chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Sociālā iekļaušana caur digitālo iemaņu apguvi un starppaaudžu mācīšanos

13/11/2018
Valoda: LV

Mālpils novadā 31.oktobrī noslēdzās pirms gada uzsāktais Erasmus+ programmas SINDI projekts “Sociālā iekļaušana caur digitālo iemaņu apguvi un starppaaudžu mācīšanos”, kura gaitā novada seniori piedalījās daudzveidīgos  vietējos un starptautiskos mācību pasākumos saistībā ar mūsdienās tik nepieciešamajām digitālajām iemaņām.

No 30.septembra līdz 6.oktobrim Polijas pilsētā Piotrkow Trybunalski notika šī projekta pēdējais lielais pasākums – četru valstu senioru tikšanās, kurā piedalījās arī mālpilieši, kas datorkursu noslēguma anketās bija ierakstījuši, ka vēlas atrast vēstuļu draugus projekta partnervalstīs Austrijā, Polijā un Francijā  un praksē pilnveidot savas svešvalodu zināšanas un datoriemaņas.

/epale/lv/file/macibufotosesijasnoslegumajpg-0macibu_fotosesijas_nosleguma_.jpg

Par sanāksmi Polijā stāsta tās dalībnieki:

Monika Rozentāle: ”Pilnveidojām savas jaunāko tehnoloģiju komunikācijas iespējas ar citu valstu senioriem. Pirmo reizi biju Skype konferencē, kura notika caur internetu, kur mēs kopā ar senioriem no Austrijas un Francijas bijām vienā pilsētā, bet pārstāvis no Polijas bija 8 km tālāk, savā dzīvoklī. Ļoti patika fotosesija, kurā parādīja, kā ar vienkāršām metodēm var atstarot gaismu un cik jaukas bildes sanāk, fotografējot caur stiklu. Vēl mums mācīja astoņu valstu apļa dejas un arī cēlo polonēzi. Patīkami bija tikties ar vietējiem senioriem, kuri izrādīja mums savus rokdarbus, gleznas un dziedāja dziesmas. Personīgi iepazinos ar bijušo krievu valodas skolotāju, apmainījāmies ar telefona numuriem, turpināsim sazināties. Viņa pastāstīja, ka pie viņiem krievu valodu skolā vairs nemāca un viņai nācās pārkvalificēties par ģeogrāfijas skolotāju. Paldies par jauko, iespaidiem bagāto braucienu!”

Elita Vizule: “Polijā sadraudzējāmies ar partneru senioriem. Lai varētu turpmāk sarakstīties, apmainījāmies e-pastu un telefona numuriem. Lai fotografētu, izmantojām telefonus, un secinājām, ka nekad tik ilgi nebijām sēdējuši ar telefonu rokās, lai varētu pārsūtīt bildes viens otram – jutāmies kā jaunieši. Liels paldies Evai par jauko uzņemšanu.”

Ilga Egle: “Projektā iepazinos ar fotografēšanas noslēpumiem, ar filmu tapšanas specefektiem, ar albumu veidošanu mobilajās ierīcēs, ar poļu ēdienu daudzveidību, ar dažādu tautību dejām un jaukajiem cilvēkiem no Francijas, Austrijas un Polijas. Lai visiem veicas un uz tikšanos nākošajā projektā!”

Indra Asne: “Viesojoties Polijā, ieguvu jaunus draugus. Apguvu, kā iegūt kvalitatīvas bildes, fotografējot ar telefonu vai planšeti. Poļu draugi rādīja, kā ar datora palīdzību veido specefektus kino uzņemšanā. Kopā ar poļu senioriem piedalījāmies radošajās darbnīcās un dažādu tautu deju soļu apgūšanā. Liels pagodinājums bija kopā ar Romanu Basarabu pārstāvēt Latvijas grupu Polijas vietējā televīzijā. Pēc ceļojuma sapratu, ka vairāk jāmācās angļu sarunvaloda.”

Juris Kravcovs: “Patīkama iepazīšanās ar ārzemju senioriem. Kopā pavadītās dienas, kurās bija daudz nodarbību, dejošana, dziedāšana, foto sesija un daudz kas cits interesants. Patīkama tikšanās ar Lodzas pilsētas mēru. Pilsētas apskate,  Manufaktūras muzejs. Paldies projektam, kurā var tik daudz iepazīt un iegūt kaut ko jaunu!”

Romans Basarabs: “Man patika solīdā pilsēta ar tās seno vēsturi un skaistajām ainavām, daudzajām baznīcām un kultūras iestādēm. Cilvēki šeit ir patiesi reliģiozi. Novadā ir interesanta infrastruktūra – klusas senās ieliņas sadzīvo ar automaģistrālēm. Mēs tikāmies ar senioriem Pirotrkow Trybunalski, Lodz un Koscieczyn pilsētās un ar Koscieczyn pilsētas mēru, redzējām vairākus skaistus senioru-pašdarbnieku koncertus. Ieguvām daudz jaunu draugu, paplašinājām savu redzesloku. Iespaidi ir ļoti sirsnīgi, un uzskatu, ka šāda pieredzes apmaiņa ir ļoti vajadzīga vecāka gadagājuma cilvēkiem. Sirsnīgs paldies šim projektam un brauciena organizatoriem!” 

SINDI projekts ir noslēdzies, bet tā gaitā radušās idejas turpināsies gan individuālajos datorkursos senioriem, gan senioru savstarpējo mācību sesijā “Izzini un pastāsti”, gan citos pasākumos. Sekojiet informācijai “Mālpils Vēstīs” un novada mājas lapā www.malpils.lv!

Līvija Mukāne,
Mālpils novada projektu vadītāja un pieaugušo izglītības koordinatore,
EPALE Rīgas reģiona koordinatore

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn