chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Starptautiskās mācības Francijā Mālpils novada domes Erasmus+ projektā

18/06/2018
Valoda: LV

/epale/lv/file/img0662jpgimg_0662.jpg

Mālpils novadā turpinās Erasmus+ projekts “Sociālā iekļaušana-digitālās iemaņas-starppaaudžu mācīšanās” (SINDI) (Nr. 2017-1-LV01-KA204-035442), kura mērķis ir veicināt sociālo iekļaušanu un vecāka gadagājuma cilvēku motivāciju apgūt digitālās prasmes, izmantojot novatoriskas integrētas pieejas, piemēram, starppaaudžu mācīšanās vietējā, reģionālā un starptautiskā līmenī.

Viens no šī projekta lielākajiem starptautiskajiem pasākumiem bija Skolotāju/izglītotāju starptautiskā tikšanās, kas notika Parīzē no š.g. 28. maija līdz 1. jūnijam.

/epale/lv/file/img0632jpgimg_0632.jpg

Lūk, tā dalībnieču jaunā pieredze, kas nākamajā mācību gadā pārtaps interesantos mācību pasākumos novada senioriem:

Jana Zegrja, Mālpils novada vidusskolas datorskolotāja, SINDI projekta datorkursu konsultante: Pirmajā dienā katra dalībvalsts prezentēja savu pieredzi, ko bija ieguvušas, piedaloties nodarbībās šī projekta ietvaros savās valstī. Vēlāk piedalījāmies plašā vietējā pasākumā – vasaras digitālās apmācības senioriem atklāšana. Bija ieradušies seniori un jaunieši. Pasākumā bija vairāki ar tehnoloģijām saistīti uzdevumi – digitālās viktorīnas, video spēles, video deju nodarbības u.c. Ļoti interesantas bija starppaaudžu cīņas “dārgumu medībās” jeb slēpņošanā ar planšetdatoriem. Izmantojot planšetes un viedtālruņus, pēc dotajiem norādījumiem meklējām populārus apskates objektus, kuros mūs gaidīja nākamais uzdevums. Apmeklējām arī digitālo izstādi - Gustava Klimta un F. Hundertvasera mākslas darbi tika atdzīvināti ar mūzikas skaņām, milzīgas projekcijas virsmā. Pateicoties Francijas kolēģu viesmīlīgajai uzņemšanai, nedēļa pagāja pozitīvā gaisotnē.

Antra Austriņa- Seņkāne, Mālpils jaunatnes lietu speciāliste: Mani visvairāk interesēja projekta dalībvalstu pieredze jauniešu iesaistē starppaaudžu mācīšanās aktivitātēs. Mūsdienās, kad tehnoloģijas un virtuālā komunikācija ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, starppaaudžu sadarbībai ir vēl lielāka nozīme kā līdz šim.

Francijā senioru digitālo prasmju apmācības ir kļuvušas par valstiski svarīgu jautājumu. Valsts līmenī tiek subsidētas dažādas nevalstiskas organizācijas, kuras palīdz senioriem apgūt dažādu administratīvu darbību veikšanu internetā. Šādas organizācijas un start up uzņēmumi algo studentus, kuri, dodoties pie senioriem uz mājām, palīdz tiem apgūt nepieciešamās prasmes, piemēram, samaksāt internetā rēķinus. Studentiem šī bieži vien ir pirmā darba pieredze un nozīmīgs atspēriena punkts turpmākos darba meklējumos. Lai arī Latvijas situācijā jaunieši par šo darbu nevarētu saņemt vērā ņemamu atalgojumu, manuprāt, šī ir vērtīga darba pieredze, kura attīsta komunikācijas prasmes un spēju uzņemties atbildību.

Laima Balode, Mālpils novada vidusskolas skolotāja, neklātienes klašu audzinātāja: Darbs projekta dienās deva apmaiņas pieredzi mūžizglītībā jeb mūžmācīšanās arī valodu mācību metodēs. Varējām apstiprināt, ka, tāpat kā sadarbības partneru valstīs, arī mūsu pasniedzējas Lilita, Ina angļu valodas un Līvija vācu valodas nodarbībās sniedz visiem kursa dalībniekiem nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas.

Mārīte Žuravļeva, Mālpils Novada bibliotēkas bibliotekāre, SINDI projekta konsultante: Dalība šajā sanāksmē deva mums lielisku iespēju iepazīties ar citu valstu partneru pieredzi un redzēt, cik dažādi mācību un nodarbību veidi tiek pielietoti. Redzējām, ka vairāki apmācību veidi ir līdzīgi, kā to darām mēs, piemēram, digitālās lasītprasmes apguve, sociālo tīklu iepazīšana un “ātrā palīdzība” problēmās saistībā ar digitālajām prasmēm. Savukārt partneru pieredzi tādās mācīšanās jomās kā digitālās iemaņas darba meklētājiem, uzņēmējdarbība internetā, E-pārvalde (mūsu gadījumā E-Latvija), digitālo fotogrāfiju darbnīcas, mēs varam censties nākotnē pārņemt arī pie mums.

/epale/lv/file/img0587jpgimg_0587.jpg

Projekts turpinās līdz 2018.gada 31.oktobrim sadarbībā ar partneriem no Austrijas, Francijas un Polijas. Tā īstenošanas gaitā iegūtā un savstarpēji bagātinātā pieredze tiks izmantota arī pēc tā noslēguma.

Līvija Mukāne,
Mālpils novada projektu vadītāja un pieaugušo izglītības koordinatore,
EPALE Rīgas reģiona koordinatore

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn