chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Kustībai “Iespējamā misija” - Eiropas Pilsoņu balva!

08/06/2018
Valoda: LV

Eiropas Parlamenta (EP) Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 2018. gada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta kustībai “Iespējamā misija”.
 
Kustību “Iespējamā misija” izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas EP deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Kustības “Iespējamās misija” valdes priekšsēdētāja un dibinātāja Ingrīda Blūma: “Iespējamā misija 10 gadu laikā ir pierādījusi, ka izglītības sistēmai Latvijā var piesaistīt spējīgākos Latvijas un arī citu valstu augstskolu absolventus. Esmu pārliecināta, ka mūsu izglītība būs tik laba, cik labi ir mūsu skolotāji. Paldies ikvienam Iespējamās misijas dalībniekam un atbalstītājam, kuri patiesi tic, ka kvalitatīva izglītība ir Latvijas izaugsmes atslēga. Visas kopienas vārdā izsaku pateicību arī Eiropas Parlamentam par izrādīto godu!”

Sandra Kalniete: “1862.gadā “Pēterburgas Avīzēs” Valdemārs uzsvēra, ka latviešiem vajadzīgas trīs lietas: pirmām kārtām skolas, otrām kārtām skolas un trešām kārtām skolas. Un 156 gadus vēlāk tieši šīs pašas trīs lietas ir latviešu panākumu – vai panīkuma – pamatā. Mūsdienu pasaulē konkurētspēja nozīmē zināšanas un izcilību. “Iespējamā misija” ir izcila iniciatīva, kas ceļ skolotāja darba prestižu un ienes skolās un sabiedrībā pozitīvas un kvalitatīvas pārmaiņas. “Iespējamā misija” jaunieši paaugstina skolēnu interesi un motivāciju mācīties, palīdz izaugt zinošai, radošai un uzņēmīgai paaudzei, kas spēs padarīt Latviju par globāli konkurētspējīgu valsti. “Iespējamā misija” tāpat kā citu nevalstisko organizāciju misija vēl nav galā, tāpēc aicinu tās atbalstīt!”

Krišjānis Kariņš: “Skolotājs ikvienam cilvēkam nereti ir nākamais svarīgākais atbalsts dzīvē pēc ģimenes locekļiem. Cik prasmīgs savā arodā ir skolotājs, tik atsaucīgs zinībām ir bērns vai jaunietis, jo skola ieliek pamatus cilvēkam visai dzīvei. “Iespējamā misija”, iesaistot Latvijas izglītības sistēmā arvien jaunus cilvēkus, ir palīdzējusi celt pedagoga profesijas prestižu un neatlaidīgi akcentējusi izglītības vērtību. Projekts saņem šo nozīmīgo balvu tam sarežģītā laikā, taču esmu pārliecināts, “Iespējamā misija” Latvijā ir jāturpina un ar visu mūsu atbalstu tas būs iespējams. Lai Eiropas Pilsoņu balva motivē turpināt darbu un sasniegt jaunus mērķus stiprinot mūsu bērnos un jauniešos gribu būt neatlaidīgiem un atbildīgiem Latvijas un Eiropas pilsoņiem visas dzīves garumā!”

Artis Pabriks: “Laba izglītība, kas pieejama visplašākajam sabiedrības lokam, ir pamatu pamats demokrātiskas valsts pastāvēšanai, jo, lai cilvēks spētu pieņemt individuālus un pamatotus lēmumus, ir nepieciešamas zināšanas. “Iespējamā misija” skolotāji ne tikai papildina skolēnu zināšanu bagāžu, bet, kas ne mazāk svarīgi, iedvesmo jauniešus būt līderiem, pieņemt patstāvīgus lēmumus, nebaidīties virzīties pa izvēlēto ceļu. Reizēm iedvesmojoša saruna ar cilvēku, kas dzīvē jau kaut ko sasniedzis, var atstāt daudz paliekošāku iespaidu uz jauniešu nākotnes izvēlēm, nekā viena matemātikas vai bioloģijas stunda. Šobrīd projekts sastapies ar finansiālām grūtībām, tāpēc esmu izlēmis to personiski atbalstīt un aicinu to darīt arī citus, lai mūsu bērniem arī turpmāk būtu iedvesmojoši un profesionāli skolotāji!”

Inese Vaidere: “Kustība “Iespējamā misija” pašaizliedzīgi strādājusi pie tā, lai palīdzēt talantīgiem augstskolu absolventiem un profesionāļiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Pateicoties “Iespējamās misijas” darbam, izglītības sistēma ir ieguvusi vairāk nekā simts jaunus skolotājus, kas pozitīvi ietekmējuši skolēnus visā Latvijā. Apsveicu “Iespējamo misiju” ar šo augsto apbalvojumu.”

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē - svinīgā ceremonija Latvijā notiks rudenī. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus š.g. 9. oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē. Plašāk - infografikā par Eiropas Pilsoņu balvu.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013), Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012), labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta (2015) un labdarības maratona “Dod Pieci” komanda (2017).

Papildu informācija:

Infografika: Eiropas Pilsoņu balva

Labdarības maratona “Dod Pieci” komandai - Eiropas Pilsoņu balva! (08.06.2017.)

Labdarības maratona “Dod Pieci” komandai pasniegta Eiropas Pilsoņu balva (06.10.2017.)

Rūta Dimanta saņem „Eiropas cilvēcības „Nobela” prēmiju” (09.10.2015.)

VIDEO: Kas ir Eiropas Pilsoņu balva?

 

Plašāka informācija:
Signe Znotiņa - Znota
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
T.+ 371 26440185
E. signe.znotina-znota@europarl.europa.eu

 

Avots: www.europarl.europa.eu.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 5. no 5
 • Lietotāja Kristina Lušņicka attēls
  Man ir liels prieks par to, ka vismaz kautkur pievērš uzmanību talantīgiem cilvēkiem, kuri var izpauzties un parādīt savas spējas un zināšanas
 • Lietotāja Elvita Apine attēls
  Kustība "Iespējamā misija" ir lieliska iespēja izmēģināt spēkus kā pedagogam. Manuprāt, joprojām liela daļa iedzīvotāju nav dzirdējuši vai ir dzirdējuši tikai nelielu daļu informācijas par šo kustību, tāpēc to vajadzētu vēl vairāk aktualizēt un piedāvāt. 9. klasē man bija iespēja mācīties pie "Iespējamās misijas" skolotājas. Tā bija patīkama pieredze man, manai klasei un citiem skolēniem, jo skolotāja bija jauna, enerģijas pilna un iedvesmojoša. Stundas bija interesantas, tajās tika uz tāfeles norādīts stundas temats, mērķis un uzdevumi, ko citi skolotāji nebija darījuši. Tā kā valstī zināmā mērā ir pedagogu trūkums, šī ir lieliska iespēja skolām un tiem, kas vēlas izmēģināt sevi skolotāja lomā. 
 • Lietotāja Madara Ose attēls
  Man bija tā iespēja vidusskolā mācīties pie iespējamās misijas skolotājas un  atceroties no skolnieces skata punkta bez šaubām varu apgalvot, ka viņa bija viena no viss iedvesmojošākajām, patiesākajām skolotājām. Nemācījusies pedagoģiju, ~25 gadus jaunā skolotāja spēja aizraut un iedvesmot ik katru skolēnu, pat ja priekšmets visiem nebija tas mīļākais. Mūsdienu bērniem un jauniešiem šis ir ceļš/veids kā motivēti mācīties, kad klases priekšā stāv skolotājs, kurš izprot un zin ko skolēni vēlas no viņa sagaidīt.
  Liels prieks par šādas kustības izveidošanos, balva ir nopelnīta godam!
 • Lietotāja Iveta Feldmane attēls
  Kustība "Iespējamā misija" - godam pelnījusi Eiropas pilsoņu balvu, ko piešķir par izciliem sasniegumiem. Prieks, ka arī Latvijas valsts novērtē šo kustību, un ir piešķīrusi finansējumu tās tālākai darbībai. Caur šo kustību tiek garantēta labāko, mērķtiecīgāko un zinošāko speciālistu nonākšana skolā. "Iespējamā misija" piedāvā praksē balstītu, ar skolotāja darbu apvienojamu mācību programmu, kas ļauj dažādu nozaru profesionāļiem, piemēram, inženieriem, ķīmiķiem, žurnālistiem un citu nozaru pārstāvjiem kļūt par skolotājiem. Arī man vidusskolas klasēs ir bijusi iespēja mācīties pie Iespējamās misijas skolotājiem, kuri šobrīd strādā Cēsu Jaunajā sākumskolā. Par šiem skolotājiem varu teikt tikai to labāko!
 • Lietotāja Madara Kosolapova attēls
  Iespējamā misija ir jāsaglabā un jāturpina. šī ir lielsika iespēja talantīgiem cilvēkiem, kas ieguvuši augstāko izglītību kādā konkrētā jomā, doties uz skolu un aizraut bērnu. Jaunie skolotāji iztur lielu atlases posmu, kurā tiek atlasīti labākie un motivētākie cilvēki, kas vēlās dot savu ieguldījumu Latvijas izglītībā. Šie jaunie skolotāji papildus darbam skolā izglītojas paši, apgūstot saturu, kas nepieciešams ikkatram pedagogam - mācīšanas metodes, pedagoģija, psigoloģija, procesu vadība, vērtēšana un daudz kas cits. Iespējamās misijas pedagogi pēc 2 gadu prakses skolā iegūst sertifikātu, kas ļauj turpināt prakstizēt kā skolotājam. Pēc divu gadu pieredzes ievērojams sakits absolventu paliek izglītības laukā gan kā skolotāji, gan direktori, gan citās ar izglītību saistītās porfesijās ( Edurio, Lielvārds, dažādi izglītības projekti u.c.). šī balva ir godam nopelnīta par ieguldījumu un to, ka tiek uzturēta šī vīzija - katram bērnam kvalitatīvu izglītību! Tieši par šo ir Iespējamā misija - kvalitatīvu izglītību. Kamēr tas nav vēl panākts, Misijai ir jābūt, lai turpinātu ieviest šo praksi ne tikai savās skolās, bet ietekmētu arvien plašāku cilvēku loku - skolēnus, skolotājus, vecākus un sabiedrību kopumā.