and development sport sectors. The event will bring together stakeholders in the sector who aim to use sport, play and physical activity to make an impact in communities across the UK.

Trešdiena 10 Aprīlis 2019, Ireland

Lauch: Limerick Learning Neighbourhoods

The Limerick Learning Neighbourhoods project will be launched on the 10th of April. This is collaboration of Limerick Community Education Network with a number of partners including Learning Limerick, Limerick and Clare Education and Training Board, PAUL Partnership, Community Organisations and Home School Community Liaison Officers.

Otrdiena 2 Jūlijs 2019 līdz Otrdiena 9 Jūlijs 2019, United Kingdom

Adult Mental Health First Aid two day course – Community Learning

The Adult Mental Health First Aid two day course enables attendees to qualify as a mental health first aider and they will receive a certificate on completion of both days of the training course. They will build the skills and knowledge necessary to carry out the role, including developing listening, observing and supporting skills. 

Piektdiena 19 Aprīlis 2019, Turkey

Creative Writing Center Spring Workshops

Ondokuz Mayıs University Creative Writing Center, to provide the dissemination of theoretical and practical knowledge and experience in fields related to creative, critical and philosophical thought; It was established in an academic context to deal with cinema, theater, written literature products and the like and university cooperation.

Otrdiena 16 Aprīlis 2019 līdz Svētdiena 12 Maijs 2019, Germany

Volunteers4Europe: Internationale Ausstellung über freiwilliges Engagement in 5 Ländern!

Die internationale Ausstellung "Volunteers4Europe" ist Teil des derzeit laufenden gleichnamigen Erasmus+-Projektes. Dabei erstellen erfahrene Fototeams aus Deutschland, Estland, Frankreich, Italien und Schweden Fotoreportagen von interessanten Freiwilligentätigkeiten in ihrem Land. Die Präsentation der internationalen Ausstellungsreihe startet am 16. April 2019.

Pirmdiena 10 Jūnijs 2019 līdz Trešdiena 12 Jūnijs 2019, Sweden

Offentliga rummet 2019

Mötesplatsen som ger förutsättningar till att skapa en smartare välfärd!

Kom till Offentliga Rummet i Västerås 10-12 juni 2019.

Offentliga Rummet är mötesplatsen som ger förutsättningar för att vi tillsammans kan skapa en smartare välfärd. Konferensen är till för dig som arbetar med att utveckla offentlig verksamhet med stöd av digitalisering. Anmälan öppnar 13 mars.

Ceturdiena 28 Marts 2019, Italy

I territori della sostenibilità

Salone della CSR e DELL'INNOVAZIONE SOCIALE. Giornata di lavoro seminariale per ragionare e riflettere sui fattori abilitanti nei territori per raggiungere gli obiettivi dell'agenda ONU 2030. Tra i panel di interesse si segnala la presentazione della Rete Nazionale di Scuole Sostenibili e riflessione sulla centralita' dell'educazione ed istruzione come sistema di propagazione dei valori di tutela della vivibilità in un ecosistema sostenibile.

  •  
  • Lapa 1
  • "
Partnerība izglītībā ir plaši sastopama gan Latvijā, gan pasaulē un to var attiecināt uz ļoti daudzveidīgām sadarbības jomām un formām, kas pastāv, rodas vai tiek ieviestas mācību procesā, izglītības saturā un skolu sistēmā, iekļaujot partnerus no dažādām darbības un kompetences sfērām. Materiālā aplūkots piemērs partnerībai meža vides izglītībā.

Pētījuma „Mazākumtautību līdzdalība demokrātiskajos procesos Latvijā” mērķis ir apkopot informāciju par mazākumtautību nevalstiskajām organizācijām un Latvijas mazākumtautību kopienu līdzdalību demokrātiskajos procesos Latvijā, kā arī salīdzināt situācijas izmaiņas kopš 2015. gada, kad tika veikts pirmais šāda veida pētījums Latvijā.

2016.gadā veikta aptauja par pieaugušo izglītības īstenošanu Latvijā, kuras respondenti bija pieaugušo izglītības īstenošanā iesaistītie profesionāļi, kuri pārstāvēja pašvaldības (49% respondentu), Pieaugušo izglītības mācību centrus (16%), nevalstiskās organizācijas (7%), darba devējus (3%), augstskolas, ministrijas, profesionālo kompetenču centru, skolas, citas institūcijas.

Pētījums “Pirmais skats uz mācīšanos” ietver situācijas analīzi par radošumu un radošu mācīšanās vidi Spānijā, Nīderlandē un Latvijā, balstoties uz intervijām ar profesionāļiem, gadījumu analīzi, teorētiskās literatūras un politikas dokumentu analīzi. Pētījums ir izstrādāts projektā “Skats uz mācīšanos” (Looking [at] Learning”), kas tiek finansēts Erasmus + programmas stratēģisko partnerību projektu ietvaros. Gulbenes novada kontekstā pētījumā ir aplūkota Gulbenes 2.vidusskolas, K.Valdemāra pamatskolas un Rankas pagasta jauniešu iniciatīvu centra “B.u.M.s” pieredze.

Nekas netika atrasts