chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Emuārs

Jaunas vēsmas Gulbenes novada senioru dzīvēs

11/08/2017
by Gunta Kalmane
Valoda: LV

/epale/lv/file/tsenirosplusaktuals30jpgt_seniros_plus_aktuals_3_0.jpg

Jaunas vēsmas Gulbenes novada senioru dzīvēs ir ienesusi dalība starptautiskā projekta „Senior Plus” aktivitātes. Vairāku nedēļu garumā ir novērtētas un papildinātas līdzšinējās kompetences, iegūtas jaunas vai uzlabotas esošās datorlietošanas prasmes, iepazīti jauni cilvēki un uzsākts darbs pie personiskā E-portfolio izstrādes. Paralēli šīm aktivitātēm ir sācies arī otrais lielais cēliens – brīvprātīgais darbs, kas tiek organizēts vietējā un starptautiskā mērogā.

„Mēs ar kolēģi Rūtu esam ļoti apmierinātas ar visu četru Gulbenes grupu dalībniekiem – fantastiski, aktīvi, enerģiski, runīgi ļaudis, kuri ir gatavi darboties! Pirmais mācību bloks ir paskrējis nemanot. Piedzīvotas gan nogurdinošas zinību nodarbības, gan aizraujošas, saistošas un saturiski vieglas nodarbības. Dalībnieki jau ir izveidojuši katrs savu E-portfolio, taču turpināsim tos regulāri papildināt, jo būs vēl jāveic brīvprātīgais darbs, kas noteikti ieviesīs pozitīvas korekcijas iegūto prasmju sarakstā,” par paveikto stāsta Sabīne, mācību vadītāja Gulbenes grupām.

Bet kas notiek Tirzas un Druvienas grupās?

„Tirzas grupa gatavojas svarīgajam notikumam - E-portfolio veidošanai. Iepriekšējās nodarbībās seniori palīdzēja cits citam novērtēt kompetences, izveidoja e-pasta adreses, mācījās tiem pievienot bildes un dokumentus. Mūsu nodarbībās valda lietišķa gaisotne un pozitīvisms,” stāsta Iveta, mācību vadītāja Tirzas grupai.

Teju divas nedēļas projekta partnervalstī Portugālē jau ir pavadījušas Druvienas pagasta mācību grupas dalībnieces Rita un Svetlana.

„Lidostā sagaidīja portugāļu organizācijas „Associação Mais Cidadania” brīvprātīgie, kuri nogādāja mūs līdz jaunajām mājām. Nākošajā dienā tikām iepazīstinātas ar šīs organizācijas darbību un mūsu darba vietu. Galvenais pienākums - sadalīt asociācijas sagādāto pārtiku vajadzīgos daudzumos, kas tālāk tiek aizgādāta uz dažādām sociālajām institūcijām. Darbs ir vienkāršs, bet sniedz gandarījumu par iespēju strādāt brīvprātīgo darbu kopā ar portugāļu draugiem. Parasti dienas otrajā pusē esam iesaistītas atpūtas aktivitātēs un dažādās ekskursijās pa Lisabonu. Cilvēki ir atvērti, draudzīgi. Savstarpēja komunikācija notiek angļu valodā,” pirmajos iespaidos un darba pienākumos dalās Rita un Svetlana.

Jau aprīļa beigās trīs nedēļu brīvprātīgajā darbā uz Lielbritāniju dosies divi seniori no Tirzas, bet uz Franciju – divi seniori no Gulbenes. Savukārt jūnijā uz Franciju un Itāliju dosies seši Gulbenes seniori.

Tikmēr pārējie projekta dalībnieki veiks brīvprātīgo darbu tepat uz vietas, kā arī iesaistīsies brīvprātīgo senioru uzņemšanā no projekta partnervalstīm Gulbenes novadā.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 4. no 4
 • Lietotāja Daiga Dzene attēls
  Šis ir lielisks piemērs, ka zemā latvijas senioru iesaiste izglītībā ir pārvarama ar lielisku un entuziastisku mācību vadītāju palīdzību. Mūsu seniori nav kūtri un ir gatavi darīt, protams, ja ir informēti un iedrošīnāti. Šādi projekti lieliski strādā, kā strukturēti mācību kursi. Mam prieks par to, ka Latvijas reģioni to spēj!
 • Lietotāja Revita Zariņa attēls
  Mūsdienās datorprasmes paplašina iespējas. Piemēram, atrast darbu, komunicēt ar cietiem un izglītības iespējas! Studējošiem pieaugušajiem, kuriem nav datorlietošanas prasmes, bieži nākas saskarties ar grūtībām! Zinu daudzus, kuri izmantojuši līdzīgas iespējas un apmeklējuši datorlietošanas kurus, nodarbības!


 • Lietotāja Dita Augule attēls
  Raugoties no mūžizglītības skatu punkta, šis ir lielisks piemērs kā VAR un VAJAG darīt! Patīkami, ka ir novadi un cilvēki, kas pievēršas šim jautājumam un rod iespēju senioriem gūt nepieciešamās zināšanas, prasmes, lai labāk iekļautos mūsdienu sociālajā vidē, kā arī nezaudētu prasmi mācīties. 
 • Lietotāja Liene Feodorova attēls
  Pozitīvi,ka tiek izglītoti arī gados vecākus cilvēkus IT jomā. Mūsdienu sabiedrība šobrīd pāriet uz elektronisko vidi, bez kuras vairs nevar iztikt. Daudzi obligātie maksājumi ir jāveic internetu vidē, saziņa ar draugiem un radiniekiem norisinās interneta vidē, interneta veikali. Ļoti daudzi cilvēki virs 60 gadiem nepārzina un baidās lietot datorus. Šāda veida kursi paplašina cilvēku iespējas iegūt jaunu informāciju un arī pilnveidot sevi. Manuprāt, katrā Latvijas novadā ir nepieciešams izglītot gados vecākus cilvēkus IT jomā.