chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Inovatīvas izglītības vides rokasgrāmata

Valoda: LV
Document available also in: EN

Publicēja Daina Jankalne

Kā gan mēs varam zināt, ka mūsu skolas vai pati skolu sistēma ir veidota tā, lai padarītu mācīšanos optimālu? Kā lai noskaidrojam, vai iegūstam maksimālo iespējamo no tehnoloģijām? Kā lai novērtējam inovācijas vai saprotam, ka mūsu pārmaiņu iniciatīvas nesīs vēlamos rezultātus? Skolotāji un izglītības vadītāji, kas sastopas ar šiem jautājumiem, novērtēs piedāvātās rokasgrāmatas pienesumu. Tā ir izveidota balstoties uz plašiem ziņojumiem un materiāliem, kas Eiropas Ekonomiskās sadarbības un attīstības  organizācijā Inovatīvās izglītības vides projekta ietvaros apkopoti desmit gadu laikā. Rokasgrāmatas četras nodaļas – Mācīšanās principi, Inovatīvas mācīšanās vides uzbūve, Līderība izglītībā un domāšanas principi vērtēšanā; Transformācija un pārmaiņas – ietver īsu, viegli uztveramu ievadu, kam seko izmantojamo paņēmienu un metožu apkopojums. Rokasgrāmata ļauj īstenot Inovatīvās mācību vides projekta mērķi ne vien analizēt pārmaiņas, bet arī sniegt praktisku palīdzību tiem cilvēkiem visā plašajā pasaulē, kas ir apņēmības pilni ieviest inovācijas savā skolā un sistēmās.

 

“Ja ir kāda mācība, ko esam guvuši par inovatīvu izglītību, tad tā ir tāda, ka skolotājiem, skolām un pašvaldībai ir ne vien jāiesaistās izglītības pārmaiņās, bet arī jāuzņemas centrālā loma šo pārmaiņu radīšanā.” Andreass Šleihers, ESAO Izglītības un prasmju virziena direktors.

 

Resursa autors(-i): 
OECD
Publicēšanas datums:
Ceturdiena, 22 Jūnijs, 2017
Dokumenta valoda
Resursa veids: 
Izpēte un ziņojumi
Valsts:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn