chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Pedagoga/andragoga kompetences pieaugušo izglītībā

Valoda: LV

Publicēja Silvija Karklina

Īss pārskats par pieaugušo izglītotāja kompetencēm, kā ir veidojušās andragoga kompetences Latvijā, un kādi  ir kritēriji izvirzīti izglītotājam, lai varētu mācīt pieaugušos.

Resursa autors(-i): 
Ingrīda Mikiško
Publicēšanas datums:
Trešdiena, 20 Decembris, 2017
Dokumenta valoda
Resursa veids: 
Izpēte un ziņojumi
Valsts:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 1. no 1
 • Lietotāja Kristaps Zaļais attēls
  Paldies par noderīgo rakstu. 
  Rakstā patika doma par to, ka pieaugušo izglītotājs ir gids, kaut arī šī ir jau sen radusies loma. Šādu terminu dzirdu pirmo reizi runājot par pieaugušo izglītotāju, kā arī liekās ļoti interesants un atbilstošs tieši kopā ar izskaidrojumu - palīdz orientēties tēmā un materiālos. Bet pārdomas šajā terminā rada tas, ka kaut pašam liekas tas atbilstošs tas nekad nav iegājis tautās, jo laikam jau tomēr gidu saistīt ar lektoru u.tml. pieaugušo izglītotāju ir grūti sasaistīt cilvēkiem.
  rakstā arī pilnīgi piekrītu domai par to, ka ir vajadzīgi kvalitatīvi kritēriji cilvēkiem, kas izglīto pieaugušos, jo tikai tā varam celt kvalitāti šai jomai un nodrošināt, to ka šis mācību process notiks kvalitatīvi un apdomāti. Vienīgi šajā kontekstā noteikti vēlētos diskutēt par to vai tiešām mēs ikdienā nodarbinām maz pieaugušo izglītotājus Latvijā, jo vēlētos tomēr teikt, ka ieskaitot visus lektorus, kursu pasniedzējus u.tml. pieaugušajiem es vēlētos teikt, ka šis skaitlis nav nemaz tik mazs.
  Komentējot piedāvātās lomas un nepieciešamās kompetences un prasmes pieaugušo izglītotājam noteikti piekrītu, ka tam ir labi jāparzina tēma, es pat iespējams apgalvotu, ka ne tikai labi, bet teicami. Un no piecām lomām, kas pieminēta s( kurām kopumā visām piekrītu) īpaši izcelt gribētu - klausītāju atbalstošs, jo to, manuprāt, šie izglītojamie bieži aizmirst un ir grūti pielietot, jo vēlas paspēt sev minimāli dotajā laikā visu pateikt, kā arī bieži vien diemžēl to uzskata par traucēšanu vai lekcijas sarežģīšanu (uzdos pa grūtu jautājumu u.tml.)
  Pats noderīgākais, ko izmantošu arī savā ikdienas profesionālajā dzīvē būs procentu sadalījums par to ko pieaugušie atceras pēc pāris dienām un īpāsi uzsverot to, ka pieaugušie atceras no disksijās atrastiem un paša formulētiem secinājumiem 80%.  
  Viens jautājums kurš radās pārlasot šo rakstu bija par to, kā tieši mūsdienās izplatītie un populārie "koči" jeb treneri iesaistās vispār visā šajā pieaugošo izglītības pedagoģijā un vai tie arī atbilst un domā par šādām kompetencēm un praksēm, kas pieminētas rakstā, jo bieži vien tie uzsver ka nav pedagogi, bet ir tieši šie treneri?