chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Kalendārs

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym

Publicēja Nina Woderska pirms 1 mēnesis 2 nedēļas

Pirmdiena 6 Maijs 2019
Olsztyn
,

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ zatytułowanej STARZENIE SIĘ I PÓŹNA DOROSŁOŚĆ W DYSKURSIE MIĘDZYPOKOLENIOWYM. WIELOWYMIAROWOŚĆ OPIEKI NAD CZŁOWIEKIEM STARSZYM, która ma na celu podkreślenie istotnego znaczenia relacji między pokoleniami, jak również potrzeby sprawowania i organizowania wielowymiarowej opieki na rzecz osób w starszym wieku.

Wierzymy, że po raz kolejny zechcą Państwo dzielić się z nami swoimi doświadczeniami (zarówno bezpośrednimi, jak i pośrednimi), a wspólne spotkanie i dialog przyczynią się do zacieśnienia więzi międzypokoleniowych. Podczas Konferencji omawiane będą tematy, które na co dzień nie często poruszane są w mediach oraz instytucjach edukacyjnych. Tegoroczne obrady rozszerzone zostaną o zakres opieki sprawowanej wobec człowieka w starszym wieku. Opieka towarzyszy człowiekowi na każdym etapie życia, a jej intensywność wzrasta szczególnie w momencie narodzin i u schyłku życia (pomijając różne trudne wydarzenia w trakcie życia).

Wydłużenie okresu ludzkiego życia jest już faktem. Ludzie w starszym wieku żyją o wiele dłużej w porównaniu z czasem życia w minionych wiekach. Literatura przedmiotu oraz prowadzone badania naukowe wskazują jednak, że często „jesień” ludzkiego życia przeżywana jest w samotności, a ludzie starsi pozbawieni są istotnych więzi osobowych (zarówno rodzinnych, jak i społecznych). Sytuacja powyższa wymaga podjęcia wielu niezbędnych działań obejmujących nie tylko integrację różnych resortów lecz także zmianę postaw wobec osób w starszym wieku. Konieczne, z pedagogicznego punktu widzenia, jest inne – bardziej pozytywne – myślenie o starości. Niezbędne jest podkreślenie godności, i podmiotowości, każdej osoby będącej w starszym wieku.

Konferencja adresowana jest do osób zainteresowanych wspomnianą problematyką, a zwłaszcza studentów (przede wszystkim do członków kół naukowych), doktorantów, seniorów oraz pracowników naukowych.

Mamy nadzieję, iż zaproponowana w tym roku tematyka spotka się z Państwa zainteresowaniem i zainspiruje do podejmowania działań na rzecz osób starszych, w tym na rzecz integracji oraz solidarności międzypokoleniowej.
Informacje dotyczące ewentualnej publikacji wystąpień zostaną przesłane w kolejnym komunikacie.

Konferencja odbędzie się 7 czerwca 2019 roku w godzinach 9.00 – 15.00. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają poczęstunek podczas dwóch przerw kawowych. Koszt noclegów i wyżywienia uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Uprzejmie prosimy o przesyłanie karty zgłoszenia uczestnictwa w Konferencji na adres: dyskursmiedzypokoleniowy.VI@gmail.com do dnia 22 maja 2019 r. Z uwagi na uwarunkowania organizacyjne Konferencja jest przewidziana na maksymalnie 50 wystąpień.

O uczestnictwie czynnym w Konferencji decyduje kolejność zgłoszeń oraz zgodność tematu wystąpienia z koncepcją Konferencji. O zakwalifikowaniu referatu organizatorzy poinformują Państwa mailowo do dnia 24 maja 2019. Program Konferencji zostanie przesłany 25 maja 2019 r. (w komunikacie nr 2). Do 27 maja 2019 r. prosimy o ponowne i ostateczne potwierdzenie uczestnictwa w Konferencji.

Primārā valoda:
Pasākuma veids: 
Konference
Dalības maksa: 
Reģistrācijas termiņš: 
22/05/2019
Tiešsaistes pasākums: 
Organizētājs: 
Organizatorami Konferencji są: Członkowie Koła Naukowego Geragogów, Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych, Katedra Pedagogiki Opiekuńczej oraz Katedra Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współorganizatorem jest Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Organizatora veids: 
Cits notikums
Kontaktinformācija: 
dr Anna Leszczyńska-Rejchert (Wiceprzewodnicząca Komitetu Naukowo-Organizacyjnego Konferencji) dyskursmiedzypokoleniowy.vi@gmail.com 7 CZERWCA2019r., godz. 9.00, Wydział Nauk Społecznych UWM, ul. Żołnierska 14, AulaWydziału)
Pārstāvju skaits: 
< 100
Mērķa grupa: 
Mācībspēki, studenti, andragogikas pētnieki
Apskatītais temats:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn