chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Starppaaudžu apmācības vadlīnijas

Valoda: LV

Publicēja Daina Jankalne

Projekta  “TRANS Trans e-Scouts - Atbalsts e-prasmju veicinātājiem starppaaudžu dialoga veidošanā” mērķis ir veicināt jauniešu un senioru sociālo un digitālo iekļaušanu, kopības sajūtu, paaudžu savstarpējo dialogu un sapratni.

Projekta ietvaros ir izveidota mācību metodika, kas paredz, ka jaunieši māca seniorus izmantot informācijas tehnoloģijas, savukārt seniori dalās ar jauniešiem pieredzē, kā risināt dažādas pieaugušo dzīves problēmas, iekļauties darba tirgū u.c.

2012. gadā starppaudžu apmācību metodika tika izstrādāta un ieviesta Bulgārijā, Vācijā, Italijā, Polijā un Spānijā. 2015.gadā notika pieredzes pārnese uz Horvātiju, Latviju un Lietuvu. Projekts ir daļa no EK Mūžizglītības programmas.

Resursa autors(-i): 
TRANS eScouts
Publicēšanas datums:
Pirmdiena, 23 Oktobris, 2017
Resursa veids: 
Atvērtie izglītības resursi
Valsts:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 6. no 6
 • Lietotāja Jausma Rozenšteine attēls
  Pozitīvi!
  Veidot starppaaudžu dialogu un pieredzes apmaiņu ir lietderīgi un praktiski.
  Nepieciešams apmācību satura pielāgošana atbilstoši vajadzībām. 
  Atbalstu, atgriezeniskās saites sniegšanu un iegūšanu.
  Tam ir jāizdodas.
  Jausma Rozenšteine LU Izglītības zinātnes
 • Lietotāja Rebeka Raupa attēls
  Šis projekts ir izcils, jo ieguvēji ir gan jaunieši, gan seniori, gan sabiedrība kopumā. Mūsdienās senioriem ir grūti tikt līdzi modernajām tehnoloģijām, tādēļ viņi ir lieli ieguvēji, ka jaunieši viņus apmāca IT jomā. Jaunieši, savukārt, ir lieli ieguvēji, jo var uzklausīt daudzus pieredzes stāstus un iegūt sadzīvei noderīgas zināšanas. Tomēr vislielākais ieguvums ir senioru un jauniešu savstarpējā socializēšanās, lielāka izpratnes iegūšana par katra vecumposma uztveri, zināšanām un mērķiem sabiedrības labā.
 • Lietotāja Meldra Mailīte attēls
  Manuprāt, projaktam ir ļoti cēls mērķis - veicināt jauniešu un senioru kopības sajūtu, savsartpējo sapratni. Šādā sadarbībā ieguvēji viennozīmīgi ir abi - gan jaunieši, gan seniori. Manuprāt, ir svarīgi nezaudēt saikni starp paudzēm. Un tās zināšanas, kuras seniori var dot jauniešiem ir neizmērojamas. Svarīgākais ir tas, lai abas puses ir ieinteresētas sadarboties un iegūt jaunas iznāšanas. 
  Manuprāt, vajadzētu vairāk šādus projektus, kur tiek iesaistītas vairākas paaudzes, jo tas paplašina cilvēku redzesloku un zināšanas. 

 • Lietotāja Madara Lārmane attēls
  Prieks, ka arī Latvijā ir ieviests tik pārdomāts un nozīmīgs projekts. Manuprāt, šajā projektā izaicinājums piedalīties ir gan senioriem, gan jauniešiem, jo senioriem ir grūti iemācīties ko jaunu un izmantot jaunās informācijas tehnoloģijas, taču jauniešiem ir jāspēj jaunās spējas iemācīt senioriem. Es, kā jauniete, vēlētos iesaistīties šādā projektā, jo tiktu iegūta ne tikai lieliska pieredze, mācot citus, bet arī gūtas zināšanas un dzīves atziņas no senioriem, kas ir milzīga vērtība. Pēc manām domām šim projektam ir lielisks mērķis un ideja. 
 • Lietotāja Laura Bautra attēls
  Resurss sniedz ieskatu tajā, kā dažādas paaudzes var lieliski apmācīt viena otru. Tiek aprakstītas dažādas mācību metodes, kuras tiek izmantotas starppaaudžu mācīšanā. Raksta beigās ir arī pašu dalībnieku atsauksmes, kuras pierāda to, ka tas bija ļoti vērtīgi un patiešām sniedz jaunas prasmes un iemaņas abām paaudzēm. Atsauksmes atpoguļo to, ka mācot citus, var mācīties arī pats. Ieguvēji viennozīmīgi ir abas paaudzes. 
 • Lietotāja Zane Katrīne Kļaviņa attēls

  "Projekta ietvaros ir izveidota mācību metodika, kas paredz, ka jaunieši māca seniorus izmantot informācijas tehnoloģijas, savukārt seniori dalās ar jauniešiem pieredzē, kā risināt dažādas pieaugušo dzīves problēmas, iekļauties darba tirgū u.c." Manuprāt ideja vienkārši lieliska! Uzskatu, ka gan seniori, gan jaunieši būtu tikai ieguvēji, ja vairāk komunicētu savā starpā, sniegtu atbalstu, jo katrs var dot kaut ko labu otram.