chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Pieaugušo izglītība PIKC "Liepājas Valsts tehnikums"

13/09/2018
Valoda: LV

Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) "Liepājas Valsts tehnikums” ne tikai nodrošina plaša spektra profesionālās izglītības ieguves iespējas Liepājas pilsētas, Kurzemes reģiona un visas valsts iedzīvotājiem, bet aktīvi darbojas arī pieaugušo izglītības jomā.

7. septembrī tehnikuma administrācija tikās ar pieaugušo izglītības koordinatoriem no Liepājas reģiona – Grobiņas, Durbes, Nīcas novada un Vaiņodes novada. Tikšanās laikā tika apspriests, kuras ir tās nozares, kas katrā reģionā ir aktuālas, kā veicināt pieaugušo interesi apgūt jaunas prasmes vai profesiju, kā veidot mācību plānu, lai arī strādājošie vai jaunās māmiņas varētu iesaistīties mācībās, kas ir domātas pieaugušajiem, kā arī citi svarīgi jautājumi, kurus ir nepieciešams atrisināt, lai veidotu ilgtspējīgu un veiksmīgu sadarbību starp PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” un Liepājas reģionu pieaugušo izglītības koordinatoriem.

"Ejam uz to, lai izmantotu PIKC telpas visu dienu,” izglītības iestādes mērķi atklāja tās direktors Agris Ruperts, uzsverot ne tikai jauniešu, bet arī pieaugušo izglītības nozīmi. Tāpēc tiek meklētas iespējas piedāvāt dažādus kursus arī nodarbinātajiem, kuri tehnikumā varētu celt kvalifikāciju vai pārkvalificēties ārpus darbalaika, proti, pa vakariem un brīvdienās. Šobrīd jau notiek apmācības vairākās pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” programmās ar Eiropas Sociālā fonda finansējumu un ir izsludinātā jau 3. pieteikšanās kārta.

Šoruden Liepājas Valsts tehnikums piedāvā 12 neformālās un trīs profesionālās tālākizglītības programmas metālapstrādē, šūto izstrādājumu ražošanas un ēdienu gatavošanas tehnoloģijās, kā arī rasēšanas pamatos, datu analīzē MS Excel programmā, AutoCAD programmā metālapstrādei un mašīnbūvei un citās  programmās.

Pieteikšanās mācībām turpinās vēl līdz 17.septembrim, bet nodarbības plānots uzsākt novembrī. Visi nodarbību laiki plānoti vakaros, mācību ilgums no viena mēneša līdz septiņiem mēnešiem, atkarībā no nodarbību skaita. Dokumenti iesniedzami gan klātienē Liepājas Valsts tehnikuma skolotāju istabā, gan elektroniski.

Uzņemoties starpnieka lomu starp darba devēju un potenciālo darbinieku, PIKC dažādu mācību programmu izveidē sadarbojas ar Nodarbinātības valsts aģentūru un uzņēmējiem, lai sagatavotu tieši tādus speciālistus, kādi šobrīd nepieciešami darba tirgū.

Informāciju apkopoja: Elita Balčus, Liepājas Universitātes Eiropas valodu un kultūras studiju programmas direktore, EPALE Kurzemes reģiona koordinatore

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn