chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Imigrantu izglītošanas iespējas un izglītotāju atbildība starptautiskajā tiešsaistes vietnē migis.eu.

23/02/2018
Valoda: LV

Arī šogad turpinās projekta “Pieaugušo imigrantu izglītošanas iespēju uzlabošana  2IMINED”  (angļu valodā - “Improving the initial education of adult immigrants”, 2IMINED) (Nr.  2016-1-LT01-KA204-023223) aktivitāšu īstenošana.

Projekta mērķis – izveidot interaktīvu interneta platformu, kurā imigrantiem būs pieejama informācija par projekta dalībvalstīm.

Platformā tiek apkopota informācija par katru projekta dalībvalsti: vēsture, tradīcijas un kultūras vērtības, izglītības un darba iespējas, personīgā biznesa uzsākšanas iespējas, veselības sistēma un sociālā drošība.

Projekta sadarbības partneri:

  • Klaipėda University (Lietuva, projekta koordinatori)
  • Arteveldehogeschool (Beļģija)
  • FDCBPCS - Foundation for Development of the Cultural and Business Potential of Civil Society (Bulgārija)
  • Liepājas Universitāte un Patvērums «Drošā māja» (Latvija)
  • Pixel (Itālija)
  • University of Suceava (Rumānija)

Laika posmā no 29. janvāra līdz 2.februārim Rīgā norisinājās viena no projekta aktivitātēm – izstrādāto materiālu izvērtējums un speciālistu, kuri veiks imigrantu apmācības, lai izvērtētu izstrādāto materiālu noderīgumu projekta mērķa grupai, apmācības. Apmācību mērķis bija sagatavot pieaugušo izglītotājus par projekta ietvaros izveidoto majās lapu migis.eu. Pašlaik šis informatīvais resurss tiek papildināts un uzlabots, lai tur ievietotā informācija būtu pēc iespējas vieglāk uztverama un lietojama tiem, kuri iebrauc uz dzīvi Lietuvā, Beļģijā, Rumānijā, Bulgārijā, Itālijā un Latvijā.


Informāciju sagatavoja Aija Burkevica,
Liepājas Universitātes doktora studiju programmas “Pedagoģija” doktorante,
Grobiņas ģimnāzijas sociālo zinību skolotāja

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 1. no 1
  • Lietotāja Gaļina Capa attēls
    Tieši šodien nācās dzirdēt no malas situāciju, kad ārzemju studente vēlējās pasūtīt pusdienas, bet apkalpojošais personāls nesaprata, ko viņa vēlās. Vispār valoda kā tāda, tā jau ir problēma, jo sabiedrība nespēj un neprot komunicēt ar citas valsts pārstāvjiem. Domāju, ka šis projekts ir pārdomāts un labvēlīgi ietekmēs dažādu valstu pārstāvjus, jo viņiem būs vienkopus pieejama interneta vietne, kurā apkopota informācija gan par pašu valsts vēsturi, tradīcijām, iespējām pilnveidoties un attīstīties. Tas ir svarīgi, lai citas valsts pārstāvis būtu informēts par iespējām, ko piedāvā citas valstis un arī justos ērti atrodoties citā vidē.