chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Ziņu sadaļa

Erasmus+ projekta „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” vizīte Daugavpilī

02/07/2018
Valoda: LV

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris īsteno Erasmus+ programmas projektu „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” (“Outside the classroom: Extra-curricular Activities” 2017-1-TR01-KA201-046757), kura koordinatori ir Sivas pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija). Projekta partneri ir Molises pašvaldība (Itālija), nevalstiskā organizācija “PLAYING” Atēnās (Grieķija) un Skolu inspektorāts Aleksandrijā (Rumānija).

2018.gada 19.-21.jūnijā notika otrā projekta vadības grupas tikšanās Daugavpilī, lai aplūkotu ārpusstundu aktivitāšu labās prakses piemērus. Viesošanās sākās ar vizīti Daugavpils pilsētas domē, ievadlekciju par izglītības piedāvājumu daudzveidību pilsētā. Viesošanos izglītības iestādēs aizsākās ar PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” apmeklējumu, kur varēja uzzināt par profesionālās ievirzes izglītību mākslas jomā, iepazīties ar skolu un diplomdarbu izstādi. Daugavpils Vienības pamatskolā bija iespēja iepazīt folkloras tradīciju apguves nozīmīgumu un noskatīties, iesaistīties izglītojamo priekšnesumos (vadītāja I.Zuģicka). Lielu viesu interesi izraisīja vasaras valodu nometņu iespējas un skolas iesaiste kustībā “Atbalsts pozitīvai uzvedībai”.

J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā bija iespēja nodarbībā satikt breika deju skolas “Factory Kingz” dalībniekus (vadītājs A.Začiņajevs). Visi ar lielu interesi sekoja deju elementu paraugpriekšnesumiem, to sasaistei dejā un varēja novērot improvizācijas izpildījumā. Skolas jaunieši pastāstīja par vispusīgo skolas dzīvi ar iespēju iesaistīties skolas Eiropas Parlamentā un skautu (hercežu) kustībā, vairāku valodu apguvi. Savukārt Daugavpils 13.vidusskolā šajā karstajā vasaras dienā bija sastopami vasaras nometņu dalībnieki. Dažādu organizatoru interesantās un saturīgās nodarbības varēja gan pavērot, gan tajās aktīvi iesaistīties. Tā tika izmēģināta futbola spēle ar bumbumbu ekipējumu, kas sagādāja jautrību un pozitīvas emocijas visiem. Nometņu vadītāja V.Jasinska dalījās gan savā personiskajā pieredzē, gan izklāstīja juridisko prasību un dokumentācijas apjomu.

Tikšanās laikā notika diskusijas par projektā paveikto apjomīgo aptauju izglītojamajiem, vecākiem un pedagogiem par neformālās izglītības iespējām katrā valstī. Projekta koordinators bija apkopojis rezultātus un tādējādi bija interesanti salīdzināt Latvijas rādītājus ar pārējām valstīm. Dalībnieki secināja, ka ir daudzas kopīgas iezīmes (piemēram, ka paši jaunieši vēlas vairāk nodarboties ar sportu), taču atšķiras nodarbību pieejamības iespējas izglītības iestādēs un sadarbības mērogs ar nevalstiskajām organizācijām.

Kultūras programmas laikā bija iespēja iepazīties ar Daugavpils cietoksni, M.Rotko mākslas centru, Aglonas maizes muzeju.

Atvadoties viesi izteica atzinību par izzinošo programmu un akcentēja, ka bijis ļoti vērtīgi iepazīties ar Latvijas un, konkrēti, ar Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu ārpusklases darbu, kas, projekta viesu ieskatā, sekmē izglītības kvalitātes paaugstināšanos. Visu projekta viesu vārdā jāizteic pateicība visiem, kas piedalījās viesošanās programmas nodrošināšanā.

 

Informāciju sagatavoja: 
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes 
eksperte projektu jautājumos 
Evelīna Balode
t.65425102, 
evelina.balode@ip.daugavpils.lv

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Erasmus+ programmas īstenoto projektu „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

 

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 8. no 8
 • Lietotāja Madara Vilčinska attēls
  Pēc manām domām, ārpusstundu aktivitātes veicina skolēnu izaugsmi un veido katra bērna personību. Ir būtiski nodarboties ar to, kas sagādā prieku. Daudzās ārpusstundu aktivitātēs ir nepieciešams darboties komandā un tas palīdz skolēniem apgūt sadarbības prasmes. Nodarbojoties ar dažādām aktivitātēm, bērni attīsta savu talantu, kā arī radošumu un to rāda citiem. Ja šie sasniegumi tiek novērtēti, tad ceļas arī bērna pašapziņa.
 • Lietotāja Kristina Lušņicka attēls
  Ārpusstundu nodarbības ir tiešām laba lieta. Bērni sporto, komunicē savā starpā un galvenais, ka nesēž pie saviem telefoniem (kas diemžēl mūsdienās ir aktuāla problēma)
 • Lietotāja Sandra Rācene attēls
  Ārpusstundu aktivitātes ir veids, kā atklāt bērnam savus slēptos talantus un virzīties uz nākotnes profesiju, apzināties to. Ja es būtu skolēns, ar prieku piedalītos šādā pasākumā, diskusijās un kultūras programmā.
 • Lietotāja Liene Cevoliņa attēls
  Ārpusstundu  aktivitātes, protams, ir ļoti apsveicama lieta. No sākuma domāju, kāpēc Erasmus+ projekta vadības grupa ieradās Latvijā, Daugavpilī vasarā, ne skolas laikā, bet tad sapratu, ka labi vien ir, jo, pirmkārt, ārā ir silts un patīkams laiks, un otrkārt, kas ir galvenais, viņiem ir iespēja redzēt cik aizrautīgi bērni, jaunieši nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm un citām sev interesējošām nodarbēm pat vasarā, nevis sēž mājās pie datoriem un telefoniem. Viņi nav tik ļoti noguruši, kā skolas laikā, kad jāapmeklē pulciņi, nodarbības un var sevi parādīt no labākās puses. Malači. Liels un patiess prieks par tādiem jauniešiem. :)
 • Lietotāja Linda Mīlbrete Kruglauža attēls
  Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei ir brīnišķīga iespēja veidot savu personību, ieguldīt sevi jomās, kas sagādā prieku un gandarījumu, izzināt sevi un apkārtējo pasauli, veidot attiecības, parādīt savus sasniegumus, kā arī paplašināt savu redzesloku. Daugavpils ir pilsēta ar senu un bagātu vēsturi! Katrs latvijas iedzīvotājs būs ieguvējs, apmeklējot Daugavpils cietoksni, Daugavpils Rotko muzeju un izstāžu zāles, kā arī piedalīties Daugavpils organizētajos izglītības pasākumos!
 • Lietotāja Anastasija Jekarāševa attēls
  Manuprāt, ārpusstundu un ārpusskolu nodarbības ir ļoti svarīgas bērna visspusīgai attīstībai. Es piektrītu šeit jau izpaustam viedoklim, kas bērna sasniegumi interešu izglītībā vai palīdzēt viņam celt labas attiecības kolektīvā vai atrast veidu parādīt sevi kādā citā jomā, nevis vien skolas programmas zināšanos, kas savukārt bieži neizraisa klasesbiedriem cieņu pret teicamnieku, bet otrādi.
 • Lietotāja Zane Zundāne attēls
  Pavisam noteikti šī ir tēma, ko būtu jātur aktualitāšu saraksta augšgalā. Skolēnu ārpusstundu nodarbības, un vispār iespējas ar kaut ko nodarboties ir ļoti svarīgas. Šo jautājumu būtu jāaktualizē visās pašvaldībās, gan pieejamās infrastruktūras jautājumos, ko var izmantot jaunieši, skolēni, gan nodarbību, pulciņu un dažādu izziņas pasākumu organizēšanā. Mūsdienās, kad ir plaši pieejamas tehnoloģijas ir pat iespējams doties virtuālos ceļojumus uz citām valstīm, iepazīstot to kultūru, kā arī veidojot komunikāciju, sadarbību starp skolām, daloties pieredzē un savās inovācijās, ar kurām iespējams papildināt katras pašvaldības arsenālu savas nākotnes-bērnu pilnveidošanai.
 • Lietotāja Inese Protopopova attēls
  Ārpusstundu nodarbības viennozīmīgi ir svarīgas bērna personības attīstībai. Manuprāt, svarīga ir ne tikai ārpusstundu darbošanās, bet arī ārpusskolas nodarbības. Tās ļauj skolēnam būt citā vidē un parādīt sevi no citas puses. Tas ir nozīmīgi, ja bērnam, piemēram, skolā nav īpaši labi sasniegumi un attiecības kolektīvā. Ārpus skolas, apmeklējot nodarbības, kas viņam patīk, interesē un padodas, ir lieliska iespēja celt pašapziņu un apliecināt pašam sev, ka ir lietas, kurās viņš var sevi pierādīt un būt pārāks.