chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Emuārs

Motivācija un neatlaidība: iespēja visām svarīgajām mērķgrupām apgūt pamatprasmes

11/06/2018
by Aldis Lazda
Valoda: LV
Document available also in: EN SL

/epale/lv/file/shutterstock1011503395in-textjpgshutterstock_1011503395_in-text.jpg

Eiropas Pamatprasmju tīkls (EPT) no ceturtdienas, 14. jūnija, 12:00 (CEL) līdz 17:00 (CEL) piektdien, 15. jūnijā, organizē divu dienu tiešsaistes diskusiju par visu svarīgo mērķgrupu iesaisti pamatprasmju apguvē.

Prasmju uzlabošanas iniciatīvas uzmanības centrā ir nepieciešamība uzlabot Eiropas mazkvalificēto pieaugušo funkcionālās lasīšanas, rēķināšanas un digitālās prasmes. Pēdējo gadu pieredze liecina, ka bieži vien ir grūti iesaistīt šo mērķgrupu izglītības apguvē.

Diskusijā tiks apspriesti šādi jautājumi:

  • Kādi ir nacionālās politikas veiksmes faktori, kas varētu pozitīvi ietekmēt mērķgrupas, kam šāda prasmju uzlabošana ir nepieciešama, gan informēšanas ziņā, gan arī nodrošinot izglītojamo neatlaidīgu dalību mācību procesā?
  • Vai jūs zināt kādus pamatprasmju apmācības piemērus jūsu vai citā valstī, kuros veiksmīgi nodrošināta izglītojamo iesaiste no sociāli neaizsargāto grupu vidus?
  • Kā būtu iespējams nozares politikas līmenī nodrošināt, lai pamatprasmju apguve būtu pievilcīga, elastīga, būtiska, motivējoša un novestu pie konkrētiem un izglītojamajiem taustāmiem rezultātiem?

Ar nepacietību gaidīsim jūsu atbildes un iespēju tās apspriest kopā ar kolēģiem. Gatavojoties diskusijai mēs iesakām jums ieskatīties šādos emuāru rakstos, ziņojumos un resursos, kas jau iepriekš ir publicēti EPALE vietnē:

 

Diskusija notiks no 12.00 (CEL) ceturtdien, 14. jūnijā līdz 17.00 (CEL)  piektdien, 15. jūnijā, un to vadīs Eiropas Pamatprasmju tīkla ģenerālsekretāre Gračiela Sbertoli.

Saite uz diskusiju tiks izziņota drīzumā – palieciet ar mums!

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn