chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Resurss

Elektronisks informatīvais materiāls par ECVET

Valoda: LV

Publicēja Aldis Lazda

Valsts izglītības attīstības aģentūra publicējusi informatīvu e-brošūra „Kāpēc ECVET?”, kura būs noderīga visiem interesentiem, lai iegūtu detalizētu informāciju par ECVET.

Informatīvo materiālu ir sagatavojuši ECVET Latvijas nacionālie eksperti. E-brošūra ietver 10 tēmas, kas atklāj dažādus ar ECVET piemērošanu saistītus aspektus, skaidrojot ECVET būtību, principus un instrumentus, to piemērošanu ģeogrāfiskajās mobilitātēs, sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm. Informatīvais materiāls sniedz arī plašāku ECVET kontekstu saistībā ar profesionālās izglītības reformām, modulārajām izglītības programmām un sasniedzamajiem mācīšanās rezultātiem. Akcentēts tas, kāpēc darba devējam būtu jāiesaistās darba vidē balstītā mācību procesā, kā arī raksturoti daudzveidīgie Eiropas mobilitātes un mūžizglītības instrumenti.

Informatīvais e-materiāls ir noderīgs profesionālās un pieaugušo izglītības sektora pārstāvjiem, izglītotājiem, politikas veidotājiem, sociālajiem partneriem, darba devējiem un citiem interesentiem.

ECVET (European Credit System for Vocational Education and Training) ir Eiropas kredītsistēma profesionālajai izglītībai – instrumentu un principu kopums, kas veicina izglītības ieguvēju un strādājošo mobilitāti un mūžilgu mācīšanos. Galvenais ECVET elements ir mācīšanās rezultāti, iespēja tos uzkrāt, pārnest un atzīt.

 

Vebināra "Kāpēc ECVET?" video ieraksts pieejams šeit.
Vebināra prezentācijas lejuplādējamas šeit.

 

Avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Resursa autors(-i): 
Valsts izglītības attīstības aģentūra
Publicēšanas datums:
Piektdiena, 28 Decembris, 2018
Dokumenta valoda
Resursa veids: 
Iespējas un resursi
Valsts:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn