chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Seniori apgūst 21. gadsimta prasmes un iemaņas

22/08/2018
Valoda: LV

Piedaloties Erasmus+ KA1 mobilitātes projektā "Virzāmies uz priekšu!”, projekta numurs 2017–1–LV01-KA104–035223,  man, biedrības "Vecmāmiņas.lv" pārstāvei Irēnai Ceijerei, bija iespēja pavadīt nedēļu Čehijā, Prāgā, apgūstot kursu „21.gadsimta prasmes”, kas īpaši vērsts uz darbu ar pieaugušajiem izglītojamajiem.

Kursos tika apgūti šādi moduļi:

 • 21.gadsimta prasmes un labās prakses piemēri;
 • Globālā vide un sociālā atbildība;
 • Uzņēmējdarbība un finanses;
 • Vadības prasmes un pašiniciatīva;
 • Starpkultūru prasmes un iemaņas;
 • Darbs ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām;
 • Komunikācija un sadarbība;
 • Kritiskā domāšana;
 • Pilsētvide un radošums.

Par dalību kursos iegūts gan organizatoru izsniegtais sertifikāts, gan Europass dokuments Nr. LV/00/2017/1688/001/CZ/35. Ar gūtajām zināšanām dalos pieredzē ar kolēģēm no biedrības "Vecmāmiņas.lv", jo mūsu visu vēlme ir apgūt jaunas 21.gadsimta prasmes un nestāvēt uz vietas. Savukārt iegūtās zināšanas par darbu ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izmantošu savā ikdienas darbā Valsts Sociālās Palīdzības iestādē.

/epale/lv/file/img-20171121-120556origjpgimg-20171121-120556_orig.jpg

Liels paldies biedrībai "Vecmāmiņas.lv", VIAA un Erasmus+ programmai par doto iespēju!

Virzāmies uz priekšu!

Uzziņai:   Biedrība "Vecmāmiņas.lv” (reģistrācijas Nr. 40008178937) izveidota 2011.gadā ar mērķi apvienot aktīvos seniorus un veikt darbu pieaugušo izglītības jomā, mudinot arī seniorus kļūt aktīviem pilsoņiem un iesaistīties mūžizglītības aktivitātēs. Biedrība "Vecmāmiņas.lv” piedāvā daudzpusīgas sociālās un fizisko aktivitāšu iespējas saviem biedriem, sniedz informāciju un konsultācijas krīzes situācijās, īpašu nozīmi pievēršot gadījumiem, kas saistīti ar vardarbību ģimenēs. Biedrības aktivitāšu rezultātā tiek sekmēta sociāli atstumtās vecuma grupas integrēšanās sabiedrībā, veicinātas brīvprātīgo aktivitātes Latvijā. Biedrības "Vecmāmiņas.lv” pamatmērķi ir gan senioru izglītošana, zināšanu un pieredzes apmaiņa, gan aktīva iesaistīšanās pilsoniskajās aktivitātēs, labdarības akcijās, brīvprātīgo darba kustībā. Līdz šim biedrība ir darbojusies lielākoties vietēja līmeņa aktivitātēs, bet no 2014.gada ir uzsāktas arī starptautiskās aktivitātes, izstrādāts Eiropas attīstības plāns. Biedrība ir koordinators sagatavošanas pasākumam Nordplus Adult programmā "Senioru motivācija mācīties”, kā arī 2015.gadā ir saņemts Erasmus+ atbalsts izglītotāju divām mobilitātēm, kur biedrības treneri apguva jaunas metodes pieaugušo neformālās izglītības jomā.

Irēna Ceijere, biedrības "Vecmāmiņas.lv" pārstāve

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 3. no 3
 • Lietotāja Iveta Pētersone attēls
  Prieks dzirdēt, ka aktīvajiem senioriem ir vieta, kur izpausties un viennozīmīgi iegūt jaunas un svarīgas zināšanas. Ir labi, ka cilvēki ir atvērti jaunumiem un neatgrūž tās, ne velti ir teiciens - Mūžu dzīvo, mūžu mācies. 21. gadsimta prasmes noteikti ir noderīgas!
 • Lietotāja Anna Lasmane attēls
  Mācību laiks tagad ir visa dzīve, un ikviena zināšanu joma izplešas un pārklājas ar citām jomām Šī ir laba iespēja pensionāriem ne tikai uzlabot savu atmiņu, domāšanu (kā zināms ar gadiem tā paliek vājāka, ja to netrenē), kā arī uzzināt ko jaunu, apgūt jaunas zināšanas, uzzināt jaunus faktus.
 • Lietotāja Madara Kosolapova attēls
  Ļoti slavējama šada iniciatīva un vēlme iet līdzi laikam un attīstīties. Tieši gados vecākiem cilvēkiem šis informāciju tehnoloģijas laikmets ir ļoti izaicinošs un prasa izkāpt no savas komforta zonas un sākt apgūt visas šīs lietas no jauna, lai iekļautos sabiedrībā pilnvērtīgi un pašpārliecināti. Ceru, ka iegūtās zināšanas un prasmes Ceijeres kundzei ir iespēja nodot tālāk ne tikai savām kolēģēm biedrībā, bet ka tiktu veidoti apmācību semināri vai kursi citiem senioriem, kuriem ir nepieciešama palīdzība apgūt minētās prasmes. Ļoti ceru, ka šie nedēļu garie kursi ir pienesums ne tikai Ceijeres kundzei un biedŗibai "Vecmāmiņas.lv", bet arī cietiem. Diemžēl, neizdevās atrast informāciju, kur tālāk ir virzijusies šī iecere. Seniori bieži vien nedodas uz sociālās palīdzības centriem, meklēdami palīdzību tādās tēmās kā 21.gs prasmes. Ir javeido strukturētas un plaši pieejamas apmācības darbam ar jaunākajām tehnoloģijām. Ne velti Swedbank šobrīd izmantot reklāmas saukli "Palīdzi mammai sākt lietot Smart-ID!", lai gados jaunākie bankas lietotāji apmācītu seniorus. Domāju, ka šādi kursi un mācības jārīko biežāk un pieejamāk plašākam interešu lokam.