chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Vecāki mācīsies attīstīt bērnu pašapkalpošanās prasmes

25/03/2019
Valoda: LV

2019. gada 9. aprīlī pl. 18:00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC), Svētes ielā 33, Jelgavā notiks bezmaksas semināru cikla “Gudro vecāku skola” seminārs “Pašapkalpošanās prasmes – podiņmācība un patstāvīgas ēšanas ieraduma veidošana”.

Lektore: Klaudija Hēla, fizioterapeite, bērnu attīstības speciāliste.

Tēmas:

 • Bērna gatavība patstāvīgi ēst.
 • Dažādās pieejas patstāvīgas ēšanas ieraduma veidošanai, tai skaitā “bērna vadīta ēšana”.
 • Mīti un bērna gatavība atvadīties no autiņbiksēm.
 • Pētījumi un dabiska pieeja podiņmācībai.

Šajā mācību gadā šis ir pēdējais seminārs “Gudro vecāku skolas” ciklā par bērnu emocionālo un fizisko veselību vecumā no 0 līdz 7 gadiem.

Jaunajā mācību gadā “Gudro vecāku skolas” nodarbības turpināsies, piedāvājot vecākiem seminārus par aktuālām tēmām sākumskolas vecuma bērnu audzināšanas procesā.

Paldies vecākiem par interesi un līdzdalību! Uz tikšanos!

Gaidīsim ierosinājumus – kādas tēmas vai lektorus vēlaties šajā ciklā turpmāk dzirdēt.

Semināru cikls notiek projekta „Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, I kārta” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: 63012159, 63082101, 29222737 vai e-pastā: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. Vietu skaits ir ierobežots.

Interesentiem, kuri nevarēs apmeklēt pasākumu, būs iespēja to noskatīties tiešsaistē vai arī videoierakstā, kas tiks ievietots ZRKAC mājas lapas Videogalerijā tuvākajā laikā pēc pasākuma norises.

 

Avots: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 10. no 20
 • Lietotāja Sandra Rācene attēls
  Ļoti bieži var sastapt jaunos vecākus, kuri nezina kā bērnam iemācīt atsevišķas lietas, vai arī gaida, kad to iemācīs pirmsskola. Vecākiem ir jāsaprot, ka ir svarīgi bērnam iemācīt pašapkalpoties. Priecē, ka tiek organizēti šādi semināri un pie tam - bezmaksas. Vienīgais mīnuss, ka šādi semināri tiek rīkoti tikai Jelgavā. Noteikti ir vajadzīgi visā Latvijā.
 • Lietotāja Elga S attēls
  Neviens nepiedzimst ar zināšanām kā būt par vecākiem, un tāpēc tādi semināri būtu ļoti nepieciešami, tā ir ļoti laba iespēja iegūt jaunas un noderīgas zināšanas par sava bērna attīstību un prasmes veicināšanu, jo diemžēl ikdienā saskaroties ar vecākiem, vairākumam nav ne saprašanas , ne vēlēšanas piedalīties sava bērna prasmes attīstībā un viņiem ir uzskats ka tas ir jādara pedagogam.
 • Lietotāja Zane Baltgaile attēls
  Jo vairāk kursu vecākiem, jo harmoniskākā sabiedrībā mēs dzīvosim. Uzskatu, ka izglītošana par pamata jautājumiem, kas attiecas uz bērnu attīstību, audzināšanu būtu jāiekļauj jau skolu programmās. Vecāki visbiežāk sāk interesēties par šiem jautājumiem (un arī ne visi) tikai tad, kad bērns jau ir piedzimis. Ņemot vērā, ka pamati bērna personībai tiek "ielikti" jau pirmajos dzīves gados, tas - informācija, diemžēl reizēm līdz mums atnāk par vēlu. Pašapkalpošanās prasmes ir vienas no pašām svarīgākajām, kas jāapgūst bērnam līdz 6 gadu vecumam, diemžēl mūsdienu "pāraprūpes" sabiedrībā šī (šo prasmju neesamība) sāk iezīmēties, kā problēma. Būtu ļoti vērtīgi vecākiem, kuri ir ieinteresēti - atnākuši uz semināru, ne tikai parādīt, KĀ to izdarīt konkrētajās situācijās, bet pilnīgi visiem vecākiem nodot informāciju par to, KA tas ir jādara - maksimāli jāatbalsta bērns šajā viņa ceļā, nevis darot viņa vietā, bet palīdzot viņam izdarīt pašam. 
 • Lietotāja Laura Ērgle attēls
  Prieks, ka vecākiem tiek dota iespēja sevi izglītot un attīstīt, lai palīdzētu vēl vairāk un labāk saviem bērniem. Lieliski, ka "Gudro vecāku skolas" turpinās arī tālāk ar cita veida nodarbībām. 
 • Lietotāja Anita Strazda attēls
  Ļoti, ļoti lietderīgi!
  Vecākus ir jāizglīto būt par vecākiem, jo tās nav iemaņas, ko iegūstam piedzimstot, valstij vajadzētu vairāk uzmanības veltīt vecāku izglītošanas pasākumiem un ne tikai ēšanas un podiņmācības jautājumiem, bet stāstot vecākiem pirmkārt jau to, ko bēram jāprot izdarīt kādā vecumā, vecumposma īpatnības pārzināt!
 • Lietotāja Marta Maneka attēls
  Laba ideja, kā arī pozitīvi ir tas, ka šos seminārus vecāki varēs apmeklēt bez maksas, šādas iespējas vecākiem ļaus izglītoties, lai veicinātu labvēlīgu vidi saviem bērniem. Ļoti ceru, ka nākotnē vecākiem tiks piedāvātas arvien vairāk šādas iespējas izglītoties.
 • Lietotāja Kkristīne Jukna attēls
  Prieks, ka ir tādi semināri, kuri izglīto vecākus. Bet, lielākoties, es domāju, ka vecāki nezina ko iesākt ar šīm teorētiskajām zināšanām. Jo lielākā daļa vecāku uzskata: ''kāpēc man to darīT, ies uz dārziņu,tur visu iemācīsies''.  
 • Lietotāja Rigonda Jekuma attēls
  Priecājos, ka tiek sniegta iespēja apmeklēt bezmaksas izglītojošus seminārus vecākiem. Īpaši noderīgi šie semināri ir jaunajiem vecākiem, kuriem vēl nav pieredzes. Ir ļoti pozitīvi, ja ir zinoši vecāki, kuri darbojas ar saviem bērniem, nevis domā, ka visu bērniem sniegs pedagogs. Ceru, ka šāda veida semināri būs vēl un vēl.
 • Lietotāja Ede Schauer attēls
  Ļoti laba iespēja vecākiem! Domāju, ka ir ļoti svarīgi par to runāt. Vēl sākumskolā ir iespējams sastapt bērnus, kuriem ir minimālas pašaprūpes prasmes. Iespējams saskarties ar situācijām, kad vecāki veic pāraprūpi tādā veidā regresējot bērna attīstību. Bieži vien vecāki to pat neapzinās un neizprot, cik tas ir nopietni. Savukārt skolotāji saskas ar problēmām, kad bērnam jāmācās problēmrisināšanas prasmes, bet viņi nav spējīgi, jo pieraduši, ka vienmēr blakus ir vēcāki, kas par visu parūpējas un visu atrisina. Ir svarīgi par to runāt un informēt ar vien vairāk vecāku un jo bērns ir jaunāks jo labāk. 
 • Lietotāja Viktorija Krīgerte attēls
  Priecē fakts, ka šie semināri ir bezmaksas, jo ļoti bieži vecāki neuzskata par vajadzību apmeklēt šādus seminārus, kur nu vēl par atsevišķu samaksu. Patīkami redzēt, ka šādi semināri tiek rīkoti, īpaši noderīgi tie ir jaunajiem vecākiem, kuriem nav liela pieredze. Strādājot skolā, bieži vien ir redzams, cik daudziem bērniem pašapkalpošanās prasmes ir iemācītas mājās un cik daudzi atnāk uz skolu bez jebkādām pamatprasmēm.